Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Pociągów Rzeszów-Lublin nie będzie
Autor Wiadomość

Michel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Maj 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-08-2012, 12:30    Odpowiedz z cytatem

Ale kolejnym z podawanych powodów podjęcia takiej decyzji jest fakt, że większość pasażerów wsiada na Lubelszczyźnie. A tutaj sprawę mógłby załatwić przejrzysty system księgowania przychodów ze sprzedaży biletów, tak aby wpływy były zaliczane proporcjonalnie na dane województwo w sytuacji, gdy pasażerowie podróżujący w danych relacjach muszą przekroczyć ich granicę, aby dotrzeć do celu. Mi ta cała sytuacja przypomina czasy, kiedy po śmierci króla Bolesława Krzywoustego Polska została podzielona na dzielnice.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 15-08-2012, 12:59    Odpowiedz z cytatem

Ludzie! Jak stado baranów dajecie się wpuszczać w maliny posadzone przez szczujących pseudo-dziennikarzy z Wyborczej!

Chcecie znać realne stanowisko Marszałka podkarpackiego, i motywy które kierowały decyzją o podziale relacji (a nie likwidacji połączenia)? To obejrzyjcie to:

http://img405.imageshack.us/img405/4559/umwprzeszowlublin.png

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 15-08-2012, 13:24    Odpowiedz z cytatem

rumburak, połączenie podzielone na dwie odrębne relacje będzie już mało konkurencyjne. Nie każdy chce jechać jak mu wyszukiwarka pokaże konieczność przesiadki...
Rozwiązaniem mógłby być skład 2xSA103 rozłączany w S. W. Rozwadów.

[ Dodano: 2012-08-15, 1:30 pm ]
Jedna należy zaznaczyć że jeżeli PRy dobrze rozreklamują takie połączenie to może być dobrze. Niektórzy ludzi wola pociąg niż autobus.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lord W Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2011
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: 15-08-2012, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Hm. Szukają wszędzie oszczędności to tak musi się to skończyć. Pociągi bezpośrednie są zawsze dużo lepsze. A w tym piśmie napisane jest o złych godzinach odjazdu, to może pora je zmienić na lepsze.

Czy naprawdę Podkarpackie jest tak biedne, że nie może dołożyć do większego szynobusa? Ludzie też jeżdżą pięcioosobowymi samochodami samemu i czy to jest optymalne? Jakby chcieli rozwijać kolej to by ja rozwijali, ale brakuje funduszy, bo są potrzebne na co innego, więc jest tak, a nie inaczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 15-08-2012, 15:02    Odpowiedz z cytatem

No i co to za różnica czy likwidują całkowicie czy robią przesiadki? Na jedno wychodzi, będzie się gorzej jechało pociągiem. Ja już skończę za chwilę prawko, kupuję auto i mam gdzieś wypady koleją na Podkarpacie, pokaże kolei środkowy palec o.

Nie żebym zachęcał ludzi do olewania kolei, ale kolej sama mnie dzisiaj olewa.

Chociaż jeśli pojadą studenci to może oni nie będą się bali tych przesiadek, ale wystarczy że któryś z pociągów dostanie większe opóźnienie i ludzie odejdą od kolei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Michel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Maj 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-08-2012, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Rumburak skoro z badań (wolałbym nie wypowiadać się na temat tego, kto je przeprowadzał) wynika, że jest bardzo duże obłożenie jedynie na odcinku Lublin - Stalowa Wola to powinno się raczej dołożyć kurs na tym odcinku, żeby np. nie było 3,5 godzinnej dziury w rozkładzie jazdy pomiędzy 16:34 a 20:04. Wówczas kursujący regularnie krótki szynobus do Rzeszowa Głównego nie byłby aż tak oblegany i jednocześnie poprawiłaby się oferta przewozowa na wspomnianym odcinku. Poniżej podaje link do artykułu opisującego co dzieje się w szynobusie na podkarpaciu w kierunku przeciwnym i z pewnością pojedynczy szynobus tam nie wystarczy.
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,11785138,PKP__Scisk__upal_w_pociagu__Bo_szynobusy_sa_uziemione.html. A postępując w taki sposób, jak zamierza to zrobić marszałek w następnym rozkładzie jazdy, powiela się wciąż ten sam patologiczny schemat - jeżeli na jednej linii się poprawia to zazwyczaj kosztem czego innego.

[ Dodano: 15-08-2012, 17:38 ]
Tamten link niestety nie otwiera się http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,11785138,PKP__Scisk__upal_w_pociagu__Bo_szynobusy_sa_uziemione.html#ixzz23d5SZCvU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-08-2012, 18:20   

Pisać, naglaśniać. Od klepania w klawiature nic sie nie zmieni w tym kraju. Ja już wysłałem prosbe o poruszenie sprawy do paru gazet. Nie mozna dopuscic by dwie stolice sasiadujacych wojewodztw utracily bezposrednienie polaczenie.

Cytat:
Ja już skończę za chwilę prawko, kupuję auto i mam gdzieś wypady koleją na Podkarpacie, pokaże kolei środkowy palec o.


Kolejny "mentalnie wąsaty" Polak, ktorego najwiekszym marzeniem jest posiadanie auta i płacenie haraczu koncernom paliwowym, firmom ubezpieczeniowym. No to rób to praffko i pamietaj ze auto nie tylko trzeba kupic, ale tez utrzymac.
Powrót do góry

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 16-08-2012, 15:11    Odpowiedz z cytatem

Skoro szynobusik przepełniony to ja się pytam po co się upierać przy szynobusikach. Puścić SM42 + kilka bonanz i będzie prawdziwy pociąg a nie przepełniony szynobusik, odejdzie też problem zbyt małej liczby tych busików.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 16-08-2012, 15:29    Odpowiedz z cytatem

snajper, przy składzie wagonowym dochodzi niestety zmiana kierunku w Stalowej Woli.. Ale dlaczego nie można połączyć dwóch szynobusów? Albo dlaczego relacji nie może obsłużyć Lubelski szynobus? Zawsze to większa limuzyna. Ewentualnie skoro już tak chcą ciąć, to może zrobić relacje... Rzeszów - Zamość p. Stalową Wolę i skomunikować w Stalowej Woli z szynobusem Przeworsk - Lublin. Zawsze to jakieś alternatywne opcje by były Smile

Pułtuś, daj se spokój, młody beton rośnie, taka nasza narodowa cecha Very Happy

Tomasz, ja wiem, czy masz się czym chwalić.. Robić prawko to zupełnie inna bajka niż je zrobić Very Happy Jeszcze zatęsknisz za pociągiem Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 16-08-2012, 18:51    Odpowiedz z cytatem

dyżurny, Lubelskie samo ma problemy taborowe, a od nowego RJ dochodzi jeszcze lotnisko i Lubartów... dobrze, że koło września 2013 mają przyjechać 3 nowe dwuczłony z możliwością ciągnięcia wagonu.

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 16-08-2012, 21:03    Odpowiedz z cytatem

lubelak195, to pół na pół zrobić obsługę tych relacji, zawsze to chyba będzie łatwiej niż samemu PZPRowi ciągnąć tą szopkę

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 16-08-2012, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:

Kolejny "mentalnie wąsaty" Polak, ktorego najwiekszym marzeniem jest posiadanie auta i płacenie haraczu koncernom paliwowym, firmom ubezpieczeniowym. No to rób to praffko i pamietaj ze auto nie tylko trzeba kupic, ale tez utrzymac.


Nie będę Ci odpyskowywał odpowiem Ci tylko raz bowiem jesteś pewnie trollem, ale ja Ci powiem tylko tyle że kolej sama jest sobie winna. Oferta typu pociągi o 5:44 i 14:57 (bezpośrednie) jest atrakcyjna wyłącznie dla miłośników sportów ekstremalnych. Czas przejazdu 3:46 jakże szybki pociąg Very Happy Jest jeszcze połączenie z przesiadką o 15:49 ale czas przejazdu wynosi wtedy 4:57. Innych z przesiadką nie liczę bo czas przejazdu wynosi 8 godzin, albo są 2 przesiadki albo przesiadki z TLK na Regio i odwrotnie.

Pewnie że bym jeździł gdyby kolej miała normalny rozkład jazdy. I wcale nie jestem "wąsatym" wypraszam sobie takie obrażanie mnie. A to że nie zdałeś kolego prawka to mnie to wisi tak naprawdę, osobiste wycieczki zachowaj dla siebie. Po za tym to Ty jesteś wąsaty bo uważasz że Zamoście itp. należy likwidować. I jeszcze jedno jak masz coś do mnie to zapraszam na PW bo nie mam zamiaru dostać ostrzeżenia za zaśmiecaniu forum. EOT.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 16-08-2012, 21:31    Odpowiedz z cytatem

Tomasz, widzisz, wolisz samochód bo wygodniejszy etc, Twoja sprawa, ale to jest forum kolejowe, i z łaski swojej, jak masz tylko gadać że jest źle, i nic z tym nie robić, a sypać tekstami: Kolej mnie nie chce, zrobie prawko, kupie se samochód, będę jeździł - to prosze Cie, daj se siana..

P.S skoro wg Ciebie Pułtuś jest trollem, to i mnie musisz do tego grona zaliczyć.. Czasem pomyśl - wbrew pozorom to nie boli Very Happy

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 16-08-2012, 22:45    Odpowiedz z cytatem

Ja nie powiedziałem że wolę samochód tylko że kolej mnie zmusza do używania samochodu a to jest różnica. A po za tym to że jest to forum kolejowe to nie znaczy że mam tylko dobrze gadać o PR-ach jeśli widać że robią wszystko żeby uwalić tą trasę. Zgadzam się że należy podejmować działania żeby chronić tą linię zwłaszcza że ma ona potencjał ale oferta typu 2 pociągi bezpośrednie o czasie przejazdu około 3,5 godziny jest żenująca. A po za tym pociąg nie jest tylko dla mikoli i kolejarzy ale też dla zwykłych ludzi. Zmusisz ludzi żeby zostawili auta jeśli na dzień jadą 2 pociągi w beznadziejnych porach? Luki 9-godzinne...i więcej...

Albo słynna trasa Kraków-Wadowice dokładnie tak samo. Ludzie są ale kolej robi symboliczne jedno połączenie. No i co? I jak jadę do Wadowic to muszę czekać do 14 żeby koniecznie jechać tym jedynym pociągiem i jeszcze nie mam jak wrócić? Jak np. jadę coś rano załatwić a pociągu nie ma, to czym pojadę, może kurde busem? Wolę już wtedy własne auto. I nie mów mi że jest pociąg papieski, bo to jest kwestia czasu jak go zlikwidują i jego pora też mi nie pasuje.

Powtarzam jeszcze raz, jak mam do wyboru auto,pociąg, bus to jadę pociągiem, ale jeśli nie ma pociągu wtedy kiedy go potrzebuję to jadę autem i koniec. To jeśli dalej uważasz że to że wtedy pojadę autem świadczy o tym że jestem wielkim miłośnikiem aut to się grubo mylisz i to już jest Twój problem. Po za tym takie dyskusje na emocjach nie mają najmniejszego sensu, tworzą się z tego powodu głupie wojenki o tym kto lepiej pomoże kolei i kto jest "wielkim panem" a na tych kłótniach nic nie ugramy a kolej zdąży się zlikwidować.

W ogóle ja na Twoim miejscu szczególnie bym uważał co się pisze bo masz plakietkę "PLK" w awatarze żeby Ci nic nie zrobił Twój Pracodawca. To jest tylko drobna uwaga do Ciebie nie żeby się mścić, ale czytałeś te tematy o ściganiu nicków?

Przepraszam bardzo za off-top.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 16-08-2012, 23:38    Odpowiedz z cytatem

Tomasz, spoko, spoko Wink Czytałem, czytałem Smile Pracodawca to wiesz ... coś mu nie będzie pasowało, to się człowiek urwie od niego i tyle, za bardzo cenie sobię wolność słowa Smile

Co do tematu - wybacz że padło na Ciebie, trochę poniosło mnie Wink Generalnie cięty jestem na malkontentów którzy dużo mówią, ale nic nie zrobią. Ja rozumiem gdyby te pociągi puste jeździły, ale to co oni tam wyprawiają, to jest jawne robienie z ludzi idiotów.. Ja ze swojej strony trochę informacji do lokalnych mediów w podkarpaciu wypuściłem, być może ktoś się zainteresuje sprawą.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl