Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Robisz zdjęcia - to płać!
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-09-2012, 00:53   Robisz zdjęcia - to płać! Odpowiedz z cytatem

Poznań: Robisz zdjęcia - to płać! Zakaz fotografowania na nowym dworcu

- Będąc w budynku nowego dworca kolejowego w Poznaniu, chciałem zrobić zdjęcie. Podszedł do mnie jednak pracownik agencji ochrony i powiedział, że nie mogę fotografować. Zdziwiłem się, ale co miałem zrobić. Schowałem aparat do futerału - mówi mieszkaniec Murowanej Gośliny.

Wydawać by się mogło, że czasy, kiedy fotografowanie dworców kolejowych było zabronione, dawno minęły. Jednak tak nie jest.

Czytaj dalej...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Romanek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010
Skąd: Piła

PostWysłany: 24-09-2012, 15:06    Odpowiedz z cytatem

Czyli wychodzi na to że jednak można sobie wejśc i zrobic fotkę (oczywiście bez pary ślubnej Laughing )

_________________
2011r. 27317km
2012 r.36989km
2013r. 47920km
2014r. 49777km
2015r. 48619km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 24-09-2012, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Ale to nic nowego ... przecież zdjęcia do użytku komercyjnego są zabronione.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dawid Łobzów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24-09-2012, 17:26    Odpowiedz z cytatem

Dziś podczas obserwacji postępów prac w remoncie spotkałem niestety sokistów na moim szlaku (Kr.Mydlniki-Kr.Batowice szlak zamknięty od 3lat trwa naprawa osuwisk) a wiec zapytałem SOK czy można na dworcach robić zdjęcia otóż zarzekał sie że nie wolno robić zdjeć na dworcach. Rolling Eyes, pomijam już fakt że wlepił mi mandat karny w kwocie 200 złotych za chodzenie po torach (szlak zamknięty) a gdy dowiedział sie że interesuje się koleją wręcz mnie wyśmiał Evil or Very Mad rozumiem to jego praca ale odrazu 200zł jeszcze MK?. Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 24-09-2012, 17:37    Odpowiedz z cytatem

SOK wlepia mandaty tak wysokie jakie im tylko można, ostatnio sam odczułem to na własnej skórze jak mi brygada Wieś-Mazurska wlepiła równą stówkę za kulturalne spożywanie jakiegoś taniego sikacza o nazwie piwo. Nadmieniam że spożywanie odbywało się w sposób kulturalny, bez śmiecenia przedziału puszkami i żadnemu ze współpasażerowi ów fakt nie przeszkadzał.

Szlak zamknięty, ale nadal jest to teren PKP i obowiązują tam wszelkie zakazy i inne przepisy. Kwestia tego że dany przepis jest durny (tak jak organ je ustalający wraz z członkami) i wystarczyło by tylko udzielić słownej reprymendy a nie walić z miejsca 200 zeta mandatu.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dawid Łobzów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24-09-2012, 17:47    Odpowiedz z cytatem

Powiedział ze daje mi 200 bo już 2 raz mnie spotyka tylko że za 1 razem byłem na rampie, to jest po prostu obłęd Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 24-09-2012, 20:42    Odpowiedz z cytatem

Współczuję najgorszy był mój przypadek, dostałem 2 stówy za stanie na peronie Very Happy A nie ma paragrafu żeby się czepiali o perony czy czynne czy nieczynne zwłaszcza że można sobie legalnie wejść kładką np.

To były SOK-i z Krakowa Płaszowa czy jakieś inne? Bo z tego co wiem na Łobzowie SOK-ów nie ma. **********(cenzura)żeby się SOK-i nie przyczepiły wlepiłem taką zawartość.

Ja szedłem tym szlakiem jakoś w maju i nie był pilnowany, pełno pijanej młodzieży z Prądnika się tam kręciło. Teraz chodzą bo ten szlak znowu jest czynny(w kwietniu nie był czynny, szyny były mega zardzewiałe, butem nie dało się zedrzeć rdzy, a na przejeździe na ul. Łokietka między betonem a szynami wielka góra piachu, obecnie już jej nie ma, a szyny się błyszczą.

Ja ich widziałem niedawno na odcinku Kraków Mydlniki Wapiennik-Kraków Mydlniki(z pociągu którym jechałem tak do wiadomości SOK jeśli to czyta). Spisywali jakiegoś dziwnego gościa. Czy dostał mandat tego nie wiem.

PS: W Trzebini jak mnie spisywali to też się pytałem o fotografowanie to powiedzieli mi że można z miejsca ogólnie dostępnego i jak nie ma zakazu na dworcu(w Trzebini nie ma).

PS2: Czyli wniosek z tego taki że SOK-i są tam gdzie nie są potrzebne. Tzn. na PKP w Libiążu gdzie kradną węgiel i na 103-ce którą rozkładają. Ta obwodnica Azorów to mimo iż pijaki tam siedzą ale nikt jeszcze nie zdewastował tego szlaku. Więc po co SOK-i? A 103 rozpieprzają a SOK-ów brak.

PS3: Zauważyłem że nie ma teraz SOK-ów w pociągach za to dużo ich na peronach i torach ciekawe dlaczego? Na podstawie woj. Małopolskiego i Śląskiego.

PS4: O ostatniej kradzieży w Libiążu na PKP tutaj

PS5: Czy to według Was przypadek że nagle w księstwie Krakowskim tak gorliwie SOK wziął się do pracy a w innych województwach nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Dawid Łobzów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24-09-2012, 22:52    Odpowiedz z cytatem

@Tomasz: Nie wiem skąd byli po prostu byłem w szoku mieszkam koło łobzowskiej nastawni 7min pieszo, i koło obwodnicy azorów 3min pieszo, nigdy ich nie widziałem na obwodnicy Shocked Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 24-09-2012, 23:23    Odpowiedz z cytatem

A kto Wam kazał przyjmować te mandaty?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 24-09-2012, 23:38    Odpowiedz z cytatem

Spoko. To tak jak myślę to pewnie jacyś z zewnątrz i jeszcze Ciebie jak mieszkasz koło nastawni Very Happy No to ładnie wpadłeś teraz to uważaj tam koło siebie. Może pilnują złomowanych wagonów, a tych nowych już nie? Very Happy

Kto kazał no SOK-i. Nie przyjmiesz to sprawa w sądzie którą sąd umorzy. Bo państwo stara się nie dopłacać za więzienie(państwo ponosi koszty)ale mandat dadzą bardzo chętnie bo Kraków jest biedny(to są tylko moje przypuszczenia nie mówię tego na 100%)i tak robią w całej Małopolsce teraz. Mówię bo jak umorzą to i tak obarczą kosztami sądowymi, lub jak skażą tak samo, i SOK-istów też.

Dlaczego SOK-ów nie ma tam gdzie są prawdziwe patologie? Ano dlatego że musieliby wsadzić ludzi do więzienia a miasto mówi nie, bo nie ma kasy na ich utrzymanie. To jest bardzo logiczne. A nie mogą dać mandatu bo to byłaby za mała kara(i oni by się odwołali albo byliby niewypłacalni te żule co śpią w wagonach np.). No ale za pierdoły karać będą bo po pierwsze najwyższą karą jest mandat, po drugie wybierają ludzi którzy nie wyglądają na chamów i idiotów, po trzecie stosują metody zastraszenia - przecież od takiego człowieka łatwiej wyegzekwować mandat bo jak jest uczciwy(nie karany)to i tak zapłaci. I w ten sposób miasto zarabia. A jak wytłumaczyć to że SOK-i mówiły mnie że mogę do roku nie płacić i nic mi nie zrobią? To świadczy o tym że mają cynk gdzieś z góry że mają łapać ludzi i im nie zależy na bezpieczeństwie. Oczywiście są SOK-i bardzo mądre i pracowite dlatego chcę powiedzieć że nie chcę całego SOK wrzucać do jednego worka. Żeby nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Dawid Łobzów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24-09-2012, 23:46    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w 100% z przedmówcą i pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 25-09-2012, 00:42    Odpowiedz z cytatem

No, ale to się wyczuwa niechęć jednych do drugich. W PR jak im zgłaszałem kradzież węgla to powiedzieli mi że ich to nie interesuje(bo nie ta spółka) Very Happy No ale nie miałem możliwości podejść do PKP Cargo ani zadzwonić po SOK bo nie mam dowodów ani nie mam telefonu do SOK-ów. A przyjechał mi pociąg na który czekałem, więc ich problem po części.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 11-11-2012, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Tak, Sok zawsze jest tam gdzie go nie potrzeba, np u mnie w mieście hołota notorycznie chla tanie trunki na "żelaznym moście" nad e30, na podkładach w okolicy rampy to ich nie ma, a jak kulturalnie chcę sobie drogę skrócić przez stacje to zawsze muszą się gdzieś pętać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maciek TK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2009

PostWysłany: 12-11-2012, 14:36    Odpowiedz z cytatem

Do mnie kiedyś podeszła dwójeczka SOKistów pod Gdańskiem, bo mechanik zadzwonił, że kamieniami rzucamy z kumplem w przejeżdżające pociągi. Na szczęście jacyś porządni Panowie się trafili bo potrafili dojść do wniosku, że mechanik jakiś totalny cieć - mieliśmy kamizelki, aparaty i staliśmy jakieś 3 - 4 metry od nasypu. Skończyło się tylko spisaniem. Na dworcu w Gdańsku Głównym kiedyś maszynista wylał na nas szklankę herbaty - krzycząc przy tym, że jest zakaz robienia zdjęć na dworcu... Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl