Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Licencja maszynisty
Autor Wiadomość

Kamill Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 20-06-2012, 12:16   Licencja maszynisty Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich na forum (jestem tu nowy tak więc proszę o wyrozumiałość Smile. Moje pytanie dotyczy szkolenia na licencję maszynistów pojazdów trakcyjnych, jako iż jest to dosyć droga inwestycja to czy jest wogóle szansa, że po takim kursie zostanę zatrudniony gdziekolwiek? Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że sama licencja jeszcze do niczego nie upoważnia i trzeba popracować sporo czasu u konkretnego przewoźnika. I o to właśnie mi chodzi, czy np.ICC czy PkP Cargo biorą wogóle ludzi po takich kursach pod swoje skrzydła i szkolą ich dalej, czy jest to taki przysłowiowy pic na wodę i tak naprawdę osoba z tzw. ulicy nie ma szans na pracę nawet po takim kursie. Wiem, że parę osób nie związanych wcześniej z koleją przeszło taki kurs i może są tutaj obecni:)?

Z góry dzięki za odpowiedź .
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 20-06-2012, 14:38    Odpowiedz z cytatem

Jedno jest pewne.
Jeśli masz marzenie zamarzenie podobne do mojego(wł. takie same), aby zostać maszynistą i masz do tego powołanie(tj. czujesz coś do czego, a nie tylko, bo fajny nastawnik jest) to musisz mieć tą licencję. Bez tego nikt cię nie weźmie na szkolenie i egzaminy umożliwiające posiadanie licencji maszynisty już tej co upoważnia do jazdy jakimś rodzajem trakcji.
pic, może i pic, ale bez tego nici.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 20-06-2012, 17:34    Odpowiedz z cytatem

jeżeli masz licencję to np. IC bierze cię do pracy od zaraz. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że szkolenie na świadectwo, czyli dokument, który pozwala samodzielnie obsługiwać pojazdy kolejowe, to następne 12-13 miesięcy.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamill Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 20-06-2012, 18:00    Odpowiedz z cytatem

Zdaję sobie sprawę, że trwa to jeszcze sporo czasu. Chodziło mi tylko o to czy wogóle ktoś będzie chciał zatrudnić osobę jedynie (bądź też ' aż', sam nie wiem:) z licencją a nie będzie szukał i tak kogoś z wykształceniem technicznym. Wiem, że przepisy na dzień dzisiejszy na to pozwalają, ale jak to jest w praktyce to pewnie inna bajka dlatego pytam.

P.S. dzieki za odpowiedzi .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 20-06-2012, 18:31    Odpowiedz z cytatem

Polecam taki temat co ma 56 zakładek i jego tytuł wyraźnie wskazuje że traktuje o twoim problemie.

W praktyce wygląda to tak, że jak dobrze pokombinujesz to zrobisz kurs na licencje i świadectwo na koszt pracodawcy, biorą ludzi bez układów i z wykształceniem co najmniej średnim nie koniecznie technicznym, najważniejszą kwestią w tym momencie jest zdanie pani doktor z kolejowej medycyny pracy. Te 8000 pln około co chciałbyś wydać na licencje to sobie zachowaj jakby się okazało, że musisz sobie oczy zrobić może się przydać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamill Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 20-06-2012, 19:31    Odpowiedz z cytatem

(Borys_q) Jeśli chodzi o zdrowie to nie mam czym się przejmować, tak myślę, ponieważ obecnie uprawiam zawód, który jest chyba jednym z najbardziej rygorystcznych pod względem warunków zdrowotnych jakie trzeba spełniać( a badania są co roku). Czytałem temat o którym pisałeś, ale tam odpowiedzi na pytanie czy któryś z kursantów znalazł pracę nie ma.

Dzięki za zainteresowanie i rady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Domio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-06-2012, 17:29    Odpowiedz z cytatem

Sam się zastanawiam nad wyrobieniem licencji, jestem ciekaw czy przez urząd pracy można by sfinansować część takiego szkolenia lub otrzymanie dotacji unijnych w ramach kursu, czy ktoś się orientuję w tym głębiej ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

arvent Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 22-06-2012, 04:54    Odpowiedz z cytatem

Niektóre urzędy pracy wysyłały na kurs licencji maszynisty, bodaj z gwarancją zatrudnienia u jakieś przewoźnika, że zrobią świadectwo. Jest na forum temat w tej kwestii Razz Co do częściowego finansowania, to nie mam pojęcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 22-06-2012, 07:19    Odpowiedz z cytatem

Nie prosciej do ic zlozyc papiery? Bedziecie mieli kurs za free i prace zapewniona jak sie sprawdzicie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamill Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 22-06-2012, 10:27    Odpowiedz z cytatem

W IC ciężko jest się czegoś dowiedzieć w tej kwestii:) Robili takie kursy pod koniec 2011 jak można poczytać na forum, ale teraz milczą tzn. na pewno potrzebują maszynistów, ale już takich przeszkolonych. Zapewne idzie o koszta, ponieważ wyszkolenie człowieka to sporo kasy a wiadomo jak to u nas na kolei, się nie przelewa. Co do urzędu pracy to w zależności od miasta. Jest możliwość swinansowania takiego kursu w bardziej, że tak powiem, zamożnych placówkach, ale jest jeszcze parę czynników, które trzeba spełnić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamr1984 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2012

PostWysłany: 22-06-2012, 11:05    Odpowiedz z cytatem

Kamill napisał/a:
ale jest jeszcze parę czynników, które trzeba spełnić.


Przede wszystkim być bezrobotnym bo jak ktoś pracuje tylko chce zmienić miejsce pracy na PKP to leży d... blada jeśli nie ma tych 7-8 koła na kursy :-/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamill Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 22-06-2012, 11:12    Odpowiedz z cytatem

No tak to przede wszsytkim...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Domio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-06-2012, 13:38    Odpowiedz z cytatem

Poczekajmy może Cargo będzie robiło nabór na licencję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

adamr1984 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2012

PostWysłany: 22-06-2012, 19:10    Odpowiedz z cytatem

O ile ogłoszą to w taki sposób, że wiedzieć będą wszyscy zainteresowani a nie tylko wybrańcy losu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 22-06-2012, 21:38    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O ile ogłoszą to w taki sposób, że wiedzieć będą wszyscy zainteresowani a nie tylko wybrańcy losu.


Ostatni nabór wisiał na stronie internetowej i ogłoszenie było dla wszystkich dostępne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl