Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 85, 86, 87  Następny
Ulgi przejazdowe 2013
Autor Wiadomość

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 03-01-2013, 18:40    Odpowiedz z cytatem

No to czemu w piśmie ZPK nie było o tym mowy? I żadnego potwierdzenia tych informacji nie było?

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mirtas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Tczew

PostWysłany: 03-01-2013, 19:06    Odpowiedz z cytatem

Dzis kupiłem najtanszy bilet miesieczny na PR na trasie Tczew-Gdansk(32 km)-bilet miesieczny kosztował mnie przy zniżce 99%-27 z(w zeszlym roku kosztował 11 zl)l gdzie normalny bilet miesieczny na tej trasie kosztuje 199 zl a zulgą ustawowa 935 kosztuje 13,23.Pytam się gdzie my kolejarze mamy 99% zniżki pytam sie gdzie szczegolnie tych co tak chcieli zabrac kolejarzom wszelkie ulgi.Pierniczyc taką ulge wolalbym dostac te 720 brutto(około 500 netto) i kupic sobie bilet za 199 zl miesiecznie i miec w suchym jeszcze 300 zl na wyjazdy na wakacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mijus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lis 2007

PostWysłany: 03-01-2013, 20:04    Odpowiedz z cytatem

Mitras --ty się ciesz, że ci tych 700 stów nie dali, bo jak by dali to wypłaty byś na oczy nie zobaczył ;-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 03-01-2013, 20:15    Odpowiedz z cytatem

@mitras, tak jak kiedyś wspominałem, bilety ze zniżką kolejową po ciężkich bojach zostaną, ale ich cena co kilka miesięcy będzie wzrastać. Tu 3 zł, tam 5 zł, później jeszcze dyszka i w końcu dojdzie do tego, że bilet kolejowy będzie tylko kilka złotych tańszy niż bilet normalny... Paranoja. 99%? Panie i Panowie z PR wymyślają chyba nową matematykę. W takim razie po co ta zniżka ma wartość "niby 99%", skoro wszyscy zainteresowani wiedzą, że takiej wartości nie ma? Po to tylko by w serwisach informacyjnych społeczeństwu wciskać, że kolejarze jeżdżą praktycznie za darmo (bo co to jest 1%)?

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 03-01-2013, 20:25    Odpowiedz z cytatem

toromistrz22, w porównaniu do mnie (ja nie mam żadnych ulg!) Ty jeździsz prawie za darmo. Bo cóż to jest kilkanaście zł za bilet miesięczny, skoro w normalnej cenie taki bilet kosztuje 200-300 zł lub więcej?

Znam ludzi, którzy zarabiają mniej od kolejarzy (pracują za minimalne wynagrodzenie) i za dojazdy do pracy bulą pełną stawkę i nikt im tego nie zwraca. A kolejarzom z PKP dzieje się wielka krzywda gdy muszą zapłacić kilkanaście zł miesięcznie za dojazd do pracy pociągami utrzymywanymi przez podatników.

Proponuję więcej pokory, bo w dobie kryzysu, dużego bezrobocia i marnych zarobków poza budżetówką wasza postawa roszczeniowa nigdy nie znajdzie zrozumienia w społeczeństwie, a przede wszystkim u pasażerów, dzięki którym macie pracę i środki do życia. Widzicie tylko swój własny wąski interes, a pasażerów macie w dupie!

_________________
KOLEJ tak - PKP nie


Ostatnio zmieniony przez Pirex dnia 03-01-2013, 20:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 03-01-2013, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Do 31 grudnia można było jeszcze kupić bilet na styczeń po starej cenie 11 zł.
A ze zniżkami tak będzie - co jakiś czas po parę złotych ceny biletów z rzekomą 99% ulga będą rosnąć, a w miarę przejmowania połączeń przez samorządowe spółki dostępność pociągów przynajmniej w ruchu regionalnym będzie ograniczana. Nie zdziwię się, jak za jakiś czas PKP IC wymyśli, że np. ulgi nie będą obowiązywać w pociągać EIC itd.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mirtas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Tczew

PostWysłany: 03-01-2013, 20:29    Odpowiedz z cytatem

No wlasnie a spoleczenstwo mysli otumanione przez boze sie uchowaj ministra Nowaka ze kolejarze to tak maja dobrze ze moga jezdzic za 1% biletu.A wracając do sprawy tego jak ma sie ten 1% do faktycznej jego wartości to pytam sie związkowcow jak oni mogli na takie cos pozwolic ze 1%=okolo 14%.Kurcze z matematyki w sredniej i na studiach moze orlem nie bylem ale widze ze tu cos sie nie zgadza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REXus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Maj 2010
Skąd: Żelistrzewo

PostWysłany: 03-01-2013, 21:06    Odpowiedz z cytatem

Obstawiam, że oni nie dość, że nie byli orłami, to blisko im do tych, którzy corocznie płaczą, że trzeba zdać maturę z matematyki (a tutaj poziom jest... eee... w zasadzie brak poziomu).

Czy PR dopuszcza myśl o biletach rocznych - najlepiej wspólnych z SKM? Taka oferta bardzo by mi pasowała - znów kupić bilet i mieć na rok z głowy...

_________________
... już pociąg będzie dyszał, powiesz krótko - mamy czas...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mirtas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Tczew

PostWysłany: 04-01-2013, 17:03    Odpowiedz z cytatem

Jestem tylko ciekaw czy beda bilety roczne okresowe dla wszystkich przewoznikow(w szczegolnosci IC,PR,SKM).Ktoś ma moze informacje na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejorz7
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-01-2013, 18:06   

Dzisiaj odbyło się "ostateczne" spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z ZPK. Ustalono że dnia 15 stycznia odbędzie się kolejne "ostateczne" spotkanie. Ustalono, że do końca stycznia będą honorowane obowiązujące (tzn jakie?) uprawnienia do ulgowych świadczeń przejazdowych.


Ostatnio zmieniony przez mirtas dnia 04-01-2013, 18:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-01-2013, 18:07    Odpowiedz z cytatem

Pismo z dzisiejszego spotkania dot. ulg przejazdowych:

pismo_ulgi.jpg
Plik ściągnięto 284 raz(y) 88.08 KB


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

UIC 60 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2010
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 04-01-2013, 18:15    Odpowiedz z cytatem

To może niech 15 stycznia rozpoczną już rozmowy o ulgach na 2014r. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mirtas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Tczew

PostWysłany: 04-01-2013, 19:18    Odpowiedz z cytatem

UIC 60 napisał/a:
To może niech 15 stycznia rozpoczną już rozmowy o ulgach na 2014r. Very Happy


Dobre haha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 04-01-2013, 19:31    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
toromistrz22, w porównaniu do mnie (ja nie mam żadnych ulg!) Ty jeździsz prawie za darmo. Bo cóż to jest kilkanaście zł za bilet miesięczny, skoro w normalnej cenie taki bilet kosztuje 200-300 zł lub więcej?

Szkoły trzeba było kończyć i na kolei pracować, wtedy byś swoją codzienną pracą przyczyniał się do rozwoju kraju i jego gospodarki, ryzykowałbyś życie i zdrowie oraz w swoich rękach miałbyś życie pasażerów. A do tego miałbyś zniżkę kolejową.

Cytat:

Proponuję więcej pokory, bo w dobie kryzysu, dużego bezrobocia i marnych zarobków poza budżetówką wasza postawa roszczeniowa nigdy nie znajdzie zrozumienia w społeczeństwie, a przede wszystkim u pasażerów, dzięki którym macie pracę i środki do życia.

Społeczeństwu moja zniżka nie przeszkadza. Społeczeństwo wie, że coś za te trudy i marne pensje mi się należy, chociaż ulga w dojeździe do pracy. Moje ulgi przeszkadzają gnuśniejącym w internecie ludziom anty-wszystko. Nie masz ulgi na dojazdy do pracy? A co roku w PITcie co odliczasz? Koszty uzyskania przychodu zwiększają się, gdy do pracy dojeżdżasz. Od mniejszych dochodów naliczany jest mniejszy podatek. To nie jest ulga?


Cytat:

a pasażerów macie w dupie!

Pasażerów mam w dupie? Tyś chory, prawdopodobnie od jadu który cię zalewa. Ja dla pasażerów marznę, moknę, przewiewa mnie, pocę się i wdycham tezamin aby taki niewdzięczny pasażer jak ty bezpiecznie i w spokoju dojechał tam gdzie chce! Więc wypchaj się z tymi insynuacjami!

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysio24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2012

PostWysłany: 04-01-2013, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś w końcu czy ulga 80% (431) jest przedłuzona do 31 stycznia czy też nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 39 z 87 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 85, 86, 87  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl