Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Pociąg z rezerwacją miejsc
Autor Wiadomość

krzychfra Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Mar 2012

PostWysłany: 09-07-2012, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Jechałem w sobotę ze Stargardu do Wrocławia TLK z obowiązkową rezerwacji i byłem zdziwiony widząc ludzi na korytarzu - przecież chyba nie sprzedaje się na taki pociąg biletów, jeżeli wszystkie miejsca są zarezerwowane. Ale wracając z Wrocławia do Stargardu tego samego dnia, a w zasadzie w niedzielę, moje wątpliwości rozwiał podróżny stojący na korytarzu - otóż miejscówek na miejsca siedzące już nie było, ale on musiał wykupić miejscówkę. Miejscówka na miejsce stojące na korytarzu - toż to kpina. Po co wprowadzono miejscówki? Ano, jak mozna się wywiedzieć:
"Sprzedaż miejscówek w klasie 2 dotyczy ośmiu pociągach TLK, m. in. relacji Przemyśl - Szczecin, czy Kraków - Kołobrzeg. Od 19 grudnia podróżni będą mieli gwarancję miejsca siedzącego zarówno w klasie 1, jak i w klasie 2.
Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity przekonuje, że obowiązkowa rezerwacja miejsc w pociągach TLK jest odpowiedzią na potrzeby pasażerów."

Ten człowiek musiał mieć bardzo silną potrzebę jechania na stojąco do Szczecina przez jakieś 7 godzin. Luuudzie, w jakim kraju my żyjemy? Shocked
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 09-07-2012, 12:00    Odpowiedz z cytatem

Rezerwację miejsc prowadzą przewoźnicy tylko na miejsca siedzące.
Mając miejscówkę nikt nie zmusi też nikogo do zajmowania zarezerwowanego miejsca jeśli ktoś chce odbyć podróż np. na korytarzu, przedsionku czy wagonie barowym.
W razie sprzedaży wszystkich dostępnych miejsc do siedzenia w danym pociągu TLK , wyłącznie na prośbę podróżnego, kasjer może wydać bilet na przejazd, wraz z poświadczeniem o braku miejscówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychfra Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Mar 2012

PostWysłany: 09-07-2012, 12:18    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kasjer może wydać bilet na przejazd, wraz z poświadczeniem o braku miejscówki

Człowiek wyraźnie powiedział, że zapłacił 5 zł za miejscówkę i nie mam powodów by mu nie wierzyć - był zdziwiony tym faktem. Słyszałem później, już usypiając, dyskutował o tym z konduktorem. Ten wykręcał się mówiąc, że rozumie itd., a nawet polecał pisanie do centrali. Więc chyba nie chodziło o poświadczenie o braku miejscówki. Chyba, że za to poświadczenie zapłacił Very Happy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 09-07-2012, 12:24    Odpowiedz z cytatem

Jeśli w rzeczonym przypadku podróżny nabył i posiadał miejscówkę winien wraz z obsługą egzekwować swoje uprawnienia w umowie którą zawarł na przejazd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-07-2012, 12:32    Odpowiedz z cytatem

Rzeszowianin napisał/a:
Viljar : ale hardcorowa sytuacje przedstawiasz Smile ale ok wtedy jesli SOKisci nie podejmuja interwencji dzwonisz albo po Policje albo po kiboli Arki Very Happy

[ Dodano: 08-07-2012, 12:59 ]
Dlatego ze jak kibole Arki pokaza sie na peronie kibole Lechi wyskocza za nimi z pociagu a Ty wtedy masz swoje miejsce Smile

[ Dodano: 08-07-2012, 13:00 ]
Dlatego ze jak kibole Arki pokaza sie na peronie kibole Lechi wyskocza za nimi z pociagu a Ty wtedy masz swoje miejsce Smile

Dobra, pożartowaliśmy, a teraz poważnie: czy sokiści w takich sytuacjach podejmują się interwencji? Odpowiedź brzmi - nie. I jeszcze jedno - nie wymyśliłem tej sytuacji, tylko ją przeżyłem. I nie tylko ja zresztą - kiedy są w Gdańsku/Gdyni mecze, na które przyjeżdża dużo gości, to kłopoty z miejscami są praktycznie normą.
Podobnych uwag na temat "odwagi" sokistów miałbym jeszcze dużo, ale dotyczyłyby trójmiejskiej SKM, a to już nieco inny temat i na spory artykuł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

waclaw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2012

PostWysłany: 22-07-2012, 12:59    Odpowiedz z cytatem

Czesc , chiclaem sie zapytac czy placac 5 zl za miejscowke - mozliwe ze bede stal w przejsciu ?

Orientujecie sie czy mozna zarezerwowac caly przedzial ? Ile czasu trzeba wczesniej sie zglosic i gdzie a przede wszystkim za ile ?

Jade na weekend pociagiem tlk Wroclaw - Sopot .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 22-07-2012, 16:46    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli pociąg objety jest rezerwacja miejsc kupujesz bilety i miejscówki dla wszystkich uczestnikow podrózy, wtedy jest duza szansa , ze bedzie to wjednym przedziale.Warunek jest taki, ze trzeba wykupic wszystkie miejsca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 08-10-2014, 09:44    Odpowiedz z cytatem

Podróżując z PKP, zapłacisz 127 zł. Ale czasem możesz nie usiąść

Za bilet PKP Intercity na dłuższej trasie krajowej musimy zapłacić 127 zł. Jednak w niektórych pociągach nie obejmuje ona miejscówki. W konsekwencji, jeżeli pociąg jest pełny, pasażer może stać na korytarzu.
(...)- W tym konkretnym przypadku winę za podróż pasażerów na korytarzu ponosi kasjer sprzedający bilety - uważa PR-owiec spółki Intercity. Możliwe, że pasażer otrzymał w kasie niepełną lub błędną informację, kontakt z nami pozwoli na wyjaśnienie całej sprawy - mówi Beata Czemerajda.

Więcej:
http://wyborcza.biz/Po_stronie_klienta/1,140634,16765369,Podrozujac_z_PKP_zaplacisz_127_zl__Ale_nie_usiadziesz.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-10-2014, 12:53    Odpowiedz z cytatem

No cóż, Cezary Grabarczyk sugerował podczas swego ministrowania, że to pasażerowie ponoszą odpowiedzialność za tłok w pociągach:

"To pasażerowie podejmują decyzję o tym, jaki środek transportu wybrać i kiedy rozpocząć podróż. Muszą liczyć się z tym, że jeśli podejmują tę decyzję w ostatniej chwili, w składach może brakować miejsc, które objęte są rezerwacją. A w składach, w których nie ma tej rezerwacji, też może miejsc brakować."

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 08-10-2014, 13:23    Odpowiedz z cytatem

Też mi afera. Zwyczajny błąd pracownika i mamy temat na artykuł. Czas najwyższy postawić na sprzedaż przez internet to unikniemy takich wpadek.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 08-10-2014, 14:24    Odpowiedz z cytatem

Ta i w pociągu był taki tłok, że nie było 1 słownie jednego wolnego miejsca Smile Kierownik pociągu miał zajęty przedział awaryjny...Smile brawo dla dziennikarza że zajął się tą sprawą!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-10-2014, 14:28    Odpowiedz z cytatem

Ja też nie wiem z czego tu robić aferę. Po pierwsze, niedziela wieczór to jest normalne, że kupując bilet w ostatniej chwili, w kierunku Warszawy może po prostu brakować miejsc siedzących i wtedy chcąc jechać tym konkretnie pociągiem musimy się liczyć, że spędzimy podróż na korytarzu.
Po drugie, wracałem tym pociągiem w lutym z konferencji i bez problemu kupiłem w Katowicach w COK miejscówkę. Poza tym czasami z Poznania wracam ostatnim "BWE" i też bez problemu dostaję bilet z wskazaniem konkretnego miejsca. A "BWE" podobnie jak EIC "Polonia" to międzynarodowy pociąg powracający z zagranicy. Niektórzy to już z byle pierdułą lecą do mediów jakby co najmniej nie wiem co się działo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 11-10-2014, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Raz widziałem EC Polonia jak odjeżdżał z Katowic z miejscami stojącymi, ale to był poniedziałek wielkanocny i ludzie ledwo weszli do wagonów, niestety wtedy zestawienie było jak w każdy dzień - 3 dwójki tylko.
Być może w niedziele są takie sytuacje jak wtedy, bo artykuł opisuje podróż z 5.10(niedziela).
Polonia bywa przepełniona w niektórych terminach, szkoda, że nie można doczepić grupy wagonów w relacji Zebrzydowice - Warszawa w terminach 7 i końcówki świąt i długich wekendów.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotr13 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2013

PostWysłany: 15-10-2014, 12:46    Odpowiedz z cytatem

Niedziela po południu zawsze jest pełno, tym bardziej że połączeń coraz mniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl