Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Wadliwe terminale w KD
Autor Wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 18-07-2012, 13:49    Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem niektórych pracowników kolei , którzy uważają, że konduktor jest od sprawdzania biletów, a nie od ich sprzedawania. A dlaczego nie? W Niemczech jest tak, że bilet kupiony u konduktora jest tańszy niż w kasie i na porządku dziennym jest kupowanie biletu u obsługi pociągu. Tak samo w Holandii. Co do problemów z biletami w pociągach KD to dla mnie bez sensu jest, że rezygnuje się z bloczków w formie zapasowej i zdaje się tylko na elektronikę. A wiadomo jak to elektronika, lubi być zawodna.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

rew2010 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2010
Skąd: Głogów

PostWysłany: 18-07-2012, 15:35    Odpowiedz z cytatem

Freddie napisał/a:
na podstawie wydruków z trerminali; mam taki bilet i jest niefiskalny; siedzę w kasach od 15 lat i jestem serwisantem i w tej materii to ja naprawdę wiem co pisze; nie widziałem na bilecie z terminala KD loga fiskalnego z nadrukiem PL bo sam numer mnie nie interesuje.

Jak zawsze wszystkowiedzący Freddie. Dziwne, że jako serwisant, za którego się w tym wątku podajesz, ewidentnie nie wiesz jednej rzeczy lub też usilnie zależy ci tylko na biciu piany, kolejny raz z resztą pod adresem władz KD, a rykoszetem i w innych przewoźników kolejowych. Tak, tak, bo poruszony przez ciebie "problem" nie dość, że dotyczy także PR, IC, SKM, KŚ, KW czy Arrivy, to jeszcze nawet nie nosi on znamion czynu wykraczającego przeciwko polskiemu prawu fiskalnemu.
Cytat:
Czynności zwolnione z obowiązku ewidencjonowania przy pomocy kasy fiskalnej-załącznik

II. Sprzedaż dotycząca szczególnych czynności

41 Przyjmowanie przez rewizorów, w przypadku braku odpowiedniego dokumentu przewozu albo dokumentu uprawniającego do przejazdu bezpłatnego lub ulgowego, należności związanych z wykonywaniem usług przewozu osób i opłaty dodatkowej, a w przypadku transportu kolejowego - również przez drużyny konduktorskie

Tyle w temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 18-07-2012, 16:32    Odpowiedz z cytatem

mateuszpiszcz napisał/a:
W Niemczech jest tak, że bilet kupiony u konduktora jest tańszy niż w kasie i na porządku dziennym jest kupowanie biletu u obsługi pociągu.

A więc po co tam są kasy biletowe i autoamty? Wytłumaczysz mi?

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 18-07-2012, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Kasy są tylko na największych dworcach w największych miastach. W mniejszych nie ma kas, są automaty biletowe. Możesz kupić bilet w automacie, możesz taniej u konduktora. Praca konduktora to nie tylko sprawdzanie biletów, ale też ich wystawianie. Za to ci płacą. Kiedyś pracowałem w banku i idąc twoim tokiem rozumowania, jako pracownik banku nie powinienem dokonywać operacji kasowych to jest wpłat i wypłat, no bo w końcu są bankomaty i wpłatomaty.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 18-07-2012, 19:06    Odpowiedz z cytatem

Mam szczere wątpliwości, iż bilet u konduktora w niemieckim pociągu jest tańszy niż automacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iktorn82 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Gru 2011
Skąd: Lubań

PostWysłany: 18-07-2012, 21:19    Odpowiedz z cytatem

I masz rację z tymi wątpliwościami. W niemieckich pociągach regionalnych nie można wcale kupić biletu u konduktora. Jest to napisane przy każdych drzwiach wejściowych do pociągu. Jeżeli wsiądziesz bez biletu to dostaniesz karę. Bilet trzeba kupić w kasie lub w automacie (2 Euro taniej).
Inaczej sprawa wygląda w IC/ICE ale bilet u konduktora jest znacznie droższy niż w kasie czy internecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 18-07-2012, 23:06    Odpowiedz z cytatem

rew2010 napisał/a:
Jak zawsze wszystkowiedzący Freddie. Dziwne, że jako serwisant, za którego się w tym wątku podajesz, ewidentnie nie wiesz jednej rzeczy lub też usilnie zależy ci tylko na biciu piany, kolejny raz z resztą pod adresem władz KD, a rykoszetem i w innych przewoźników kolejowych.

Ty chyba czytać kolego nie umiesz !! Czy ja napisałem w którym kolwiek poście, że to jest zabronione ?? Napisałem prawdę, że to są urządzenia niefiskalne i doskonale wiem, że mogą takie być. Nigdzie nic takiego nie napisałem, że to jest zabronione a "wszystkowiedzący" to chyba tylko Ty jesteś, czytaj ze zrozumieniem. Jesli się mylę i terminale są fiskalne to proszę znajdź mi logo fiskalne na bilecie, napisałem to jedynie w celach informacyjnych, że sa niefiskalne i tak nalezy to rozumieć. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rew2010 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2010
Skąd: Głogów

PostWysłany: 19-07-2012, 08:36    Odpowiedz z cytatem

Fakt, nie napisałeś, że jest to zabronione, ale z tonu pozostałych wypowiedzi wynika, jakbyś miał pretensję, że ktoś wykorzystuje przysługujące mu zwolnienie z obowiązku fiskalizacji sprzedaży. Niestety jako serwisant, za którego się podajesz nie zarobisz w takim przypadku na serwisie urządzeń dla KD. Może to jakaś Twoja urażona duma? Bo odkąd pamiętam masz ciągłe pretensje o coś do KD. Poza tym sam sugerowałeś wcześniej, że taki system daje możliwość matactwa, ze strony wspomnianego podmiotu:
Freddie napisał/a:
a ja Wam napiszę jeszcze coś !! Terminale KD są niefiskalne !! Co oznacza, że tak czy siak wszystko co nie ma pamięci fiskalnej jest do skasowania nawet to co zostało już sprzedane, gdyby terminale posiadały wbudowany moduł fiskalny niemozliwym byłaby jaka kolwiek manipulacja a tak jest jak jest i będzie jedynie jeszcze gorzej.

oraz
Freddie napisał/a:
Z resztą znam kulisy zakupu tego smiecia heh

Jeśli masz na coś dowody, to powinieneś to zgłosić odpowiednim służbom. Adresu nie trzeba chyba przypominać, bo znasz go doskonale. Jeśli zaś nie masz dowodów na nic o czym tu piszesz, a są to jedynie Twoje domysły, które sklasyfikować można jako pomówienia, radzę zamilcz!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 19-07-2012, 10:40    Odpowiedz z cytatem

rew2010 napisał/a:
Jeśli masz na coś dowody, to powinieneś to zgłosić odpowiednim służbom. Adresu nie trzeba chyba przypominać, bo znasz go doskonale. Jeśli zaś nie masz dowodów na nic o czym tu piszesz, a są to jedynie Twoje domysły, które sklasyfikować można jako pomówienia, radzę zamilcz!
Pisząc, że znam kulisy nie napisałem, że były jakieś matactwa i uwierz mi, że gdybym nie miał duuużej wiedzy na temat tego co sie dzieje w KD to nie pisałbym w tym tonie już na tym forum nie będe operował nazwiskami i imionami i faktami, które sie tam dzieja ale jak puszcza mi nerwy to pwoeiadomię odpowiednie służby ale n drugim końcu Polski, żeby tutejsze organa nie ukręciły sprawie łba w odpisie zawidomienie pójdzie do opozycyjnych partii politycznych bo w tym temacie to już chyba powinna powstać sejmowa komisja śledcza. Mam nerwa na KD choćby w sprwie tcyh biletów co za chwilkę Gienia z kolegą wyciagna reke do Marszałka o 100 milionów bo nie ma dochodowości a ludzie jeżdżą za darmo ?? Ja cięzko tyram i płace podatki i nie chce ich płacic na zyciowych nieudaczników z KD jesli sie myle lub pisze nieprawdę to wywalcie mnie z tąd i tyle. Sorry za ton.

[ Dodano: 19-07-2012, 10:45 ]
urzadzenie fisklane skosntruowane jest tak, że posiada dwie pamięci , pamięc ulotna RAM modułu fiskalnego i pamięć tak zwana "nieulotną" czyli pamięć fiskalną. Jesli dane o obrotach pozostaja tylko w pamięci RAM to można procesami elektronicznymi wyczyścić dane z tej pamięci podobnie jak dane z dysku twardego kompuetra. Wykonując raport fiskalny dobowy przenosimy dane z pamięci RAm do pamięci fiskalnej i w ten sposób sa one trwale przechowywane aż do końca "fiskalnej" żywotności urządzenia. Skoro terminale KD nie maja części fiskalnej to rodzi sie podejrzenie, że ktoś kto się na tym zna może te dane trwale usunąć z nosnika. Oczywiście podkreślam, że napisałem iż "można tak zrobić" czego proszę nie odbierać jako faktu czy reguły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamil26 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2012
Skąd: Lubin Górniczy

PostWysłany: 19-07-2012, 14:46    Odpowiedz z cytatem

mateuszpiszcz napisał/a:
Kasy są tylko na największych dworcach w największych miastach. W mniejszych nie ma kas, są automaty biletowe. Możesz kupić bilet w automacie, możesz taniej u konduktora. Praca konduktora to nie tylko sprawdzanie biletów, ale też ich wystawianie. Za to ci płacą. Kiedyś pracowałem w banku i idąc twoim tokiem rozumowania, jako pracownik banku nie powinienem dokonywać operacji kasowych to jest wpłat i wypłat, no bo w końcu są bankomaty i wpłatomaty.


No właśnie idąc twoim tokiem myślenia nie powinieneś dokonywać operacji kasowych. Na bank są tańsze, to po co w ogóle są kasy i biletomaty... Może rzeczywiście Niemcy to kraj miodem i mlekiem płynący, taki dobrobyt że wolą więcej zapłacić i kupić w kasie niż u konduktora Smile

_________________
Ten post wnosi do tematu tyle co reszta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl