Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
EU07 PR już po modernizacji i w nowym malowaniu
Autor Wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 21-05-2012, 21:48   EU07 PR już po modernizacji i w nowym malowaniu Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=6rK6Gr9WqR8

Co sądzicie o tym malowaniu? Very Happy

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 21-05-2012, 21:54    Odpowiedz z cytatem

Ale paskudztwo ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-05-2012, 21:59    Odpowiedz z cytatem

To nie malowanie PR, tylko TS Opole, które wypożycza te lokomotywy

Ktoś może ma fotki z kabiny? Odświeżona tylko czy jakaś modernizacja?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Galanonim Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-05-2012, 01:22    Odpowiedz z cytatem

TUTAJ więcej informacji + dwa filmy.

_________________
Nie patrz w przeszłość, bo przyszłość Cię znienawidzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 22-05-2012, 08:56    Odpowiedz z cytatem

Mnie się podoba, fajne klasyczne malowanie. A nie obrazek jpg naklejony na llokomotywę.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torczes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2012

PostWysłany: 22-05-2012, 10:05    Odpowiedz z cytatem

Wszystko ładnie ,pięknie ale w artykule jest napisane że "...Firma Metchem (z grupy TS Opole) udostępniła Przewozom Regionalnym 2 pierwsze z 11 lokomotyw serii EU07 " Z tego co wiem to firma Metchem lub jak niektorzy wolą TS Opole zakupiła narazie 5 lokomotyw serii EU07.To skąd wezmą pozostałe 6 ?A podobno umowa na wynajem tych 11 sztuk jest już ważna od początku maja.Chyba że TS Opole kupiło jeszcze 6 loków i nikt o tym nie wie.A pozatym co się dzieje z resztą lokomotyw?To że 2 są prawie gotowe w Oleśnicy to wiem ale co się dzieje z 1 która poszła do NG do Opola?Jeśli nie robią moderny to już powinna jeździć jak 078 i 183.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 22-05-2012, 12:18    Odpowiedz z cytatem

Lok jest ładnie pomalowany. Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale to chyba pierwsze lokomotywy tego typu o numeracji mniejszej niż 1000 bez nosów. To nie problem - nie wiem, czy nawet Cargo używa jeszcze nosów mimo że ich siódemki wciąż je mają.

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 22-05-2012, 13:53    Odpowiedz z cytatem

Nosy służą do trakcji ukrotnionej. Do ciągnięcia kilku osobowych wagonów IR to dwóch lokomotyw nie trzeba. Jednak Cargo zapewne sobie woli zostawić możliwość pociągnięcia składu towarowego zbyt ciężkiego dla jednej EU07. Co prawda mają ET22, ET41, ET42, ale zawsze mogli by akurat nie mieć w danym miejscu, to pewnie wolą zostawić taką opcję.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 22-05-2012, 14:23    Odpowiedz z cytatem

Dlatego właśnie wspomniałem, że brak nosów to nie problem. Smile 2 MW mocy wystarczy na to, by uciągnąć przy niezłych parametrach po płaskim kilkanaście wagonów 111A, a przecież pociągi PR jeżdżą na maks pięciu - sześciu. A na pociągach Cargo - mimo że parę niezbyt lekkich towarowców przypiętych do tego typu loka już widziałem - to nie spotkałem się z użyciem nosów i drugiego elektrowozu. Ale racja, jak wysiądą byki, bombowce, jamniki i czapajewy tudzież nie będzie ich pod ręką, to lepiej żeby były w pobliżu dwie siódemki ze sprawnymi nosami i przewód sterowania wielokrotnego.
EOT

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciuch106 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2011

PostWysłany: 22-05-2012, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj EU07-078 prowadziła pociąg Inter Regio Warta Poznan - Lublin z 4 godzinnym opóźnieniem. Na stacji w Puławach Miasto był o 15.00 a powinien po 11.00.Czy ktoświe co było powodem. O 15.00 to zwykle jest w Puławach, ale wkierunku już do Poznania....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 22-05-2012, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra decyzja. Mnie lok się podoba, na pewno wyjdzie taniej niż byk z CARGO. CARGO na swojej zachłanności się przejedzie.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 22-05-2012, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Na czole są 3 gniazda - w czym więc problem?

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BvL Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lis 2008
Skąd: Głogów

PostWysłany: 23-05-2012, 07:23    Odpowiedz z cytatem

Torczes napisał/a:
TS Opole kupiło jeszcze 6 loków i nikt o tym nie wie.A pozatym co się dzieje z resztą lokomotyw?To że 2 są prawie gotowe w Oleśnicy to wiem ale co się dzieje z 1 która poszła do NG do Opola?


Kolego co za bzdury wypisujesz! Żadna EU07 nie stacjonuje w TSO w celu przeprowadzenia NG bądź jakiejkolwiek naprawy. Z początku stacjonowała 07-133 (w opłakanym stanie, w jednej z kabin brakowało nawet nastawnika) lecz któregoś dnia przetransportowano ten egzemplarz również do Oleśnicy. Pozostałe sześć sztuk maszyn z puli jedenastu zostało oficjalnie zakupione kilka dni temu, i wszystkie "czekoladki" pojeżdżą w PR`ach minimum przez dwa lata.

_________________
"Opolskie, tutaj zostaję"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torczes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2012

PostWysłany: 23-05-2012, 09:16    Odpowiedz z cytatem

ByL - śledze rynek kolejowy i inne portale o tematyce kolejowej i nie znalazłem żadnej wzmianki o kupnie pozostałych 6 sztuk ani o tym że TS przetransportowało swoją EU to Oleśnicy.O tym drugim-wiadomo nie będą nigdzie pisać ale o tym pierwszym?Czyżby kupiono te 6 sztuk co ostatnio IC wystawiło do przetargu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

janek232 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2012

PostWysłany: 23-05-2012, 09:39    Odpowiedz z cytatem

Torczes napisał/a:
ByL - śledze rynek kolejowy i inne portale o tematyce kolejowej i nie znalazłem żadnej wzmianki o kupnie pozostałych 6 sztuk (...)?


http://intercity.pl/pl/dokumenty/przetargi/Sprzeda%C5%BC%20sze%C5%9Bciu%20lokomotyw%20serii%20EU%2007/Zawiadomienie%20o%20wyborze%20oferty%20najkorzystniejszej.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl