Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
[PKP IC] Zarobek na błędach ludzi
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-08-2012, 16:14   [PKP IC] Zarobek na błędach ludzi Odpowiedz z cytatem

Skarga na konduktora 904. Szczegóły tutaj:

http://pokazywarka.pl/gq8a7l/

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-08-2012, 16:47   

No coz, nie musze widziec gęby tego konduktora żeby już wiedzieć, że: 1) jest to pracownik dawnego OPM 2) ma wąsy 3) nie ma kompletnego uzębienia. Na pewno było to typowy wąsacz, który nie szanuje klienta, ma go gdzieś w zasadzie. Przecież nie o to w firmie chodzi. Niech chłopak pisze skarge, możliwe że uda sie anulowac kare, chociaz centrala IC jest niewiele bardziej zyciowa...

Niestety, na takich dziadów nie ma sposobu, trzeba czekać aż pojda na emerytury Rolling Eyes Ludzie ze świeżego poboru, już za PKP IC juz takich perfidnych metod na szczescie nie stosuja. Ze tylko przytocze przyklad z pociagu EIC Krakow-Warszawa, kiedy w 1 klasie okazalo sie, ze pasazer ma bilet na 2gą klase, ale miejscowke na 1szą. Miły konduktor zorientowal sie, ze ewidentny błąd kasy - i nawet dopłaty nie pobrał ! Tylko poprosił zeby nastepnym razem sprawdzic czy sie zgadzaja dane na bilecie! Normalnie szok!
Powrót do góry

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 09-08-2012, 17:46    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No coz, nie musze widziec gęby tego konduktora żeby już wiedzieć, że: 1) jest to pracownik dawnego OPM 2) ma wąsy 3) nie ma kompletnego uzębienia. Na pewno było to typowy wąsacz, który nie szanuje klienta, ma go gdzieś w zasadzie

Wiesz chyba ty masz wąsy i niekompletne uzębienie Język to i tak nie ma znaczenia jeżeli chodzi o poziom obsługi.904 to numer szanownego pana kontrolera bardzo prawdopodobne ze z "orginalnego" i jedynego słusznego starego IC.Już widze że jesteś bardzo uprzedzony(a) ale sam jesteś dziadem pisząc takie posty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 09-08-2012, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś popisałeś się teraz konkretnie.
Od razu wąsaty i z OPM-ów to musi być dziad niereformowalny.
Nawet nie mając tych wąsów i mając uzębienie , jesteś gorszy niż Panowie i Panie z OPM-ów(co uważam ,że wielu starszych ludzi ,z różnych gniazd konduktorskich , jest bardziej w porządku do współpracy niż stare dumne pyszne IC, i są dla podróżnych jeszcze bardziej uprzejmi i pomocni). Ale dla twojego info 904 to numer rewizora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_PŁASZÓW Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Maj 2012

PostWysłany: 09-08-2012, 21:21    Odpowiedz z cytatem

Panowie, wszędzie są ludzie i ludziska, ale niestety w pociągach spółki PKP IC częściej można się spotkać z chamstwem, niż w pociągach spółek samorządowych. Sam kiedyś miałem taki przypadek, że wsiadając na stacji bez kasy podszedłem do przedziału służbowego kupić bilet, tam Pan kierownik z konduktorką sobie pociskali bajerkę, a jak im przerwałem prosząc o bilet, dostałem odpryskliwą odpowiedź: "chwileczkę, nie widzi pan że rozmawiam". Dlatego tutaj się nieco zgadzam z opinią @Pułtusia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 10-08-2012, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety, na takich dziadów nie ma sposobu, trzeba czekać aż pojda na emerytury Rolling Eyes Ludzie ze świeżego poboru, już za PKP IC juz takich perfidnych metod na szczescie nie stosuja.

W regulaminie jest zapis że osoba jadąca w klasie wyższej od posiadanych biletów i których to cena jest mniejsza od opłaty za jazde w tej klasie jest osobą u bez ważnego biletu na przejazd, a takiej osobie należy się opłata dodatkowa ustalona przez odpowiedni organ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 12-08-2012, 13:50    Odpowiedz z cytatem

A ja mam zastrzeżenia do pracy dwóch z konduktorów ze spółki PR z MZPR. Jechałem o 5:24 z Trzebini do Libiąża(trasa na Oświęcim) o tej godzinie kasa była nieczynna. Wsiadłem do 1 przedziału i poprosiłem o bilet "szkolny dobra cena do Libiąża" na co konduktor zaczął na mnie krzyczeć a następnie wypisał mi szkolny ale bez zniżki PWDC. No to ja mówię że chcę ten ze zniżką. Podałem mu nawet kod oferty 506. Na co on że trzeba od razu mówić jaki się chce bilet(a ja powiedziałem jaki chciałem, z innymi konduktorami nie miałem problemu, powiedziałem w krótszej wersji która jest zrozumiała bo zauważyłem że jak gadam np. "proszę bilet połączenie w dobrej cenie ze stacji trzebinia do stacji libiąż" to konduktorzy ziewają i trzeba im powtarzać w krótszej wersji o co chodzi bo ludzie mówią im "proszę bilet do Libiąża" i już. No a ten kondi po dwukrotnej próbie nabycia prze ze mnie żądanego biletu nakrzyczał na mnie i trzasnął drzwiami, mówiąc że jak on dał taki bilet to taki się kupuje i puścił mnie bez biletu. Pociągiem jechało jakieś małżeństwo, w środku 5 dresów z tyłu(nadzwyczaj byli spokojni, może przez nich był taki zły? : ( ) W każdym razie pojechałem bez biletu, ludzie z pierwszego wagonu wszystko widzieli, maszynista też, nikt nie zareagował, gość był naprawdę zły, myślałem że wezwie SOK! Wysiadł nawet w Trzebini przed odjazdem i szybko gdzieś się oddalił potem wrócił, na szczęście bez SOK.

Regularnie w pociągach typu 23, 3, 4 nad ranem na krótkich odcinkach bardzo często konduktorzy puszczają ludzi bez biletu. Tzn. większość z MZPR jest uczciwa i wie wszystko o biletach, ale jest jeszcze jeden osobnik z MZPR jest bardzo podobny do tego żula z filmu:

httpX://www.youtube.com/watch?v=R9Bep8PxRXA

Celowo dałem na końcu dodatkowy znak X po http żeby nie wyświetlił się od razu film jakby ten kierpoć zobaczył. Usuniecie sobie tego X i zobaczycie do kogo jest podobny. Ten konduktor regularnie pali papierosy w służbówce, jak się prosi o bilet PWDC to on udaje jak głupi że taki bilet nie istnieje i zazwyczaj trzeba się z nim pokłócić i dopiero robi co trzeba. Raz jechałem o 20 z Wieliczki do Krakowa i poprosiłem o bilet to powiedział mi żebym sobie siadł, no to dobra siadłem sobie i czekam. Od Wieliczki do Prokocimia jechałem sam z załogą, do Głównego przyjechał z 10 osobami, dodam że konduktor siedział w ostatnim przedziale a z przodu nie było nikogo! Potem wysiadł w Głównym i nie sprzedał biletu! Uważajcie na nich!

Niestety nie posiadam numerów służbowych żadnego z konduktorów.
Dodam że do tej pory wszystkie panie kierpoć z MZPR wzorowo wykonywały swoją pracę i nie spotkałem się z przypadkami łamania procedur po za paleniem w służbówce(ale to można przeboleć).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

voodu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Kwi 2012

PostWysłany: 12-08-2012, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego Piracie, nr 904 należy do kontrolera biura audytu i kontroli spółki IC. To taka mała uwaga. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

peggybrown Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2011
Skąd: Katowice

PostWysłany: 12-08-2012, 21:46    Odpowiedz z cytatem

http://intercity.pl/pl/site/niezbednik-podroznego/reklamacje-i-skargi/terminy-wnoszenia-reklamacji,-skarg,-wnioskow-oraz-zwrotu-biletow.html
przeczytaj i tam napisz
lub po prostu zadzwoń do IC i opowiedz dokładną sytuację po kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2009

PostWysłany: 13-08-2012, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Bilet wystawiony jest przez konduktora, świadczy o tym numer "Rzeszów...". Powinien być wystawiony z innego kodu , bo tam jest taryfa rewelacyjna.Może kontroli dokonywał kontroler a wystawienie zlecił konduktorowi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 13-08-2012, 13:08    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Bilet wystawiony jest przez konduktora, świadczy o tym numer "Rzeszów...".

Tak , ale to nie jest chyba ten bilet bo ten na zdjeciu jest bez kary niewiem dlaczego nie ma zdjecia z ta opłatą dodatkową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 13-08-2012, 18:13    Odpowiedz z cytatem

artus11 napisał/a:
W regulaminie jest zapis że osoba jadąca w klasie wyższej od posiadanych biletów i których to cena jest mniejsza od opłaty za jazde w tej klasie jest osobą u bez ważnego biletu na przejazd, a takiej osobie należy się opłata dodatkowa ustalona przez odpowiedni organ.


Nieprawda, stać można.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 13-08-2012, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nieprawda, stać można.

Po pierwsze ta osoba siedziała a po drugie nie ma w regulaminie zapisu że można stać bez dopłaty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 14-08-2012, 15:19    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co jest w regulaminie. W 1 klasie można stać.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 14-08-2012, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Mnie nigdy nikt nie wygonił z 1. klasy, gdy stałem na korytarzu lub przedsionku wagonu. Zatem jest to chyba dopuszczalne według konduktorów.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl