Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Następny
Taryfa KŚ 2012/2013
Autor Wiadomość

Goloos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2012
Skąd: Zagłębie, Sosnowiec

PostWysłany: 02-12-2012, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Swego czasu zadałem pytanie dot. ważności biletu miesięcznego i zmiany przewoźnika podczas trwania jego ważności.

Otóż zapytałem o to dziś w informacji KŚ na dworcu głównym w Katowicach, zasady nie zmieniają się. Obowiązują te same zasady co dotychczas, bilety okresowe wydane na poc. PR będą ważne w poc. KŚ do końca ich ważności. Z dwoma zastrzeżeniami będzie to bilet odcinkowy (strefówki ABC PR - niestety odpadają), i niestety tylko wydany wg tary normalnej lub ulg ustawowych :/ .
Czyli trochę w plecy jak ktoś wykupił zniżkę (80/99%) na cały 2012, bo ost. 3 tygodnie roku nie będzie mógł z niej korzystać mimo że zakupił miesięczny przed 9 grudnia. O REGIOkarnety i inne nie pytałem, gdyż mnie to nie interesowało.

_________________
It's my life
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Mateusz91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2012
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: 03-12-2012, 12:20    Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś czy będą bilety ulgowe miesięczne na linii Sosnowiec Główny-Skoczów? ponoć mają takie być, tylko jak to jest z tą taryfa liniową? Czy na tym odcinku będzie można jeździć wszystkimi pociągami jak jest do tej pory w biletach miesięcznych, czy tylko pociągami na Wisłe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Goloos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2012
Skąd: Zagłębie, Sosnowiec

PostWysłany: 03-12-2012, 12:38    Odpowiedz z cytatem

no raczej każdym poc w tej liniówce bedziesz mógł jechać, cennik jednorazówek i miesięcznych jest i doń ulgi ustawowe mozesz zastosować

_________________
It's my life
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Mateusz91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2012
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: 03-12-2012, 12:41    Odpowiedz z cytatem

a co z biletami kwartalnymi, czy istnieje tam ulga szkolna?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Hans Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2011

PostWysłany: 03-12-2012, 15:46    Odpowiedz z cytatem

Ulga szkolna to jest przecież ulga ustawowa, więc na 100% będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Mateusz91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2012
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: 03-12-2012, 16:34    Odpowiedz z cytatem

w kwartalnych są tylko dwie zniżki 33% i 50% ciekawe jak to wygląda...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Goloos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2012
Skąd: Zagłębie, Sosnowiec

PostWysłany: 03-12-2012, 16:54    Odpowiedz z cytatem

Mateusz91 napisał/a:
w kwartalnych są tylko dwie zniżki 33% i 50% ciekawe jak to wygląda...


Tutaj masz dokumenty które Ci pomogą:

Taryfa Przewozowa, Cennik, Regulamin

Dla uproszczenia Ci podpowiem, że kwartalne są tylko odcinkowe (czyli wg kilometrów pomiędzy wybranymi stacjami) i bez zniżek ustawowych, a miesięczne są już dla liniówek i ze zniżkami ustawowymi. Rachunek musisz sobie obliczyć sam, czy lepiej 3x miesięczny wg tańszej taryfy liniowej, czy 1x kwartalny wg taryfy odcinkowej (kilometrowej). Podejrzewam po 1991 roku że masz zniżkę szkolną (37%) więc taniej miesięczny liniowy z ową zniżką Cię wyjdzie.

_________________
It's my life
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Mateusz91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2012
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: 03-12-2012, 18:49    Odpowiedz z cytatem

przy bilecie miesięcznym ulga szkolna to 49%, jednorazowa 37%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Goloos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2012
Skąd: Zagłębie, Sosnowiec

PostWysłany: 03-12-2012, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Mateusz91 napisał/a:
przy bilecie miesięcznym ulga szkolna to 49%, jednorazowa 37%.

... . Prawie nigdy mnie ta szkolna nie interesowała, możliwe i fajnie że tak jest z podziałem na jednorazowe i szkolne . Zawsze jeździłem na 80% za czasów szkolnych, a na studiach 51% bo nie opłacało się później już tego wykupywać Teraz korzystam ze studenckiej i jest stała niezależnie czy jednorazowy czy okresowy.

_________________
It's my life
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Mateusz91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2012
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: 05-12-2012, 14:23    Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie... Np kupuje bilet z Goczałkowic do Tychów Żwakow i strefówke od Żwakowa do Katowic, a pociąg którym jade nie zatrzymuje się na Żwakowie, to co wtedy? Mam tą łączność biletów ważną czy nie ważną i musze mieć bilet do Tychów?

_________________
...Śląski Charakter....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Goloos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2012
Skąd: Zagłębie, Sosnowiec

PostWysłany: 05-12-2012, 17:35    Odpowiedz z cytatem

Mateusz91 napisał/a:
Mam takie pytanie... Np kupuje bilet z Goczałkowic do Tychów Żwakow i strefówke od Żwakowa do Katowic, a pociąg którym jade nie zatrzymuje się na Żwakowie, to co wtedy? Mam tą łączność biletów ważną czy nie ważną i musze mieć bilet do Tychów?


Powinno być OK, dużo jest stacji mniejszych, które są granicami stref i przyśp się tam nie zatrzymują. Dla pewności zadzwoń na infolinię.

PS
Z Wisły się podobnie jeździ, na liniówce do Sosnowca Gł. ,a dalej na kolejnej liniówce lub już kilometrowo (do samej Częstochowy jest taki podział na 2 bilety korzystniejszy, bo obliczałem), a i kasjerki w poc. KŚ tak proponują.

_________________
It's my life
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Mateusz91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2012
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: 05-12-2012, 17:44    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Powinno być OK, dużo jest stacji mniejszych, które są granicami stref i przyśp się tam nie zatrzymują. Dla pewności zadzwoń na infolinię.

PS
Z Wisły się podobnie jeździ, na liniówce do Sosnowca Gł. ,a dalej na kolejnej liniówce lub już kilometrowo (do samej Częstochowy jest taki podział na 2 bilety korzystniejszy, bo obliczałem), a i kasjerki w poc. KŚ tak proponują.


tak też myślałem....kiedyś jak jechałem tak na biletach jednorazowych to konduktor w PR się czepiał mnie naskakując "nauczyliście się tak bilety kupować, a my na Żwakowie nie stajemy i co teraz?" co śmieszniejsze to miałem bilet z Pszczyny do Żwakowa i strefówke od Żwakowa a cena do Żwakowa i Tychów z Pszczyny jest taka sama..

_________________
...Śląski Charakter....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 05-12-2012, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Ludzie są różni, tym bardziej, że może się trafić ten sam konduktor Smile
Sugerowałbym wysłanie maila do BOK, otrzymaną odpowiedź bym wydrukował i w razie problemów pokazywał konduktorowi...

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

suchy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009

PostWysłany: 05-12-2012, 21:48    Odpowiedz z cytatem

A mnie zastanawia jedna rzecz, może ktoś wie, albo domyśla się i mnie uświadomi...

1. KŚ mają zacząć ustawiać na kilkudziesięciu stacjach biletomaty, w których będzie można początkowo płacić TYLKO KARTĄ PŁATNICZĄ/PAY-PASSEM.
2. Zgodnie z Taryfą KŚ - W przypadku gdy na stacji nie ma czynnej kasy biletowej lub biletomatu, podróżny może kupić bilet w pociągu u personelu pokładowego bez dodatkowej opłaty
3. Czy KŚ mają prawo zmuszać pasażera do posiadania karty płatniczej pod groźbą konieczności zapłacenia opłaty dodatkowej 4zł za wystawienie biletu w pociągu?

Bo zgodnie z logiką zapisów Taryfy - skoro biletomaty będą przyjmowały TYLKO KARTY, a jakiś pasażer nie będzie miał takowej w portfelu (ma przecież do tego prawo, nie ma w Polsce przymusu posiadania konta bankowego), tylko będzie posiadał samą gotówkę, to w biletomacie nie nabędzie biletu. A wsiadając na stacji z biletomatem, powinien zapłacić za bilet + 4zł za jego wypisanie. Toż to byłaby PARANOJA Z GROTESKĄ w jednym Evil or Very Mad

No ale przynajmniej wiadomo by było, skąd KŚ znajdą kasę na zakupy nowego taboru oraz opłaty za leasing - w końcu samo się nie sfinansuje Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aguirre Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Maj 2011
Skąd: Tychy

PostWysłany: 06-12-2012, 12:09    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie: czy ja dobrze rozumuje odnośnie cennika i tego co mi się na stronie wyświetla?
Jeżdże ze stacji Tychy-Lodowisko do Katowic. Obecnie bilet w PR kosztuje mnie 3zł, a na stronie KŚ mam niby płacić od poniedziałku 6zł. To jakaś paranoja. Poza tym relacja L-41 z biletem sieciowym to rozumiem, że jest do stacji Tychy (czyli 80zł), a gdybym chciał do Tychy - Lodowiska, to już muszę płacić 155zł. Moja żona dojdża do Katowic ok 10 razu w miesiącu, to przy takich cenach to jest wszystko bez sensu: miesięczny jej się nie opłaci, a jednorazówki to teraz też wyjdą fortunę. Zresztą wiele osób jeździ na jednorazówkach - okaże się, że przerzucą się na auta lub autobusy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl