Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 52, 53, 54  Następny
RJ 2012/2013 na Śląsku
Autor Wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-11-2012, 01:14    Odpowiedz z cytatem

Orlik jako IR Exclamation To jest dopiero zaskoczka!

Czy ktoś się orientuje, którędy pojedzie to dziwadło IR Częstochowa - Wrocław?! Przez Lubliniec - Kluczbork? Czy przez Katowice? Yo jest pociąg, który ma zastąpić REGIO Liswarta?

@Leniwiec IR Bolko nie jeździ przez Sędziszów to raz, a dwa ZAWSZE jest pełny, nie gadaj głupot.

Zastanawia mnie czemu Częstochowa ma pociągi do Kielc (PR) a Katowice nie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomasso86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2008

PostWysłany: 03-11-2012, 02:23    Odpowiedz z cytatem

Exsimus napisał/a:
Powiem więcej nawet obecnie na trasie do Sędziszowie nie jeździ nikt poza kolejarzami. Ostatnio pociągiem po godzinie 20 na 12 pasażerów 8 stanowili kolejarze (nie wliczać obsługi pociągu)

Tak poza tym to powiedz mi ilu podróżnych pojedzie z Kielc do samych Katowic? Dwóch, trzech, no max 5, nie wierzę w więcej osób w takiej relacji no chyba, żeby był to pociąg przyspieszony i jechał dużo krócej niż teraz...

Poza tym transport w obrębie aglomeracji np Katowic skupia się na okręgu do 70 km i to właśnie ludzie w tym okręgu poruszają się do pracy, szkoły itp, choć przy wyższych prędkościach krąg powiększa się do ok 100 km, dlatego właśnie ludzie jeżdżą do pracy np z Częstochowy do Katowic (86 km)

Wracając jeszcze do Kielc to bez obrazy, ale relacja Kielce - Katowice jest relacją typowo międzywojewódzką i gdyby to nie była Polska, a np Czechy to relację obsługiwał by pociąg pospieszny w Czechach Rychlik lub w Niemczech RE RegionalExpress, ale nigdy pociąg stający co 5 minut na jakiejś stacyjce...

Ludzie podróżujący z Kielc do Katowic chcą szybkich połączeń, a mniejsze miejscowości po trasie np między Kielcami, a Sędziszowem powinny być obsługiwane pociągami osobowymi w możliwością przesiadki na szybki pociąg z Kielc do Katowic właśnie...


Jesteś w błędzie. To wierutne bzdury powtarzane za prezesem Worachem. Pociągi Katowice - Kielce mają za Sosnowcem frekwencję 50% (zajętość miejsc siedzących). Kolejarzy trochę jeździ ale nie wyłącznie. Relacja międzywojewódzka? Na terenie każdego z trzech woj. to pociąg regionalny. Przy starym podziale administracyjnym pociąg jechałby na terenie 2 woj. katowickiego i kieleckiego. Ludzie jeżdżą, wpływy z biletów mniejsze bo permanentnie i nieprzerwanie konduktorzy biorą w łąpę i nikt z tym nic nie robi

Mnóstwo ludzi z Sosnowca korzysta z tych połączeń. Pociągi puste nie jeżdżą, nie pękają w szwach ale pasazerowie są, bo niczym innym nie dojadą...mimo, że od 4 lat PRy i UMy robią wszystko by ludzi tu z pociągów przegonić słabym rozkładem, czy odwoływanymi połączeniami.

Kto chce szybko jechac z Kielc do Katowic ma interREGIO, te pociagi są dla wiosek i malych miasteczek.

Nie wierzę w pociągi KŚ do Bukowna. Przez KŚ i debilizm UM Kielce linia pójdzie do piachu. Czemu o styku Śląsk - Małopolska rozmawiali z Kielcami? To jest kpina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

myszka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-11-2012, 08:31    Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się obydwiema rękami. Bywam tam dość często u rodziny w Olkuszu. W niedzielne popołudnie nie sposób wcisnąć się do pociągu w kierunku Katowic. O miejscu siedzącym można tylko pomarzyć. Z pewnością wśród pasażerów są jacyś kolejarze, kolejarze którzy jadą do pracy na Śląsku. I w dużej mierze dzięki ich pracy jakoś ta kolej tam funkcjonuje. W minionych latach nie było na Śląsku i Zagłębiu zainteresowania pracą na kolei. Miejscowi wybierali kopalnie i huty a dziurę na koleji wypełniali często mieszkańcy osciennych regionów. Teraz odbiera się im możliwość normalnego dojazdu do ciężkiej , wykonywanej często w upokarzających warunkach pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 03-11-2012, 10:11    Odpowiedz z cytatem

tomasso86, Ok to polecam iść na katowicki dworzec i zobaczyć ten pociąg po godzinie 20 w kierunku Sędziszowa, aż serce się kroi taki pusty on wyjeżdża, z resztą podobnie ma większość pociągów na Tarnowskie Góry, bo to nie jest normalne, że pociąg po godzinie 16 zbiera z Katowic, aż 11 osób.

Oczywiście daleki jestem od likwidacji poszczególnych połączeń, bo trzeba dać im szansę, a co do samych Kielc to ja bym wypracował na trasie na Sędziszów następujący model.

Pociągi regionalne w relacji do Olkusza i od Olkusza zatrzymujące się na wszystkich stacjach i przystankach jadących np przed IR do Kielc (przesiadka z miejscowości między Katowicami, a Olkuszem np w Olkuszu)
W cywilizowanych krajach tak się robi.
Rzadko gdzie w UE pociągi regionalne jadą dalej jak 200 km. Jak już jadą to są to np niemieckie RE to coś jak nasze IR. W Czechach puszczanie osobówki powyżej 100 km budzi śmiech i kontrowersje, no bo czas jazdy.
Czeski by nie narzekali np na mój plan olkuski.

Kolega z Czech dziwi się także po co nam pociągi Sosnowiec - Tychy Lodowisko. Mówił mi, że jak byłoby to u nich to pomiędzy Tychami, a Tychami Lodowiskiem jeździłoby po prostu wahadełko dowożące ludzi na pociągi z Tychów do Bielska i Katowic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 03-11-2012, 10:32    Odpowiedz z cytatem

Lil_Peter napisał/a:
Orlik jako IR Exclamation To jest dopiero zaskoczka!
@Leniwiec IR Bolko nie jeździ przez Sędziszów to raz, a dwa ZAWSZE jest pełny, nie gadaj głupot.

Wiem że Bolko nie jeździ przez Sędziszów ale pokazuje jak mało ludzi jeździ na trasie Katowice-Kielce. Raz jechałem we wrześniu ubiegłego roku z Gliwic do Lublina to frekwencja w dwóch ostatnich przedziałach EN57 ok 25%, była może z 1/4 siedzeń zajętych. Pociąg powrotny kilka dni później miał frekwencję ok 50% ale dopiero w Radomiu. Drugi raz tą samą trasą jechałem w te wakacje i frekwencja była niewiele lepsza. Dla mnie 25-50% na pociąg dalekobieżny to nie jest frekwencja dobra. A wracając do pociągów REGIO... ten pomysł z Olkuszem jest wart uwagi, wiadomo, nic nie zastąpi bezpośrednich połączeń ale taka podzielona relacja pozwoli lepiej wykorzystać tabor no i będzie mnie sporów o pieniądze pomiędzy marszałkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 03-11-2012, 12:15    Odpowiedz z cytatem

Piszcie sobie co chcecie, pociągi Katowice - Kielce są potrzebne. Puszczanie dodatkowych IR to dopiero mrzonka. Tak naprawdę taki pociąg jest tylko i wyłacznie połaczeniem 2 relacji: Katowice - Sędziszów i Sędziszów Kielce. Gdyby nie cudowano z rozkładem i nie zajeżdżono do granic możliwości linii nr 62 czasy by były lepsze. Przesiadka drzwi w drzwi w Bukownie i jeden bilet - nie mam nic przeciwko. Pod warunkiem wyraźnego oznaczenia przesiadki na rozkładach i trzymania skomunikowania. Bolko ma zmienną frekwencję. Bywa, że na 1 ezecie jest 40-60% frekwy, a bywa, że na dwukiblu jest full. Są przecieki, że Boluś od nrj ma być RE. Ciekawe z jakim lokiem pojedzie...

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomasso86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2008

PostWysłany: 03-11-2012, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Exsimus

Proponuję Ci wsiąść do pociągu i przeliczyć przed odjazdem ludzi w środku. To co dostrzeżesz z sąsiedniego peronu, przy tym jak mozna usiąść w EN57, żeby nikt Cię nie widział z zewnątrz. Podróżuję tym pociągiem dwukrotnie w tygodniu, we wtorki i piątki. I na całej relacji jeździ nim ponad 100 pasażerów... z Katowic średnio ok 50, dosiadają się w Sosnowcu i, Dąbrowie, Bukownie, Olkuszu i Wolbromiu.. pojedyncze osoby wysiadaja w Sosnowcu, Dąbrowie, Sławkowie, Olkuszu i na wszystkich stacjach od Wolbromia.

Sporadycznie są słabsze dni, ze jedzie mniej pasażerów. Nie ma żadnych obiektywnych danych dot. frekwencji. Liczniki pasażerów w drzwiach to wielki problem i dumą władza prezentuje fałszywe szacunkowe dane o liczbie pasażerów

Do grudnia 2008 r. w ostatynim dniu kursowania 10 par pociągów na tej trasie pociągiem do Sędziszowa z Katowic o 20:40 odjechało 140 pasażerów, w drugiej połowie grudnia pierwszym pociągiem do Katowic (przyj ok 6:30) jechało tylu ludzi, że pociąg ledwo się domykał i podpięto 2 jednostkę.do czasu przywrócenia częśći pociągów.

Przyznam szczerze, że trzeba sprawą zainteresować TS UE w Strasburgu i pociągnać do odpowiedzialności stado baranów z UM Katowice i UM Kielce

Teraz rozkład KŚ to jakaś tragedia. W Strzelcach Op. i Kędrzierzynie Koźlu też będą nieciekawe rozkomunikowania, chyba że będą woleli rozkomunikować w Gliwicach.

Do 2008 r. PRy miały taki rozkład, że jadąc z Wrocławia do Sędziszowa mozna było całą trasę przejchać pociągami osobowymi i były przesiadki 5-10 w Opolu, Kędzeirzynie, Gliwicach i Katowicach.

Ponadto chcę zwrócić uwagę na to, że 31 X pierwszy raz KŚ poczekały na REGIO z Opola opóźniony kilka minut. Przez rok swojej działalności złośliwość KŚ doprowadziła do drastycznego spadku frekwencji na trasach Gliwice - KK i Gliwice - Opole przez Strzelce.

Nawet rozkład linii Gliwice - Częstochowa jest spieprzony przez terminy ... codzienny pociag osob z Kato do Gliwic o 22:15 ? Kto pracujący do 22:00 dobiegnie? pociągi z Kato do Gliwic 22:45 i 23:15 w (D)?

PRy nawet przy mniejszej liczbie pociągów miały lepszy rozkład i przede wszystkim liczyły się z pasażerami (do konca 2008 r, kiedy to zaczęła się wojna).

Rozkład KŚ to jazda propagandowa. To czy pociągi będą pasowały ludziom nikogo nie interesuje. liczy się wilka liczba pociągów oterminowanych i ułożonych pod obiegi wyłącznie.

Lubliniec - Częstochowa co 2 godziny do ok 18... kto wróci do pociągu? W godzinach rannego i popoludniowego szczytu winny byc co godzine. Przyjazdy z Lublińca do Czewy 5:30, 6:30, 7:30, 8:30, 9:30, 13:30 17:30, 19:30, 21:30 .. odjazdy z Czewy do Lublińca 6:45 7:45 10:45 14:45 15:45 16:45 18:45 20:45 22:45

.. bo to nie linia do Sędziszowa, gdzie co by władza podłego nie wymyśliła to ludzie pojadą. Krótko i naq tmat .. ten numer Kolei Śląskich i UM Kielce to koniec tej trasy. Ludzie takiej podłości nie zniosą.. i będzie garstka ludzi więc całkowicie wszystko zliwkidują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 03-11-2012, 15:57    Odpowiedz z cytatem

Exsimus napisał/a:
Co do braku postojów to często jeździłem na Zwardoń i co do braku postojów niektórych pociągach np na przystankach:
Laliki
Sól Kiczora
Rajcza (nie mylić z Rajczą Centrum)
Milówka Zabawa
Cięcina Dolna

To bym się nie obraził, bo tam jest tak wymiana podróżnych, że szok Śmiech Śmiech

I tu pierwszy raz się z Tobą nie zgodzę...
Dzisiaj wsiadałem o 11.42 w Lalikach ze mną jeszcze 3 osoby, Sól Kiczora 7 osób,Rajcza ponad 20 osób, Milówka Zabawa 12 osób, Cięcina Dolna ok 10 osób
POCIĄG O PORZE NIBY NISKIEJ FREKWENCJI A NA PROPONOWANYCH DO LIKWIDACJI PRZYSTANKACH OKOŁO 50 OSÓB-NI TO DO PRACY NI TO DO SZKOŁY NI TO POWROTY Z GÓR A TU 50 OSÓB-
MAM NADZIEJE ŻE CZYTAJĄ TO OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA ROZKŁAD I WYBÓR PRZYSTANKÓW W KŚ I NIE PRZYJDZIE IM DO GŁOWY POMIJANIE TYCH PRZYSTANKÓW GDYŻ W TYCH REJONACH TO BYŁBY STRZAŁ W KOLANO BO BUSA LUB PKSU NIE UŚWIADCZYSZ WIĘC KOLEJ NIE POWINNA MARTWIĆ SIĘ O PASAŻERÓW!!!
POZA TYM NIE MOŻNA ODBIERAĆ LUDZIOM PRAWA DO KOMUNIKACJI TRANSPORTOWEJ!!!
Kończąc -pociąg się zapłnił w 100% (EN-57) od Zwardonia do Żywca!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cidra Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2012

PostWysłany: 03-11-2012, 17:03    Odpowiedz z cytatem

To prawda, ze stacji kolejowej w Rajczy ludzie korzystają, i to nierzadko.

_________________
tósk jest sóper
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 03-11-2012, 17:10    Odpowiedz z cytatem

@Bardi78, @ tomasso86 szkoda słów. Obecnie @Eximus jest pracownikiem KŚ więc musi chwalić swojego pracodawcę. No, a tak parę miesięcy do tyłu to po drodze chodził w obronie transportu na terenie Śląska cieszyńskiego no i w obronie miejsc pracy. Wytknięte mi zostało, że to w obronie pracy dla mnie. Hm?
W Polsce są ludzie jak chorągiewki. Jak powieje tek mówią(piszą).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 03-11-2012, 18:09    Odpowiedz z cytatem

Rademenes, A kto Ci kolego broni zwolnić się w PR i pracować w KŚ. Nikt?

Tak chodziłem po drodze i wcale tego nie neguję, nie neguję także, że w obronie pracy np dla kolejarzy, ale skoro zaistniała taka sytuacja, że powstało KŚ, trzeba było z niej korzystać i się do tej firmy przenieść. Dużo osób skorzystało i pracuje.

Wracając do głównego wątku tematu to nie wiem dlaczego tak wiele osób się przejmuje rozkładem jazdy. Przecież dopiero co wokoło było pełno jazgolenia, że nie będzie taboru do jego objeżdżenia, no i przypominam, że dalej nie ma, cobyście sobie mogli dalej pojazgolić :-D

[ Dodano: 03-11-2012, 18:13 ]
Bardi78, Spokojnie, przecież nikt Ci nie powiedział, że ten pociąg nie będzie stawał tam gdzie napisałeś

POZA TYM ROZKŁAD KTÓRYM SIĘ TU WSZYSCY ZAJMUJEMY JEST NIEAKTUALNY, BO NAŁOŻONYCH JEST DO NIEGO DUŻO NOWYCH POPRAWEK. NOWY, PRAWIDŁOWY ROZKŁAD ZOBACZYCIE WKRÓTCE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

erwin1960 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2012

PostWysłany: 03-11-2012, 19:00    Odpowiedz z cytatem

Czy jest szansa zeby pociagi zamiast do Sławkowa dojezdzaly do Olkusza ? Z Krakowem chyba latwiej sie jest dogadac niz z Kielcami na kompensacje..
Moze nawet wtedy Kielce dojechalyby do Olkusza i autokar niebylby potrzebny, moze niektore kursy?..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 03-11-2012, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Exsimus A wiesz kiedy KŚ oficjalnie zaprezentują nowy rozkład?

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pasazer_ks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Paź 2012

PostWysłany: 03-11-2012, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Ja doskonale wiem, że będzie pełno korekt do rozkładu, który zamieściłem. Przecież KŚ nie przestrzegają żadnych terminów odnośnie konstrukcji rozkładów jazdy. "Najlepszy szpec" od rozkładów jazdy na świecie co chwilę wnosi jakieś poprawki. Do tego beznadziejny Urząd Marszałkowski, który nie ma pojęcia co zaprojektował pan S (akceptuje wszystkie jedo wymysły).

Obecnie nawet PLK nie wie jaki tabor na jakich liniach pojedzie, a przecież to ma wpływ na czas przejazdu. KŚ musiało coś wpisać w taborze i zamiast założyć najwolniejszy (tam gdzie nie było wiadomo co pojedzie) to w większości założyło najszybszy (Elf, EN57 na asynchronach), żeby obiegi się "dopięły". Generalnie ciekaw jestem punktualności pociągów w grudniu.

Exsimus: takie wyrażenie "kameleon", mówi Ci to coś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 03-11-2012, 19:59    Odpowiedz z cytatem

@Eximus ja jestem LOJALNYM pracownikiem, który z firmą jest do jej końca.
Poza tym widziałem to chodzenie po tej drodze. Żenada!!!! Mam nawet sporo fotek. Więcej policji, dziennikarzy tam było niż chodzących po drodze.

Wracając do rozkładu. Tyle wrzasku zawsze było o to, że PR co chwilę robi korekty do rozkładu, a tu wchodzi NOWA JAKOŚĆ, NOWA KOLEJ i te same błędy robi które wytykali PR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 54 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 52, 53, 54  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl