Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Totalny bałagan z miejscówkami w TLK
Autor Wiadomość

wafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2009
Skąd: NRDFN

PostWysłany: 03-06-2012, 11:18   Totalny bałagan z miejscówkami w TLK Odpowiedz z cytatem

Podróżni wyjeżdżający ze Szczecina mieli poważny kłopot z biletami TLK.

Od piątku w większości dalekobieżnych pociągów wprowadzono obowiązek wykupienia miejscówek za 5 zł. Teoretycznie, dzięki tej dopłacie pasażer miał mieć gwarancję, że nie będzie musiał stać podczas podróży. W praktyce okazało się, że wielu podróżnych powinno usiąść na kolanach, bo bilety z taką samą miejscówką wystawiane były kilku pasażerom.

Kasjerzy tłumaczyli podróżnym, że zepsuł się system i odsyłali do konduktora pociągu, ten z kolei na ogół złorzeczył i bezradnie rozkładał ręce. - Powiedział, że trzeba sobie poszukać miejsca i wtedy będzie miejscówka. Mnie nic nie dziwi i mogę to skwitować tylko westchnieniem - komentowali pasażerowie.

Wprowadzenie miejscówek w połączeniach TLK miało zagwarantować, że każdy pasażer będzie miał miejsce siedzące. Wyszło inaczej, co szczególnie widoczne było w piątek. - Większość pasażerów miała wykupione miejscówki i stała na korytarzu - mówi pani Kasia wracająca do Częstochowy.

Już w pociągu okazywało się bowiem, że na naszym wykupionym miejscu siedzi ktoś inny, też z miejscówką.

źródło: Radio Szczecin

_________________
Stoi na stacji lokomotywa, pełna miedzi i stali...I przyszli żule i ją zaje.ali!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 03-06-2012, 15:34    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Już w pociągu okazywało się bowiem, że na naszym wykupionym miejscu siedzi ktoś inny, też z miejscówką.

Tak tylko pewnie na inny wagon, sprzedaż podwójna jest mało prawdopodobna no chyba że ktoś kupi miejscówke za granicą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 03-06-2012, 15:54    Odpowiedz z cytatem

Tego typu informacje to miód ma moje serce Smile Im więcej tego typu okoliczności, tym większe prawdopodobieństwo, że obowiązkowa rezerwacja miejsc w pociągach TLK - jak szybko się pojawiła, tak szybko zniknie Smile

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 03-06-2012, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Słyszałem od kasjerów, że rzeczywiście 1 czerwca na TLK 83512 zwanego Przemyślaninem system nie przydzielał rezerwacji. Ja w tym dniu miałem wolne, więc nie miałem z tym problemem styczności. Wczoraj i dziś miałem ranną zmianę, i nikt u mnie nie brał tego pociągu więc nie wiem jak sytuacja wygląda np na dzisiaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 03-06-2012, 23:26    Odpowiedz z cytatem

winograd, Z tymi Świnoujskimi pociągami zawsze jest "jazda" jeśli chodzi o rezerwacje... najczęściej chodzi o te dzikie przejście numeru pociągu między Szczecinem a Świnoujściem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 04-06-2012, 16:08    Odpowiedz z cytatem

To dopiero początek kłopotów, poczekajmy do wakacji wtedy się zacznie.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 04-06-2012, 16:16    Odpowiedz z cytatem

@empek, zrezygnujmy też z rezerwacji miejsc w samolotach, w busach, w kinach oraz w teatrach. Zapanuje totalny porządek i wejdzie w życie hasło Owsiaka ,,róbta co chceta''. System rezerwacji powinien wkrótce zacząć działać bez zarzutu, początki zawsze są trudne.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2009
Skąd: NRDFN

PostWysłany: 04-06-2012, 16:35    Odpowiedz z cytatem

Szymek! Dla potwierdzenia Twoich słów!

Następne info:

Ugryzł sokistę na dworcu w Szczecinie

Warszawiak ugryzł w dłoń strażnika ochrony kolei w Szczecinie. Chwilę po tym oświadczył, że jest chory na AIDS i żółtaczkę.

Co się stało na Dworcu Głównym w Szczecinie. Sokiści interweniowali tuż przed północą na prośbę pasażerki pociągu relacji Świnoujście - Kraków Główny. Kobieta chciała usiąść na miejscu, na które posiadała wykupioną miejscówkę, ale nie chciał jej ustąpić agresywny 39-latek.

Mężczyzna był nietrzeźwy. Nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, nie chciał się wylegitymować, ubliżał zarówno podróżnej, jak i strażnikom. W pewnym momencie niespodziewanie zaatakował jednego z sokistów, uderzył go pięścią i ugryzł do krwi. Funkcjonariusze natychmiast obezwładnili napastnika i założyli mu kajdanki. Wtedy mężczyzna oświadczył, że jest chory na AIDS i żółtaczkę.

Na miejsce wezwano policję i pogotowie ratunkowe. Mieszkaniec Warszawy został przewieziony do szpitala wojewódzkiego przy ulicy Arkońskiej. Po badaniach okazało się, że jest zdrowy.

39-latek już usłyszał zarzuty: znieważenia i napaści na funkcjonariusza publicznego oraz uszkodzenia ciała. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Zaatakowany strażnik nadal przechodzi badania kontrolne.

źródło:Radio Szczecin

_________________
Stoi na stacji lokomotywa, pełna miedzi i stali...I przyszli żule i ją zaje.ali!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 04-06-2012, 17:13    Odpowiedz z cytatem

Wariaci są wszędzie.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-06-2012, 19:32   

Dziś nie udało mi sie kupic miejscowki na pociag Warszawa-Gdynia na dworcu w Nowym Saczu. Kasjerka zrobila na mnie taaaakie oczy, ze w ogole sa miejscowki. Potem zaczelo sie grzebanie w papierach, dzwonienie na ..... informacje kolejową. Pomimo prob, zostalem odprawiony z kwitkiem. Co oni w tych swoich systemach nawet rozkladu jazdy nie maja? Rolling Eyes
Powrót do góry

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 04-06-2012, 23:34    Odpowiedz z cytatem

Pociąg TLK 83205 Świnoujście - Kraków Gł. - planowy wyjazd ze stacji początkowej dzień 4.06.2012 wieczorem - odblokowany w systemie rezerwacji tego samego dnia około godziny 12. Osoby które zakupiły bilet kilka godzin wcześniej zapłaciły tylko kwotę za przejazd i dostały do tego biletu poświadczenie o braku możliwości rezerwacji miejsca z w/w powodu.

Pułtuś - odnoszę wrażenie, że kasa w Nowym Sączu nie dostała pisma informującego o tych rezerwacjach, a które powinno się tam znaleźć te kilka dni przed 1 czerwca.
Swoją drogą jakiś czas temu pojawił się rozkład jazdy w terminalach kasowych. Wtedy komputer łączy się z internetem i załącza się rozkład jazdy (wersja Dworzec Polski). Wadą są malutkie klawisze do rozkładu na ekranie i brak BACKSPACE'A Mad W przypadku dużych i grubych palców obsługa wymaga cierpliwości i powolnego wbijania każdej literki. Skoro już o tym napisałem, dodam tylko, że nie możliwości wydruku rozkładu na drukarce kasowej. Czasami szybciej jest podejść do normalnego komputera (jeśli taki jest) i tam sprawdzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OLI Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2011

PostWysłany: 07-06-2012, 10:49    Odpowiedz z cytatem

Rezerwacja powinna być bezpłatna(tzn. w cenie biletu) a tak zawsze dodatkowa okazja aby zarobić 5 zł od osoby i już całkiem niezła sumka się robi.

Możemy się burzyć lub nie, ale chyba właśnie rezerwacja to jedyny sposób na uniknięcie tzw. "rzeźni" zwłaszcza w nocnych pociągach, gdzie nie ma jak przejść po korytarzach.

PS
Pozdro winograd, chyba widzieliśmy się w pociągu podczas listopadowego badania frekwencji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 07-06-2012, 11:56    Odpowiedz z cytatem

Całkowita rezerwacja nie wyeliminuje "rzeżni",przecież po wyprzedaniu wszystkich miejsc siedzących IC proponuje zakup biletu z "poświadczeniem o braku wolnych miejsc siedzących",(czy to "poświadczenie" też jest w cenie 5PLN?)."Rzeżnie" wyeliminowałoby wprowadzenie systemu rosyjskiego,czyli bez miejscówki z nr konkretnego miejsca do pociągu nie wejdziesz.W polskich realiach,przy niewielkiej liczbie pociągów w dodatku naogół krótkich,owe "nocne rzeżnie" zostałyby zastąpione "nocnymi koczowiskami" na stacjach,szczególnie takich,na których nie ma kas.To napewno skutecznie odstraszyłoby pasażerów od kolei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-06-2012, 19:01   

@winograd - rozumiem Nowy Sacz, ale przedwczoraj w Krakowie w kasie IC (!) zostalem poproszony o podanie numeru pociagu (!) z Warszawy do Gdyni na ktory chce kupic miejscowke co jest absolutnym skandalem Exclamation Czyzby przychodzily czasy, ze to pasazer ma znac na wyrywki numery pociagow? Rolling Eyes Nie mialem za bardzo ochoty na kłótnie ze wzgledu na wczesną porę (5 rano) wiec zamiast "to ja mam to wiedziec??" podyktowalem numer TLK Kaszub, bo akurat pamietalem. Ale tak czy owak, lekka żenada... Kibicow z Hiszpanii czy Francji tez beda pytac o numer pociagu?


@Kowal 331 - wczoraj jechalem TLK Kaszub do Gdyni i oczywiscie tłum ludzi na korytarzu (co swoja droga cieszy, ze wzgledu na konkurencje Polskiego Busa, ale my nie o tym) i na szczescie ci ktorzy stali miejscowek za 5 zl dokupowac u kierownika nie musieli - natomiast ci, ktorzy usiedli na miejscach ktore sie zwolniły po drodze - juz byli zobligowani do zapłacenia 5 zl, przy czym metoda ta jest nieszczelna - gdyz kierownik nie bedzie latał co stacje i patrzyl, czy ktos zajal wolne miejsce. Co ciekawe - przy sprzedawaniu dodatkowej miejscowki w pociagu nie pobiera sie oplaty dodatkowej 10 zl - podejrzewam ze niedlugo sie to zmieni.... Mad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl