Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 50, 51, 52, 53, 54  Następny
RJ 2012/2013 na Śląsku
Autor Wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 27-12-2012, 00:20    Odpowiedz z cytatem

Dzięki KŚ jeszcze długo pociągnie...

_________________
pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-12-2012, 00:43    Odpowiedz z cytatem

PKS Gliwice raczej nie wchodzi nigdzie w "konflikt" z koleją...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-12-2012, 00:47   

Lil_Peter napisał/a:
PKS Gliwice raczej nie wchodzi nigdzie w "konflikt" z koleją...


o co Ci chodzi dokładnie?
Powrót do góry

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 27-12-2012, 00:51    Odpowiedz z cytatem

roman_bukowno, myślałem że splajtowali. U mnie kiedyś jedną linię KZK obsługiwali. Od przejęcia po wygranym przetargu pojeździli tam 2,5 miesiąca zanim ich kto inny zastąpił...

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-12-2012, 00:55   

Jeżdżą, jeżdżą Smile Dowód:

pks gliwice.jpg
Plik ściągnięto 97 raz(y) 86.2 KB

Powrót do góry

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-12-2012, 09:31   

Mam pytanie odnośnie sensu tego typu komunikatów:

"Koleje Śląskie: aktualna sytuacja na torach. Stan na godz. 18:0015% spośród 289 uruchomionych dzisiaj przez Koleje Śląskie połączeń realizowanych jest za pomocą taboru autobusowego. Na pozostałych 85% połączeń (252 pociągi) regularnie kursują składy kolejowe. Żaden pociąg nie został odwołany.
Informacji o kursowaniu pociągów Kolei Śląskich udziela infolinia, czynna całą dobę pod numerem telefonu: 32 428 88 88. Aktualną bezpłatną informację można uzyskać po zalogowaniu do systemu SMS-owej informacji, wysyłając SMS o treści TAK.KSL pod numer telefonu: 661 000 250."
http://kolejeslaskie.com/pl/news/109/koleje_slaskie__aktualna_sytuacja_na_torach__stan_na_godz__18_00
Co z tego wynika dla pasażerów, że dla 15% składów jest ZKA, skoro nie są one wymienione? Od jakiegoś czasu pojawiają się codziennie takie nic nie warte komunikaty. Jakiś czas temu pisano o stopniowym wycofywaniu komunikacji zastępczej z trasy Sosnowiec - Sławków, ale jak wygląda w tej sytuacji rozkład na tej trasie to już nie napisano. Komunikaty na stronie "rozkładów liniowych" widnieją bez zmian. Co ciekawe, na podstronie "Zmiany tymczasowe" mamy "Obecnie brak zmian"...
Czemu/komu służy taka dezinformacja?
Powrót do góry

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-12-2012, 10:26    Odpowiedz z cytatem

roman_bukowno napisał/a:
Lil_Peter napisał/a:
PKS Gliwice raczej nie wchodzi nigdzie w "konflikt" z koleją...


o co Ci chodzi dokładnie?


Że PKS Gliwice nie dubluje się z koleją nigdzie w okolicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 27-12-2012, 11:20    Odpowiedz z cytatem

Bardi78 napisał/a:

Mieszkasz w Gliwicach-to wiemy
Poza pociągami masz:
1.MZK
2.PKS
3.Busy
4.Prywtanych przeoźników
Zwardoń ma tylko kolej...

Zanim coś napiszesz to się rozeznaj w temacie. PKS oferuje kiepską ofertę i głównie tylko do wsi w okolicach ... w dodatku po wysokich cenach. Doskonale było to widać kiedy z Gliwic do Rybnika zaczął jeździć chyba jedyny prywatny przewoźnik w okolicy, ceny spadły o ponad połowę (wcześniej było drogo i PKS tylko z tego chyba żył). Busów już nie ma zbytnio, kiedyś jeszcze jeździły pomiędzy dzielnicami Gliwic. Jak wspomniałem wcześniej, prywatnych przewoźników poza 1 linią, nie ma a PKM (nie znam czegoś takiego jak MZK) z miast poza aglomeracją jedzie tylko do Pyskowic. Faktem jest że kolej jest tu najtańszym i najszybszym środkiem transportu więc nie pisz głupot że "masz busy". Dlatego nie pisz Zwardoń bardziej zasługuje na kolej niż Gliwice, Pyskowice, Taciszów czy choćby Katowice bo PKS dla uczniów, studentów czy innych ludzi ze zniżką oferuje ceny miejscami nawet trzykrotnie wyższe niż PR czy KŚ. A co do dublowania się PKS z koleją to jeżdżą tylko 3 połączenia do Opola i kilka połączeń częściowo dublujących się z koleją np. linie które przejeżdżają przez Pyskowice i Toszek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 27-12-2012, 19:11    Odpowiedz z cytatem

Leniwiec widzę że jesteś typem który lubi coś wkładać że tak powiem "do ust"...
napisz mi gdzie ja napisałem że Zwardoń bardziej zasługuje na kolej niż Gliwice...czekam
A jak już napiszesz to jak sam napisałeś Gliwice mają jednak ten PKS te busiki-owszem kulawe z fatalną ofertą ale coś zawsze jest szczególenie lokalny PKM więc nie pouczaj mnie o rozeznaniu tematu
Jesteś typowym maluskim polaczkiem prezentując takie stanowisko-" my tu w Gliwicach mamy fatalną ofertę komunikacyjną to czemu Zwardoń ma mieć lepiej-a dopieprzmy im i zabierzmy 1/3 składów aby też nie mieli zbyt różowo"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-12-2012, 19:13    Odpowiedz z cytatem

Popieram.

Swoją drogą, Gliwice mają bardzo dobrą komunikacje jeśli chodzi o pociągi, w ogóle nie rozumiem o co ten krzyk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 27-12-2012, 22:30    Odpowiedz z cytatem

Bardi78 napisał/a:
Leniwiec widzę że jesteś typem który lubi coś wkładać że tak powiem "do ust"...
napisz mi gdzie ja napisałem że Zwardoń bardziej zasługuje na kolej niż Gliwice...czekam
A jak już napiszesz to jak sam napisałeś Gliwice mają jednak ten PKS te busiki-owszem kulawe z fatalną ofertą ale coś zawsze jest szczególenie lokalny PKM więc nie pouczaj mnie o rozeznaniu tematu
Jesteś typowym maluskim polaczkiem prezentując takie stanowisko-" my tu w Gliwicach mamy fatalną ofertę komunikacyjną to czemu Zwardoń ma mieć lepiej-a dopieprzmy im i zabierzmy 1/3 składów aby też nie mieli zbyt różowo"...


Po raz drugi piszę że busów w Gliwicach nie ma a kursy PKS Gliwice są tak drogie i mają rzadkie kursowanie że nie stanowią nawet oferty, ciężko to tak nazwać. Nie chcę zabierać Zwardoniowi kursów by Gliwice miały lepiej, zauważ że na niektórych liniach w ogóle nie ma pociągów i kursuje KKA. Co mają powiedzieć mieszkańcy Żor, Kęt czy Wadowic? Moim zdaniem, KŚ powinny uruchomić KKA na różnych liniach o różnych porach, dzięki temu ludzie nie odwracali by się od kolei. Ale tak jak mówiłem, wyrażanie swoich opinii naraża na wyzwanie od "polaczków", "betonu", "zwiącholi", itp itd...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-12-2012, 23:44   

Strona Kolei Śląskich trochę ożyła. Pojawiły się wreszcie poprawione rozkłady na trasach nie obsługiwanych w pełni pociągami (szczęśliwie połączone KKA i ZKA /Katowice-Oświęcim-CzDz/ czy KKA i pociągi /Sosnowiec-Slawków/), napisano rzeczy oczywiste, czyli o przejęciu części połączeń przez PR, ale są też zapowiedzi nowych pociągów w styczniu czy postojów wybranych pociągów na stacji Katowice Ligota
http://kolejeslaskie.com/pl/pages/10/rozklad-jazdy-liniowy
http://kolejeslaskie.com/upload/1356684416Komunikat_o_zmianah_rozkladow_jazdy_od_9_XII_2012.pdf
Powrót do góry

erwin1960 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2012

PostWysłany: 29-12-2012, 00:07    Odpowiedz z cytatem

kolejne korekty:


http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,13117720,Na_trase_Bielsko_Biala___Wadowice_wracaja_pociagi.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-12-2012, 01:27    Odpowiedz z cytatem

Zarżnięcie Częstochowa - Lubliniec to skandal.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leslaw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Gru 2012
Skąd: Tychy

PostWysłany: 29-12-2012, 11:36    Odpowiedz z cytatem

Zmiana rozkładu jazdy KŚ:
Korekta KŚ
Od dzisiaj na Bielsko Biała Wadowice jeżdżą już pociągi.
Między Lublińcem, a Częstochową zostanie utrzymana stała komunikacja autobusowa.
Do czasu korekty rozkładu jazdy na trasie Wodzisław Śląski-Rybnik- Czechowice Dziedzice planowana jest obsługa trasy autobusami.
Źródło: Rynek Kolejowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 51 z 54 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 50, 51, 52, 53, 54  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl