Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29, 30, 31  Następny
Chcę zostać maszynistą
Autor Wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 27-02-2013, 19:33    Odpowiedz z cytatem

mechatronik i elektronik
Ale ja znam mnóstwo maszynistów co są z wykształcenia psychologami, kucharzami itd

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 07-03-2013, 15:38    Odpowiedz z cytatem

Maszynista - zawód deficytowy. Polecam ciekawy artykuł o luce pokoleniowej na kolei:

http://www.pulshr.pl/przemysl/zawod-deficytowy-maszynista-kolejowy,12975.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-03-2013, 18:24    Odpowiedz z cytatem

Hmm... może czas się przekwalifikować? Poszukam informacji, jak się zdobywa odpowiednie przeszkolenie.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 04-04-2013, 23:04    Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych -Arriva chce szkolić na licencję maszynisty -
A DLA OBSŁUGI FORUM- link do strony przewoźnika z którego wynika ,iż oferta jest jednak aktualna,więc proszę o nie usuwanie tego posta, bo może ktoś skorzysta :
http://www.arriva.pl/art/43/oferty-pracy.html

_________________
myśl co robisz,lecz nie rób tego co myślisz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Domio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-05-2013, 15:02    Odpowiedz z cytatem

Może po odbyciu płatnej licencji jest szansa do dostania się do spółek IC, Cargo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

ritalato123 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 12 Maj 2013

PostWysłany: 13-05-2013, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Czy osoby pracujące w tym zawodzie są zadowolone ze swojej pracy? Mój młodszy brat również chce zostać maszynistą i zastanawiam się czy go w tym wspierać czy mu to odradzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 14-05-2013, 08:10    Odpowiedz z cytatem

Wspierać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aniamazk Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 20 Gru 2012

PostWysłany: 16-05-2013, 18:41    Odpowiedz z cytatem

ja zawsze chciałam zostać maszynistką ale się nie udało
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kidnice Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 26 Maj 2013

PostWysłany: 26-05-2013, 18:26    Odpowiedz z cytatem

Jako, że to mój pierwszy post na forum, chciałem się serdecznie przywitać. Mam pytanie. Otóż skończyłem liceum ogólnokształcące, obecnie jestem na studiach magisterskich na kierunku administracja (IV rok) i coraz wyraźniej dostrzegam bezsens swoich wcześniejszych wyborów Smile pasję kolejarską pielęgnuję już od lat i z tym chciałbym związać swoją przyszłość, ale nie wiem czy nie jest na to za późno. Napisałem maila do WCE Matel Service, z pytaniem o możliwość przyjęcia na kurs kwalifikacyjny na licencję maszynisty ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Myślicie, że z taką drogą kształcenia jest jeszcze szansa na zostanie popularnie mówiąc maszynistą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 26-05-2013, 18:46    Odpowiedz z cytatem

Poczytaj trochę sąsiedni wątek - tam jest dużo konkretnych informacji. Licencję i świadectwo uzupełniające maszynisty (dokument, który rzeczywiście upoważnia do prowadzenia pojazdów trakcyjnych), najlepiej łącznie wyrobić u jednego z przewoźników, którzy organizują takie kursy, wtedy zdobędziesz uprawnienia bezkosztowo, musisz jedynie po ukończeniu kursu jakiś czas odpracować zdobyte uprawnienia.
Jak zależy ci na tej robocie, trzeba systematycznie śledzić strony przewoźników i wysyłać aplikacje.
Jeśli rzeczywiście pasjonuje cię ta praca, wydaje mi się że nigdy nie jest za późno i trzeba dążyć w kierunku realizacji celu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

graham Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2009

PostWysłany: 28-05-2013, 20:41    Odpowiedz z cytatem

Wystarczy technik elektryk specjalność trakcja elektryczna. O ile jeszcze są technika kolejowe z taką specjalnością. Ale to nie jest praca dla Was młodych, nawet którzy lubicie/kochacie Kolej. Daje Wam słowo. Nie dzisiaj. Nie teraz, obowiązków coraz więcej, czasu coraz mniej(dyspozycyjność, mobilność mile widziana) a na kasie szalbierstwo z miesiąca na miesiąc POZDRAWIAM!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzechue Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2013

PostWysłany: 28-06-2013, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć jak mógłbym zrealizować swoje marzenie - czyli zostać maszynistą.

Generalnie interesuję się tym tematem od jakiegoś czasu, poznałem kilku maszynistów i mniej więcej wiem co i jak chciałbym po prostu swoje informacje skonfrontować z informacjami użytkowników forum.

Nadmienię iż na początku poprzedniego roku byłem nawet w PKP IC na rozmowie i zostałem zaproszony na badania lecz moja sytuacja materialna nie pozwoliła mi wydać 700 zł na badania, teraz odłożyłem znaczną sumę pieniędzy i jestem w stanie podjąć to wyzwanie.

Proszę o informacje czy jeśli zrobię na własną rękę kursy SEP powyżej 1kv to czy to coś pomoże w rekrutacji ?

Proszę też o informacje czy przewoźnicy dalej robią kursy na maszynistów w zamian za umowę lojalnościową ? czy trzeba samemu sobie taki kurs zrobić.

Generalnie mam 27 lat i wykształcenie średnie - obecnie pracuję dlatego mogę poczekać na ewentualną rekrutację tyle ile będzie trzeba.

Znam specyfikę pracy, warunki, ilość godzin itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

arvent Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 30-06-2013, 18:38    Odpowiedz z cytatem

Pewnie takie uprawnienie dowartościuje CV, ale nie sądzę, żeby powaliło komisję. Pocieszę, że nie ma reguły, bo w rekrutacji załapali się i Ci co nie mieli wiele wspólnego z koleją. Nie wiem jak firma patrzy na kogoś, komu wcześniej dała szansę, ale z niej zrezygnowano. W IC taki nabór powinien być i w przyszłym roku, i w następnym... a przynajmniej tak mówiła góra z pionu szkolenia. Inni przewoźnicy też robią szkolenia, ale nie wiem jak często i na jak fajnych warunkach ...choć szału w ich jakości przygotowania do zawodu ..raczej nie ma. CTL robił, majkoltrans, CARGO też potrafi, ale to chyba dla "wybranych". Trochę osób z rekrutacji dało sobie spokój jak przedstawiono im zarobki i okres szkolenia. Mam nadzieję, że mając dobre wyobrażenie warunków pracy, w tym płacy, macie pojęcie, że nie jest to 4-5 tys netto ;P ...w trakcie szkolenia wynagrodzenie nie wiele ponad najniższą krajową ...rośnie minimalnie po kilku miesiącach ....ale maszynistą zostaje się po ok. 1,5 roku (nowy system ...szybszy, nie oznacza lepszy ;P) i szaleje z 2,5 na dobry początek. Wyższe wynagrodzenie, to już multum zależności ..staż, kilometry, grupa ..bla bla bla ..tych co mają te 4-5 jest garstka ..na szybkich pociągach, gdzie można się zabić o miejsce ;P Więcej pisać nie można, bo mnie wywiad znajdzie i wysadzi jak wyjdę z lokomotywy ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 01-07-2013, 23:39    Odpowiedz z cytatem

arvent napisał/a:
Więcej pisać nie można, bo mnie wywiad znajdzie i wysadzi jak wyjdę z lokomotywy ;P


Śmiech

Dobrze powiedziane Smile

Ale rzeczywiście jak pisze arvent składając papiery warto sobie zadać pytanie, czy moja motywacja i chęć robienia tego co cię interesuje, jest aż tak silna, aby te ok. 1,5 roku szkolenia przeżyć za to wynagrodzenie.
Z rozmowy kwalifikacyjnej pamiętam kilku kolegów, którzy zrezygnowali, gdy dowiedzieli się ile będą zarabiać szkoląc się Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzechue Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2013

PostWysłany: 04-07-2013, 17:54    Odpowiedz z cytatem

Witam po raz kolejny.
Na wstępie dziękuję za odpowiedzi.

Generalnie rzecz biorąc wydaje mi się iż 1300 - 1500 netto chyba da się zarobić w te pierwsze 1,5 roku ? po tym czasie podwyżka by była na ile 2-2,5 tys netto ? jeśli tak to mi to jak najbardziej odpowiada, ponieważ praca to nie jedyne źródło moich dochodów mogę pozwolić sobie przez półtora - dwa lata zarabiać małe pieniądze, jestem osobą nakierowaną na szkolenie siebie i inwestycję w siebie, nawet jeśli miałbym kurs zrobić za własne pieniądze i w zasadzie jest to jedna z opcji, jeśli nie uda się załapać do firmy która mi w tym pomoże jestem w stanie przeznaczyć na swój rozwój nawet 20.000 jeśli będzie taka potrzeba.

Nawet taka cena nie jest duża za stabilizację, warunki rozwoju i inne rzeczy które według mnie cechuje praca maszynisty.

Czy mam motywację ? - OGROMNĄ !

Nie jestem typem napaleńca po prostu stawiam sobie cel i go realizuję - w życiu osiągnąłem już wiele rzeczy co nauczyło mnie wytrwałości i skupienia w tym co robię.

W rodzinie mam kogoś kto pracuje na kolei ale u prywatnego przewoźnika i ponoć jak tylko bym miał kurs zrobiony mogę przyjść i na dzień dobry dają 2.500 netto - fakt praca po znajomości załatwiana ale nie chcę iść na łatwiznę i chcę przebrnąć przez cały proces samemu bez "układów".

Jeśli któryś z panów byłby tak miły napisać mi wiadomość jakich kwot można się spodziewać na samym początku w okresie szkolenia jak i później jako pomocnik maszynisty a także po tym czasie ile mniej więcej wynosi pensja byłbym wdzięczny choć w tym wypadku nie pieniądze są głównym składnikiem mojej decyzji to nie ukrywam, że byłoby miło znać i nastawić się już wcześniej na ewentualne zarobki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 31 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29, 30, 31  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl