Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet podróżnika + bilet PLUS w KD
Autor Wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 30-07-2012, 16:22   Bilet podróżnika + bilet PLUS w KD Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jaka w końcu jest prawda z biletem plus czy jest honorowany w KD czy tylko w regio , bowiem jechaliśmy w piątek nie było problemu przejechać do Barda , natomiast w niedzielę już byli przeciwini tego biletu , tym bardziej że w kasie również kasjer był pewny , że w 100% KD mają podpisaną umowę z regio
i bez problemu można jechać.
Jest gdzieś info na ten temat?
Pozdro.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 30-07-2012, 17:29    Odpowiedz z cytatem

kriss_18, na bilecie Plus możesz jeździć tylko REGIO spółki PR

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_PŁASZÓW Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Maj 2012

PostWysłany: 30-07-2012, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Z honorowaniem biletu plus w KD różnie bywa. W marcu na podróżniku z plusem przejechałem w obie strony z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby i konduktorzy się słowem nie odezwali. Jednak oficjalnie faktycznie tak twierdzi dyżurny, KD tego biletu nie powinny honorować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 30-07-2012, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Niestety, w regulaminach jest jasno napisane że nie wolno. Zresztą miesiąc temu, jak wracałem z Queen miałem sytuację w szynobusie, że jeden mężczyzna kupił właśnie taki bilet bo kasjerka mu powiedziała że może nim jeździć również w KD, niestety, musiał kupić drugi bilet u konduktora Wink

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2012

PostWysłany: 30-07-2012, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Z wiedzą u kasjerów PR i konduktorów KD jest podobnie - w większości sami nie wiedzą, co honorują. Spróbuj poza Dolnym Śląskiem kupić bilet na odcinek Wrocław-Legnica. Pół roku temu przy powrocie z delegacji na Gdańsku Głównym i całkiem niedawno na Warszawie Wschodniej nie udała mi się ta sztuka, bo panie z kas jak się nie mylę IC wiedziały, że na tej linii jeżdżą Koleje Dolnośląskie, ale "wiedziały" też że ich kasa nie ma podpisanej umowy na sprzedaż biletów KD. To że biletu na KD w żadnej kasie się nie kupi, tylko na przewoźnika PR, to już im umknęło. Za to w pociągach z Lubania do Zgorzelca, na początku roku spotkałem się z sytuacją że kobiecie jadącej koło mnie nieuznano biletu tygodniowego, który wcześnej wręcz skasował konduktor KD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-07-2012, 22:11    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co prawda jak jest z tym w KD, ale ostatnio interesowałem się tym odnośnie Arrivy. Nawet napisałem do nich w tej sprawie, i dostałem odpowiedź, że bilet plus nie jest u nich honorowany, bo to niby oferta IC, jako dodatek do PR. Natomiast inne ulgi obowiązujące w PR, w tym bilet turystyczny jest w Arriva uznawany. Także biorąc pod uwagę, że Arriva i KD zastąpiły PR tam gdzie ta spółka się wycofała to może być podobnie z tymi sprawami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 31-07-2012, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Wilekie dzięki za odpowiedzi , teraz wszystko jasne. Very Happy
Niestety "kółeczko" trzeba kontynuować od Jaworzyny lub Kamieńca Zbk. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl