Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Praca dla frajerów
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-10-2013, 00:15   Absurdalne wymagania pracodawców Odpowiedz z cytatem

Idealny pracownik? Młody, choć z kilkuletnim doświadczeniem w branży. Ze znajomością języków obcych, najlepiej dwóch, w tym jednego egzotycznego. Z ustabilizowaną sytuacją domową, ale singiel, który zamiast rodzinie, poświęcał się będzie pracy.

Pracodawcy, wykorzystując wysokie bezrobocie, śrubują oczekiwania wobec kandydatów i narzekają, że na rynku pracy nie ma dobrych pracowników. Bezrobotni, którzy szukają zatrudnienia, wyszydzają za to często wymagania pracodawców, zwłaszcza gdy zderzy się je z proponowaną płacą.

Czytaj dalej:
http://www.regiopraca.pl/portal/twoje-cv/inne-metody-rekrutacji/absurdalne-wymagania-pracodawcow-w-malych-miejscowosciach-licza-sie-

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 30-10-2013, 09:54    Odpowiedz z cytatem

Zatrudnię pracownika biurowego

- wiek do 25 lat
- wymagane doświadczenie na podobnym stanowisku minimum 15 lat
- znajomość języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, chińskiego, mandaryńskiego w stopniu biegłym
- prawo jazdy kategoria beee
- perfekcyjna znajomość obsługi komputera w tym programy FireFox, MS Word, MS Excel, Notatnik

Proponowana stawka 1600 PLN brutto Smile

Więc nie ma się co dziwić że pracodawcy mają miernoty co mają dwie lewe ręce a ci co są zorientowani w temacie muszą siedzieć na zmywaku tylko dlatego że nie znają mandaryńskiego i brak im 15 letniego doświadczenia na podobnym stanowisku - pracownik ma za zadanie wystawianie faktur i ich obsługę biurową. Jak ktoś ma nóż na gardle to weźmie taką robotę, jak ktoś się ceni to takiego kapitalistę wyśmieje.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 30-10-2013, 12:18    Odpowiedz z cytatem

Spotkalem tez pracodawcow
- dla ktorych ponad 100tys miasto oddalone o ok 20-25 km to za daleko,
- robia spotkanie w hotelu i podaja inny adres oraz inna nazwe hotelu,
- ktorych nie interesuje, ze jestes bezrobotnym bez prawa do zasilku i nie stac ciebie na ubranie robocze/dojazdy/niekaralnosc, itp.
Juz nie wspomne, ze oferuja 1200zl netto za ktore masz przezyc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 30-10-2013, 12:35    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio hitem w mojej branży była oferta z Sopotu gdzie facet szukał człowieka do ochrony, najlepiej z grupą (orzeczenie o stopniu niepełnosprawności) za - o ile się nie mylę - 2.50 PLN brutto za godzinę. 240h miesięcznie na jakiejś budowie, system 24/48, ryzyko dostania w czapę - jak na każdej budowie - bardzo znaczne i takie psie grosze. Nie wiem czo oferta znikła ale facet odebrał setki telefonów gdzie musiał wysłuchiwać że jest ch.. i k.. Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marcin8708 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2013
Skąd: 3miasto

PostWysłany: 30-10-2013, 15:01    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze lepsze są oferty pracy w stylu: "w tytule maila podać oczekiwane wynagrodzenie. Zgłoszenia bez podanej stawki będą automatycznie odrzucane." To już jest takie wygodnictwo pracodawcy, że głowa mała. Co sądzić o takim pracodawcy? Chyba nic dobrego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-11-2013, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Rekordowe z mojego doświadczenia jest pewne nowopowstałe wydawnictwo z Gdańska. Dali mi robotę na zlecenie. Zlecona praca zajęła mi trzy miesiące, po czym zapłacili mi jakieś 250 tys. zł. Z trudem wywalczone zresztą. Potem uznali, że muszą zatrudnić kogoś na stałe i w prasie ukazało się ogłoszenie:
- minimum 4-letnie doświadczenie w redakcji,
- ukończone studia magisterskie polonistyczne,
- ukończone studia magisterskie kierunkowe (biologia, fizyka, chemia),
- gotowość do podpisania zobowiązania, że przez 5 lat nie będzie się pracować dla innego wydawnictwa (niezależnie od branży),
- gotowość do obowiązkowych bezpłatnych nadgodzin (projekty były straszliwie zapóźnione),
- płaca netto 1300 zł.
Oczywiście nikt się nie zgłosił; żaden redaktor nie chciał też podjąć współpracy zdalnej i firma poniosła ogromne straty z powodu porzucenia projektów.
A skąd takie stawki? Ano, szef firmy dane o zarobkach czerpał z portalu "Oferia". Bez komentarza.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marcin8708 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2013
Skąd: 3miasto

PostWysłany: 05-11-2013, 08:29    Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc nie ma co takich pracodawców żałować, sami sobie strzelają w kolano.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-11-2013, 18:30    Odpowiedz z cytatem

Ktoś chętny na posadę?

pracawc.jpg
Plik ściągnięto 105 raz(y) 29 KB


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-11-2013, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio dziennikarze "Gazety Wyborczej" lamentują nad źle opłacanymi pracownikami... A sami szukają frajerów do pracy za darmo! Obracam się wśród stołecznych lemingów i jestem przekonana, że na brak frajerów Agora niestety nie będzie narzekać...

agora.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 99.08 KB


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-01-2014, 19:20    Odpowiedz z cytatem

Ktoś chętny na harówkę za darmo przez 6 miesięcy?

Szczegóły:
http://imgur.com/98j4P3G

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-01-2014, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Victoria, spokojnie, znajdą frajerów. Młodzież, zwłaszcza ta z wielkich ośrodków, bywa strasznie głupia. Niektórzy i przez rok będą tyrać na darmowej praktyce zamiast wziąć swoje sprawy w swoje ręce i wykazać się przedsiębiorczością. No ale życiowa zaradność to domena jednostek. Większość jest głupia i niezaradna, bo tak zostali wychowani i/lub ukształtowani przez system.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-02-2014, 16:40    Odpowiedz z cytatem

Wiele ostatnio pisze się w mediach o kandydatach, którzy nie spełniają nawet podstawowych wymagań pracodawcy. Będę jednak na tyle bezczelny, żeby stwierdzić, że to pracodawcy nie spełniają podstawowych wymagań kandydatów. HR-owcy i właściciele firm (nawet tych nieźle prosperujących) szukają frajerów, którzy na stanowiskach kierowniczych będą dobrze pracować za cukierka, a za batonika wypruwać sobie żyły...

Czytaj dalej...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

speed_Cars Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2005

PostWysłany: 28-02-2014, 18:19    Odpowiedz z cytatem

1 zł za godzinę? Taką ofertę pracy opublikowało... Ministerstwo Pracy

http://www.biztok.pl/gospodarka/1-zl-za-godzine-taka-oferte-pracy-opublikowalo-ministerstwo-pracy_a15446

Coraz gorzej robi się w Polsce, brak słów

Mam zrobione prawo jazdy C+E. Posiadam małe doświadczenie. Przewoźnik drogowy dzieli się na dziad trans, oraz na normalnego przewoźnika. Dziad trans przyjmuje świeżego człowieka która zdał prawo jazdy, pod takimi warunkami. Przez 18 miesięcy podpisujesz lojalkę, jeżeli będziesz chciał pracować u niego np. 5 miesięcy to on ma prawo ci wsiąść około 9 tyś. Przez okres miesiąca, lub dwóch miesięcy, zależy jak będziesz uczył się od drugiego kierowcy, jeździł przez ten okres z drugim kierowcą, za darmo !!!. Miałem taki przypadek, że ostatnio byłem na przyuczeniu na kierowcę, nawet nie dostałem żadnej umowy. Wywalczyłem pieniądze od niego 500 zł. Kierowcy przysługuje postawa + dieta. Dieta bo jeździsz zagranicą, wynosi ona około 45 euro codziennie. Taki dziad trans wykorzystują młodych niedoświadczonych kierowców, żeby najlepiej za darmo jeździli, pracowali. Na prawo jazdy wydałem około 9 tyś., w tym na kursy.

Piszą o Inpost:
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/451074,kariera-w-inposcie-doreczyciel-ma-byc-ankieterem-i-pracowac-na-akord.html

O wekslach:
http://www.regiopraca.pl/portal/porady/prawa-pracownika/pracodawca-zada-weksla-blanco-dziesiec-razy-sie-zastanow
http://biznes.onet.pl/bezrobocie-czy-weksel-wybieraj,18490,5420993,3,news-detal
Dużo firm transportowych wymaga od kierowców żeby podpisywali Weksel in blanko. Wiadomo że samochód, oraz naczepa, ładunek są ubezpieczone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-07-2014, 12:59    Odpowiedz z cytatem

Gazeta Wyborcza zaprasza na bezpłatny staż:

http://www.zelaznalogika.net/kali-stazowac-zle-dla-kalego-stazowac-dobrze-by-gw/

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-07-2014, 06:37    Odpowiedz z cytatem

Taki staż polega w zasadzie na wykonywaniu wszystkich obowiązków świeżego redaktora. Po paru miesiącach mówią "do widzenia" i szukają następnych. Korzyści są trzy:
1) Redakcja oszczędza kupę kasy na etatach;
2) Etatowi pracownicy nie są odciągani od spraw ważnych, żeby zajmować się błahostkami lub papierologią;
3) Redakcja zyskuje opinię miejsca przyjaznego młodym.

Co ciekawe, dopiero od niedawna ci młodzi zauważyli, że ktoś ich robi w jajo, bo chyba nikomu jeszcze tego stażu nie udało się przedłużyć.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl