Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Wadliwe terminale w KD
Autor Wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 15-07-2012, 21:14   Wadliwe terminale w KD Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie podróżując KD[ lwówecką ] coraz częściej dochodzi do awarii terminali do sprzedaży biletów. Ostatnim razem - gdzieś około dwóch tygodni w związku z awarią nie sprzedawano biletów w pociągach 69647/8. Dziś tak samo. O ile przed dwoma tygodniami frekwencja była względna bo na 69648 czekało około 30 osób to już dziś gdzie w samym Lwówku oczekiwało koło 80 pasażerów z czego 20 z rowerami. Ja się pytam dlaczego przewoźnicy zrezygnowali z bloczków biletowych które w takich awaryjnych sytuacjach były by na wagę złota. Dziś KD nie sprzedały liczę lekko 150 biletów tylko za pociągi 69647 /69648 - składy kursowały niczym AGATOWE POCIĄGI ZA FREE. Zastanawiam się czy takie sytuacje zdarzają się jeszcze gdzieś na sieci KD w pociągach na innych liniach, czy może ktoś ma interes by na lwóweckiej biletów nie sprzedawać ...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-07-2012, 21:17    Odpowiedz z cytatem

Bonifas, tutaj coś w temacie:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=257854#257854

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 15-07-2012, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Takie państwo jak Ukraina wycofało bloczki wcześniej niż Polska.
Fakt że trzeba iść z postępem ale jestem tego zdanie że każdy konduktor / kierownik pociągu powinien mieć na stanie awaryjne blankiety biletowe i w razie awarii terminala wypisuje ręcznie.

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 15-07-2012, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Jerry, przecież na każdym szynobusie KD jest rezerwowy terminal, więc o co kamam?

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 15-07-2012, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, jasne, szkoda tylko że konduktor ma jeden na stanie! Bzdury gadasz!

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 15-07-2012, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Jerry, konduktor ma jeden terminal na stanie i powinien mieć jeszcze w rezerwie bloczki biletowe, na wypadek gdyby terminal nawalił - tak jest w każdej normalnej spółce pasażerskiej. Ale KD, w których nienormalność jest normalnością, zrezygnowały z bloczków biletowych, bo w każdym szynobusie jest na stanie terminal zapasowy. Jak widać nie spełnia to zadania, bo pieniądze przeciekają spółce przez palce i nie są to incydentalne przypadki. KD świadomie pozbywają się wpływów z biletów, a to już zahacza o działanie na szkodę spółki...

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

iktorn82 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Gru 2011
Skąd: Lubań

PostWysłany: 15-07-2012, 23:03    Odpowiedz z cytatem

Robią to samo, co PR robiły na 279 Węgliniec - Lubań, z tym, że tutaj nie było awarii terminalu, a notoryczny brak chęci do pracy kierownika pociągu. Efektem jest uwalenie linii z końcem tego miesiąca. Coraz wyraźniej widać, że dni Lwóweckiej też są policzone i prawdopodobnie skończy jak 279. Teraz będą mogli powiedzieć, że nawet na Agatowe Lato nikt nie jeździł Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jozek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 16-07-2012, 18:00    Odpowiedz z cytatem

Hola hola... to wy, pracownicy KD już sami nie wiecie co macie na stanie? Jak widzę, użytkownik morpheo (czy jakoś tak) skasował swój profil? Po akcji niesprzedawania biletów na trasie Wrocław-Legnica i jednoczesnym sprawdzaniu tych zakupionych w kasie, tenże użytkownik w wiadomościach prywatnych zatakował mnie dość agresywnie i jednocześnie twierdził, że takowe bloczki do wypisywania biletów posiadacie na wyposażeniu (a podawał się za pracownika KD), a w danym pociągu musiały się poprostu skończyć. Więc jak to w końcu u was jest?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 16-07-2012, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Widzę, że ustalenie stanu faktycznego jest niemożliwe. Według jednej wersji konduktorzy KD nie wystawiali biletów, bo nawalił terminal i akurat skończyły się bloczki biletowe. Inna wersja mówi, że konduktorzy KD nie mają bloczków biletowych, bo na każdym szynobusie jest terminal zapasowy.

Reasumując, konduktorzy KD nie wystawiali pasażerom biletów, bo jednocześnie nawalił terminal właściwy i terminal zapasowy lub nawalił terminal i skończyły się bloczki lub nawaliło wszystko naraz, tzn. i terminal właściwy i terminal zapasowy i skończyły się bloczki biletowe.

Wniosek: na każdym szynobusie obok terminala zapasowego powinien być jeszcze zapasowy bloczek biletowy wraz z zapasowym długopisem. Zapasowy długopis jest niezbędny, aby wyeliminować kolejny pretekst do niewystawiania biletów!

Pasażerowie KD korzystający z gratisowych przejazdów mogą być z tego faktu zadowoleni, ale na krótką metę, bo w grudniu zapłaczą jak im zlikwidują pociągi z powodu rzekomo niskiej frekwencji. W odpowiedzi na społeczne protesty UMWD wyciągnie z KD statystyki sprzedaży biletów i pokaże czarno na białym, że biletów sprzedawało się mało i z tego wynika, że pociągi wożą powietrze... Skąd my to znamy?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 16-07-2012, 21:09    Odpowiedz z cytatem

Jakie bloczki proszę Was przecież na lwóweckiej już drugi raz w ciągu 2 tygodni się ta sytuacja zdarzyła. Dwa razy jechałem za free. Wcale mnie to nie cieszyło bo czułem się jak złodziej w MZK tyle że tu nie miałem możliwości zapłacić za przejazd. KD nie ma żadnych bloczków biletowych. Terminali zapasowych też nie mają ! Zawsze układ jest taki że jedzie kier. poc +terminal i tylko wówczas gdy jedzie ich dwóch a tak swego czasu było na pociągu JG- Ww przez Zgorzelec były dwa terminale !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 16-07-2012, 21:21    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Reasumując, konduktorzy KD nie wystawiali pasażerom biletów, bo jednocześnie nawalił terminal właściwy i terminal zapasowy lub nawalił terminal i skończyły się bloczki lub nawaliło wszystko naraz, tzn. i terminal właściwy i terminal zapasowy i skończyły się bloczki biletowe.

Myślę, że nawalają osoby odpowiedzialne w KD za terminale i za drużyny konduktorskie. Skoro szwankuje system dystrybucji biletów to ktoś z kierownictwa KD powinien za to odpowiedzieć utratą stanowiska. Mam nadzieję, że nowy prezes KD wyciągnie konsekwencje.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 16-07-2012, 21:26    Odpowiedz z cytatem

a ja Wam napiszę jeszcze coś !! Terminale KD są niefiskalne !! Co oznacza, że tak czy siak wszystko co nie ma pamięci fiskalnej jest do skasowania nawet to co zostało już sprzedane, gdyby terminale posiadały wbudowany moduł fiskalny niemozliwym byłaby jaka kolwiek manipulacja a tak jest jak jest i będzie jedynie jeszcze gorzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 16-07-2012, 21:28    Odpowiedz z cytatem

Freddie, w takim razie jak spółka rozlicza VAT należny?

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 16-07-2012, 21:31    Odpowiedz z cytatem

na podstawie wydruków z trerminali; mam taki bilet i jest niefiskalny; siedzę w kasach od 15 lat i jestem serwisantem i w tej materii to ja naprawdę wiem co pisze; nie widziałem na bilecie z terminala KD loga fiskalnego z nadrukiem PL bo sam numer mnie nie interesuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 16-07-2012, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Trzeba napisać do UMWD i KD co wyrabia się w ich pociągach. Ostatnio wsiadłem na Brochowie i jechałem do Głównego i mimo, że nie mam takiego obowiązku od razu zgłosiłem się do obsługi pociągu (Jelcz-Wrocław) aby kupić bilet po czym usłyszałem, że "nie opłaca się drukować biletu na tak krótkiej trasie". Poczułem się jak ktoś kto niepotrzebnie zawraca komuś tyłek, że chce biletu. Fakt, że do kieszeni konduktora 3 zł nie trafiło tylko miałem przejazd za darmo, ale normalne to to nie jest. W PR-ach to przynajmniej ściemniali, żeby sobie miejsce zająć i "zaraz podejdzie" po czym nie pojawiał się nikt do samego Głównego.


Ostatnio zmieniony przez Tomasz B. dnia 16-07-2012, 21:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl