Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przeróbki piosenek na modłę kolejową
Autor Wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 09-06-2012, 02:04   Przeróbki piosenek na modłę kolejową Odpowiedz z cytatem

Ciekawe ilu z Was Koledzy miało kiedyś taką myśl że daną piosenkę da się przerobić na modłę kolejową?

Ja tak miałem i to nie z jedną Very Happy W tym poście chciałbym Wam przedstawić taką moją minitwórczość Smile Niektóre wersety są przepisane z oryginału, lub pozostawione puste miejsca, gdyż nie mogłem jakoś znaleść pasującego pod melodię odpowiednika... Możecie podpowiedzieć co tu by pasowało. Wersy te oznaczyłem ()

Pierwsze w kolejności: Hej Hanno Tadeusza Woźniaka. Oryginału możecie sobie posłuchać w sieci. A o to moja wersja:

A ja mam dziewczynę po lubelskiej stronie, wejdę na nastawnię i zawołam do niej: Hej Marto! Przez lasy zielone i linie kolejowe tak zawołam do niej: Hej Marto! Usłysz mnie, wietrze wiej w siwej mgle, zanieś moje słowa aż do Chełma, spytaj czy mnie chowa w pamięci kuferku, dziewczyna ma. Hej Marto! kocham Cię, wietrze wiej w siwej mgle. Jeszcze dobra sarna() po lubelskiej stronie, już tam Moja Panna siada w cztery konie,() Hej Marto! Przez wysokie śniegi() i nieruchome rzeki() ja do Ciebie wołam: Hej Marto! Hej Marto usłysz mnie, wietrze wiej w siwej mgle. Spłyną moje słowa lubelską bystrzycą, a może je ptaki na skrzydła pochwycą, zaniosą jej, przyniosą jej: Hej Marto usłysz mnie, wietrze wiej w siwej mgle. Hej Marto! Hej Marto!

W miejsce Marty można wstawiać inne imiona, ja użyłem tego imienia bo akurat tworzyłem to dla mojej(aktualnie byłej) dziewczyny Smile

Drugi mój pomysł to przeróbka "Chciałbym być" Krzysztofa Krawczyka.

Chciałem być-kolejarzem, chciałem mieć()
Podróżować, zwiedzać świat, pięknie żyć, garściami życie brać./Podróżować zwiedzać świat, i wiele pięknych, kobiet znać.
Ref: Przemierzyłem cały świat- od Las Vegas po Krym,
Zgrałem tysiąc talii kart, które lubią dym ()
Skasowałem kilka bryk, nie żałuje dziś.

Trzeci pomysł na przeróbkę to kapitańskie tango na kolejarskie tango. Tutaj daje Wam Koledzy pole do popisu Smile

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl