Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Harcerze skarżą się na PKP Intercity
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-06-2012, 10:23   Harcerze skarżą się na PKP Intercity Odpowiedz z cytatem

Harcerskie perypetie. Na powrót koleją liczyć nie mogą

Harcerze z kieleckiej Chorągwi ZHP mogą nie wyjechać na letni obóz, bo PKP Intercity odmówiło im rezerwacji miejsc powrotnych w pociągu. - Dopełniliśmy wszelkich formalności w terminie. Odmowną odpowiedź otrzymujemy, kiedy cały wyjazd jest już zorganizowany - twierdzi komendant z Ostrowca.

Harcmistrz Robert Rogala, komendant hufca ZHP w Ostrowcu Świętokrzyskim, podkreśla, że ze swojej strony harcerze dopełnili wszelkich formalności. - Zgodnie z przepisami Intercity do 15 maja zrobiłem rezerwacje na nasz sierpniowy wyjazd. Wpłaciłem też pieniądze - zapewnia. Przyznaje, że z wielkim zdziwieniem odebrał kilka dni temu informację o przyjęciu rezerwacji na podróż, ale tylko w jedną stronę, do Międzyzdrojów. - Teraz nie mamy jak wrócić. Gdyby to była grupa 18-latków, nie byłoby problemu. Ale pod moją opieką będzie 100 dzieci w wieku od 10 do 14 lat - tłumaczy Rogala. Dodaje, że bez rezerwacji harcerze na obóz najprawdopodobniej nie wyjadą. - To przykre, ponieważ dopełniłem formalności. Na miejscu mamy już podpisane umowy - mówi komendant hufca.

Okazuje się, że podobny problem z rezerwacjami w PKP Intercity mają i inni świętokrzyscy harcerze.

- 90 dzieci nie będzie miało jak wrócić z obozu w Międzywodziu - mówi harcmistrz Cezary Huć, komendant szczekocińsko-włoszczowskiego hufca ZHP. Obaj komendanci przyznają, że z taką sytuacją spotykają się po raz pierwszy. - A na obozy z młodzieżą jeżdżę od 30 lat - komentuje harcmistrz Rogala, który podjął już kilka prób rozwiązania tej kuriozalnej sytuacji. Dotychczas bezskutecznie. - Po wielu nieudanych próbach dodzwoniłem się do naczelniczki działu handlowego Intercity w Krakowie. Usłyszałem, że pociąg nie jest z gumy i się nie rozciągnie - opowiada Rogala. Kobieta poradziła mu też, by udał się do Świnoujścia i tam zajął przedział dla dzieci.

- Na e-maile nikt mi nie odpisuje, gdziekolwiek nie zadzwonię, włączają się faksy - narzeka komendant.

Co na to kolejowy przewoźnik? W komunikacie przesłanym do "Gazety" przez Beatę Czeremajdę z Zespołu ds. Relacji z Mediami w PKP Intercity czytamy, że odmowa przejazdu "mogła się zdarzyć". Czym była ona spowodowana? Tego do końca nie wiadomo.

PKP Intercity wyjaśnia tylko, że w tym roku przyjętych zostało 3891 wniosków do przejazdów grupowych na wakacje. "Na chwilę obecną jesteśmy w stanie zorganizować przejazd ponad 94 tysięcy osób w ramach usługi przejazdów grupowych" - czytamy dalej. Liczba rezerwacji dla grup nie powinna przekroczyć ok. 20 proc. miejsc dostępnych w danym składzie.

Stąd można wnioskować, że po prostu zabrakło miejsc. Jednak wszystkie odrzucone rezerwacje mają być - według zapewnień - ponownie analizowane. "Będziemy też występować do zarządcy infrastruktury o zgodę na uruchomienie jeszcze dodatkowych pociągów" - pisze w komunikacie Beata Czeremajda.

Anna Salińska

źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Klałd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: Chicago/Wadowice

PostWysłany: 11-06-2012, 17:59    Odpowiedz z cytatem

No coż. Wniosek zawsze ten sam. Po co IC ma investowac w remonty dodatkowych wagonów by móc je dopinac do krótkich juz składów, i dlaczego ma płacić więcej dla PLK, by zarobić więcej. Po co ma starać się zarobić. To firma państwowa i podatnicy zapłaca bez względu na to ile pasażerow będzie niezadowolonych.
Rodzice Harcerzy i tak ze swoich podatków zapłacą za ten pociag. Czy nimi pojadą ich dzieci czy nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-07-2012, 11:45    Odpowiedz z cytatem

Opisaliśmy niemal miesiąc temu kłopoty, jakie spotkały Dariusza Łyczko, organizatora wyjazdu harcerzy z Katowic nad morze. PKP Intercity nie chciało przyjąć jego rezerwacji. W końcu dzieci wyjechały na wakacje, ale sama podróż dostarczyła organizatorom stresujących wrażeń.

Czytaj dalej...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 20-07-2012, 13:32    Odpowiedz z cytatem

A wagony zmodernizowane z kasy z UE stały się miejscem balang meneli...Nie ma co gratulacje. Gdzie się podział miłośnik spółeczki pospieszny Very Happy ?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl