Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zniżka PKP IC na bilet widmo
Autor Wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 07-09-2012, 16:42   Zniżka PKP IC na bilet widmo Odpowiedz z cytatem

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/kraj/1238919-pkp-proponuje-znizke-od-biletu-widmo.html

Cytat:
PKP proponuje zniżkę od biletu widmo
KONTROWERSJE. PKP InterCity (IC) oferuje osobom poniżej 26. roku życia bilety ze zniżką 26 proc. Promocja jest jednak naliczana od ceny normalnego biletu, którego tak naprawdę nie ma. To kolejny paradoks na polskiej kolei.

Boleśnie przekonał się o tym Michał Górka, mieszkaniec krakowskiego osiedla Prokocim.
- Kilka dni temu mama wyjechała do Rzeszowa. Postanowiłem do niej pojechać - wyjaśnia Górka. - Mama zawsze kupuje cały bilet na pociąg TLK. Płaci za niego 30 zł. Spółka PKP IC dla osób, które mają mniej niż 26 lat, a nie posiadają legitymacji uczniowskiej ani studenckiej, oferuje specjalną promocję, z której chciałem skorzystać - dodaje.
Na Dworcu Głównym w Krakowie podszedł więc do kasy i poprosił o bilet na pociąg TLK ze zniżką 26 proc. Kasjerka wydrukowała bloczek i zażądała... 28 zł 12 gr. - Byłem zdziwiony, bo wydawało mi się, że zapłacę niewiele ponad 20 zł. Postanowiłem więc dowiedzieć się, skąd taka różnica - przyznaje pasażer.


Więcej w linku wyżej.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 07-09-2012, 23:51    Odpowiedz z cytatem

Jak się nie wie, na jakich zasadach można skorzystać z danej oferty,to po prostu trzeba ...zapytać!Wszystkie zniżki za podstawę mają 100% ceny pełnego biletu.I tak,jeżeli bilet "normalny" kosztuje 10 zł. to np.ulgowy 37% opiewać będzie na kwotę 6,30 zł. Bilet rewelacyjny to jedna z ofert promocyjnych i jako taka nie może już być podstawą do dalszych zniżek. A jako że jest to promocja, nazwijmy ją "wymyślona" przez przewożnika,więc albo korzystamy albo nie . Chociaż mama skorzystała... .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 08-09-2012, 01:20    Odpowiedz z cytatem

Ale o co chodzi? Ja za normalny bilet bym płacił 23.50 zł, ze zniżką płacę "tylko" 17 zł z groszami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 08-09-2012, 23:55    Odpowiedz z cytatem

O to chodzi, że według tego artykułu jakiś facet chciał niby taniej pojechać ale kolej według gazety naciągnęła go, a regulamin na stronie www nie precyzuje kto ma rację - czy pasażer który niby ma prawo mieć to zniżkę, czy PKP.

Według mnie ten pasażer nie miał prawa do zniżki. Przecież MAX-26 to jest ulga handlowa. A np. w PR-ach jest tak przy PWDC że ulgi są ale tylko ustawowe(legitymacja uczniowska, studencka, żołnierska itp.). Ustawowa tzn. kolej ma 100% z każdego biletu(w tym wypadku państwo płaci resztę za uprawnionego do ulgi oraz resztę do normalnej ceny biletu bo PWDC). Natomiast przy uldze handlowej pasażer też płaci mniejszą cenę, tyle że przewoźnik do łapki dostanie tylko równowartość biletu ulgowego(państwo wtedy nie płaci)a przewoźnik liczy, że sprzeda tyle biletów że tą stratę sobie jakoś nimi odbije i wyjdzie na zysk(co w przypadku PKP IC jest raczej rzadkością, no ale tak to by wyglądało, np. jest zniżka dla emerytów w KŚ ale to też ulga handlowa).

Po prostu na chłopski rozum wydaje mi się że MAX-26 jest łączone w tym momencie tylko z normalnym biletem(nie Rewelacyjnym)właśnie dlatego że dla przewoźnika byłoby to zbyt duże ryzyko i połączenie mogłoby się nie utrzymać(czyli PKP IC będzie chciało więcej dotacji od Państwa). No ale wiadomo teoria teorią, praktyka praktyką...

Wkleiłem to dlatego że w październiku skończy mi się legitymacja uczniowska i będę przez rok jeździł niestety z przymusu na normalnych a ponieważ spełniam warunki oferty MAX-26 także się pytam może ktoś coś więcej wie, bo ja nie jestem wyrocznią i mogę się mylić. Napisałem tylko to jak mi się wydaje.

Możliwe jest też to, że po prostu temu facetowi wtedy to MAX-26 nie opłacało się i babka chciała mu sprzedać Rewelacyjny i tak wyszło, że on nie dostał MAX-26 i nie chciał się dać naciąć, ale on zapewne nie przeczytał regulaminu w necie(i kasjerka pewnie też).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 09-09-2012, 18:23    Odpowiedz z cytatem

Oferty Max-26 i bilet rewelacyjny się nie łączą. Normalna sprawa, są to dwie ulgi handlowe. Tak samo w pizzeriach, restauracjach, sklepach dwie różne promocje zazwyczaj nie łączą się. A pasażer myślał że od zniżki "rewelacyjnej" dostanie kolejną zniżkę. Nie dostał, to kolej jest już zła...
Na chwilę obecną w zasadzie w każdym przedziale kilometrowym Max-26 jest tańszy od rewelacyjnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 09-09-2012, 20:20    Odpowiedz z cytatem

witja, Wyjątkiem jest poc. BGE na odc. Poznań - Gdynia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 09-09-2012, 22:19    Odpowiedz z cytatem

Głupie jest tylko to, że gazety zamiast pisać o czymś konkretnym to piszą takie bzdety a potem ludzie uciekają od kolei. Kurde ja się nie uważam za jakiegoś kurde nie powiem hrabiego ani profesorka od siedmiu boleści i dla mnie to jest logiczne, a ludzie mnie mówią że jestem jakimś wielkim znawcą kolei(a nie jestem Very Happy). Zamiast napisać o czymś konkretnie to takie pierdoły za przeproszeniem piszą, a o aferach betonów z kolei ani słowa.

Myślę że temat został wyczerpany i można go zamknąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 10-09-2012, 13:27    Odpowiedz z cytatem

To jest analogiczna sytuacja jak z kolejową ulgą 80/99% - nie kupisz z nią biletu rewelacyjnego, biletu strefowego czy PWDC; tak jak wspomniał Tomasz - nie kojarzę u żadnego z przewoźników sytuacji, aby ulga handlowa łączyła się z ulgą ustawową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 10-09-2012, 20:04    Odpowiedz z cytatem

kamil_krk, a Rewelacyjny, to przecież ulga/oferta handlowa, a można go kupić ze zniżką szkolną ustawową, chyba że miałeś na myśli, że nie łączą się handlowa - handlowa, to ok, ale handlowa - ustawowa chyba się łączy

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 10-09-2012, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Byliet Rewelacyjny nie jest ulgą lecz ofertą.
Dwie ulgi nie łączą się, natomiast niektóre oferty z ulgami zarówno handolwymi jak i ustawowymi owszem.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 11-09-2012, 16:34    Odpowiedz z cytatem

PKPowiec, a mógłbyś, tak czysto dla zobrazowania, podać taki przykład, kiedy ulga handlowa łączy się z ofertą handlową, sam się też nad tym zastanawiałem i nic mi nie przychodzi do głowy

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 11-09-2012, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Może ja podam Smile
Oferta handlowa - bilet rewelacyjny. Ulga handlowa - 50% wykupiona. Powyższe ofertę i ulgę można ze sobą łączyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 11-09-2012, 18:10    Odpowiedz z cytatem

filip39, dokładnie przykładem jest np. taki jak podał witja.
Czyli of. 501 (Bilet Rewelacyjny) i np. ulga nr 55 (Senior).
Tym podobnie u innych przewoźników, np. w KMach:
Of. 4 (Oferta specjalna Warszawa Ws.-Góra Kalwaria) z ulgą 49 (KM-60).

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 11-09-2012, 19:58    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info Smile

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 13-09-2012, 18:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie kojarzę u żadnego z przewoźników sytuacji, aby ulga handlowa łączyła się z ulgą ustawową.


Bo ze względu na konstrukcję systemu kasowego nie można wpisać jednocześnie dwóch różnych kodów ulg. Dlatego część "ulg handlowych", które mają łączyć się z ustawowymi, wprowadzono do systemu jako odrębne oferty.

W Przewozach łączy się REGIOkarta (oferta "RAZEM", ale de facto jest to ulga handlowa) z ulgami ustawowymi. O tym, czy dana oferta łączy się z ulgami, czy nie (oraz, z którymi), decyduje regulamin. Nie ma uniwersalnej reguły.

PIC faktycznie wprowadzając bil. REWELACYJNY trochę przegapił temat MAXa-26. Ludzie mniej obeznani w zasadach taryfowych faktycznie mogą odnieść wrażenie, że ktoś robi ich w konia. Na bilecie REWELACYJNYM powinna być jasna informacja, że jest to bilet promocyjny (wtedy pan bez tłumaczenia zrozumiałby, że mama dostała po prostu swoją zniżkę od ceny standardowej).

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl