Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Szejnfeld jedzie pociągiem...
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 26-08-2012, 17:28   Szejnfeld jedzie pociągiem... Odpowiedz z cytatem

Szejnfeld jedzie pociągiem: postpeerelowskie dno, śmierdzi, brudno, pourywane elementy

Na Facebooku znaleźliśmy taki wpis:

Jadę pociągiem PKP. Mam z tej trasy dla Was dobrą, bo niedobrą wiadomość. Gdy bowiem opisywałem moje zachwyty co do fajnej jakości pociągów, którymi niedawno jeździłem po Polsce (prędkość, jakość, czystość, specjalne wagony dla matki z dzieckiem), to w dyskusji ostro z moimi zachwytami polemizowano. No więc dzisiaj pewnie będzie inaczej, ponieważ pociąg, którym jadę, to postpeerrelowskie dno, śmierdzi, brudno, pourywane elementy (wieszaki, lustra...); inna rzecz, kto to robi, bo przecież nie kolejarze.

Wagony "przedpotopowe", pal licho, że brak Warsa na tak długiej trasie, pal licho też, że ani jednego wagonu z pierwszą klasą, bo bardzo często jeżdżę właśnie drugą klasą, jeśli są fajne wagony, które lubię, czyli otwarte, bez przedziałów, ale jak w takich warunkach jechać cały dzień przez całą Polskę?! Bo trzeba przyznać, że trasa imponująca, bo UWAGA: z Lublina do Kołobrzegu. Nie zazdroszczę podróżnym całej trasy, choć ja też będę się człapał tym pociągiem ponad 5 godzin do Piły. Pozdrowienia w deszczową, smętną niedzielę :-( As.


Asem jest Adam Szejnfeld, były wiceminister gospodarki i poseł Platformy. Rozczulające, że tak solidaryzuje się z podróżnymi.

Ale oczywiście z drugiej strony doceniamy, że władza potrafi dostrzec niedostatki, tę wstydliwą kolejową rzeczywistość, z którą zderzają się tysiące Polaków każdego dnia.

Szkoda, że spostrzegawczość Szejnfelda ujawnia się dopiero po pięciu latach rządzenia.

W tym tempie kryzys finansów publicznych zauważą mniej więcej w 2015 roku. Tylko czy będą wtedy jeszcze rządzić?

źródło: wpolityce.pl

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 26-08-2012, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Rozczulające. Myślę że poseł może liczyć na zwrot pełnej kwoty, jaką zapłacił za bilet (w drodze reklamacji), czyli 0 zł ;-P

O, a propos, czy posłowie płacą 5 zł za miejscówkę w TLK?

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 26-08-2012, 21:14    Odpowiedz z cytatem

Raczej tak, opłata za miejscówkę jest stała i nie ma od niej żadnych ulg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

janstar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sie 2012

PostWysłany: 26-08-2012, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Tutaj znajdziesz info, że miejscówki dla cieciów typu poseł/senator są bezpłatne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rita Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Sie 2012
Skąd: Suków-Modrzewie

PostWysłany: 26-08-2012, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Najlepszy komentarz pod statusem na facebooku:

Ciekawe, czy ma pan pojęcie z usług jakiego przewoźnika pan korzysta. Bo na pewno nie PKP, o którym pan łaskawie pisze. Jeśli z Przewozów Regionalnych, to widzi pan na własne oczy efekty usamorządowienia przeprowadzonego za pana rządów. Jeśli zaś z TLK, to państwo świadczy panu usługę przewozową, za którą płacimy wszyscy i nad której jakością najwyraźniej nikt nie panuje. Polecam głęboką refleksję i minimum zainteresowania sprawami kolei, bo swoim wpisem wykazał się pan wręcz żenującym poziomem wiedzy. Po pięciu kadencjach w sejmie i trzech latach w ministerstwie gospodarki taki wpis dyskwalifikuje pana jako fachowca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 27-08-2012, 19:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

O, a propos, czy posłowie płacą 5 zł za miejscówkę w TLK?

Jak bezpłatnie ,to bezpłatnie także miejscówka... niestety !

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 29-08-2012, 16:55    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak bezpłatnie ,to bezpłatnie także miejscówka... niestety !


W takim razie inne ulgi ustawowe powinny dotyczyć również ceny miejscówki, a nie samego biletu.
Temat do zbadania dla UOKiK.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 29-08-2012, 23:01    Odpowiedz z cytatem

janstar, trochę to dla mnie zaskoczenie. Opłata miejscówki powinna być zrytyczała i nie powinno na nią wpływać rodzaj ulgi. W takim razie do biletu ulgowego miejscówka też powinna mieć taryfę ulgową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 03-09-2012, 11:17    Odpowiedz z cytatem

Może nie na temat, bo to co opisał to błazenada. Czy ten Pan jest żydem? zawsze zastanawiałem się
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl