Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Wadliwe terminale w KD
Autor Wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 16-07-2012, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Freddie, mam bilety wystawione w pociągach KD i PR. Zaraz je zeskanuję i porównamy.

_________________
Stella
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 16-07-2012, 20:40    Odpowiedz z cytatem

na wydrukach z PR masz przed numerem fiskalnym logo PL ono jest specyficzne ale jak sie przyjrzysz to przeczytasz PL a na wydrukach z KD tego już nie ma; ja musze odszukać swój bilet i zeskanować fakt, że pochodzi on z reaktywacji linii trzebnickiej czyli z 20 wrzesnia 2009 ale mam i bez loga fiskalnego. Z resztą znam kulisy zakupu tego smiecia heh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 16-07-2012, 20:49    Odpowiedz z cytatem

Oto bilety:

bilety.jpg
Plik ściągnięto 441 raz(y) 230.1 KB


_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 16-07-2012, 20:52    Odpowiedz z cytatem

czyli wychodzi na to, że oba nie maja loga fiskalnego, zobacz wydruk ze sklepu ma na dole numer unikatowy składający sie z 3 liter i rzędu cyfr a poprzedza je logo fiskalne z napisam PL

[ Dodano: 16-07-2012, 21:54 ]
ale na tej podstawie można rozliczyc nalezny VAT w rejestrze sprzedaży a rejestrem jest miesięczny wydruk z terminala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2012

PostWysłany: 16-07-2012, 21:45    Odpowiedz z cytatem

Lepszy numer. Dlaczego na tych biletach KD nie ma adresu firmy? Tego akurat prawo wymaga.

Bonifas, w KD mało kto ma kierownika, w pojazdach z drzwiami sterowanymi przez maszynistę starczy konduktor. Ale im się zdarza mieć dwa terminale, kiedyś jechałem z Lubania koło konduktora i pracował na jednej maszynce a druga wystawała mu z otwartej torby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 16-07-2012, 22:25    Odpowiedz z cytatem

Stella napisał/a:
Myślę, że nawalają osoby odpowiedzialne w KD za terminale i za drużyny konduktorskie. Skoro szwankuje system dystrybucji biletów to ktoś z kierownictwa KD powinien za to odpowiedzieć utratą stanowiska. Mam nadzieję, że nowy prezes KD wyciągnie konsekwencje.

Oczekujesz więc rozliczenia dyr. Kloca z PLK-owskiego zaciągu, który w KD odpowiada za marketing. Jemu też podlegają drużyny konduktorskie.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 16-07-2012, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Odsyłam do Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących z dnia 28-11-2008 roku można sobie tez poczytać załącznik numer 7 do wspomnianego Rozporządzenia. Dla mnie to biletem może byc normalny wydruk z kasy fiskalnej i tyle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Renia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Wrz 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-07-2012, 23:29    Odpowiedz z cytatem

Jutro jadę pociągiem KD do Siechnic. Nie kupię biletu w kasie tylko ewentualnie w pociągu. Może mi też uda się przejechać za friko. Happy

_________________
Ze złem nie powinno się w żaden sposób koligacić, ale omijać je szerokim łukiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 17-07-2012, 17:39    Odpowiedz z cytatem

A ja jestem za wprowadzeniem dodakowej opłaty za wydanie biletu w pociągu na stacji gdzie jest czynna kasa!

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 17-07-2012, 18:59    Odpowiedz z cytatem

Bo tak powinno być, nie kupisz w kasie to płacisz dodatkowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jozek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 17-07-2012, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Pod warunkiem, że takowe kasy się posiada. A KD ma je w dwóch miastach. Chcecie uzależniać własną ofertę od sieci sprzedaży innych spółek i agentów? Dość dziwaczne. Chociaż mi osobiście wszystko jedno bo i tak, gdy mam taką możliwość, bilet kupuję w kasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamil26 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2012
Skąd: Lubin Górniczy

PostWysłany: 17-07-2012, 19:49    Odpowiedz z cytatem

PKP IC też nie ma kasy w każdym mieście więc nie widzę problemu. Ja przychodzę kilkanaście lub kilkadziesiąt minut przed odjazdem żeby kupić bilet w kasie a 2 minuty przed odjazdem przybiega gość bo wolał dłużej pospać i nie zdążył kupić w kasie...

_________________
Ten post wnosi do tematu tyle co reszta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 17-07-2012, 23:29    Odpowiedz z cytatem

Kamil26, jak masz w życiu dużo czasu na przychodzenie kilkadziesiąt minut wcześniej żeby postać sobie w ogonku to Twoja sprawa, ale nie rozliczaj innych z tego co robią. Może chciał sobie pospać, a może odprowadzał dziecko do przedszkola? Nie Twój biznes.

Koleje Dolnośląskie są chyba w tej chwili niemal ostatnim bastionem opierającym się przed jakąkolwiek formą biletu nie-tradycyjnego.

IC ma bilety z Internetu, PR tak samo, KM już lada moment będą miały. PR na Śląsku mają bilety strefowe do nabycia przez komórkę (system CallPay), Koleje Śląskie tak samo, dla swoich taryf liniowych. SKM Warszawa - bilet komórką bez problemu, a przez Internet można naładować Warszawską Kartę Miejską biletem miesięcznym. WKD tak samo. Nawet Arriva ma (szczątkowy, bo szczątkowy) system sprzedaży przez komórkę w systemie moBilet, a KM udostępniają część oferty w systemie SkyCash - dobowy, strefowe...

W ogonie stoją solidarnie KD i KW, nie jestem pewien jak SKM Trójmiasto, ale to trochę inna bajka.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamil26 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2012
Skąd: Lubin Górniczy

PostWysłany: 18-07-2012, 11:01    Odpowiedz z cytatem

To kup bilet miesiąc przed i problem z głowy. Wszyscy bronią PR-ów ale jak oni mają opłaty to się nikt nie czepia a KD nie ma opłat to wielkie halo. A i ten użytkownik co dostał za darmo przejazd. ja na twoim miejscu nie odzywałbym się, konduktor odpuścił Ci bilet a Ty rozpowiadasz to na forum...

_________________
Ten post wnosi do tematu tyle co reszta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 18-07-2012, 11:04    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie jestem pewien jak SKM Trójmiasto, ale to trochę inna bajka.

Coraz więcej kierowników ma terminale. Kierpoć z tabelką opłat i biletem wypisywanym ręcznie to jeszcze trochę i będzie tylko wspomnienie Smile Są też automaty na peronach ale lepiej już chyba kupić tradycyjny w kasie niż potem pacyfikować automat który wziął kasę a biletu dać nie chce...

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl