Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Powrót do dawnego malowania wagonów
Autor Wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 07-11-2012, 22:57    Odpowiedz z cytatem

karol22, będzie dotowane przez ministerstwo, to ma być zielono-czerwony Język
A ED74 do zmiany lakieru jeszcze mają trochę czasu.
Co do samej zasady, to nie dużo różni się od stanu obecnego. Województwa malują składy wyremontowane za swoje pieniądze w wymyślane przez siebie kolory, to i ministerstwo postanowiło się w to zabawić. Jak szaleć, to szaleć.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 07-11-2012, 23:11    Odpowiedz z cytatem

EN57 i EN71 powinny jeździć żółto-granatowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pilot1123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2010

PostWysłany: 08-11-2012, 00:46    Odpowiedz z cytatem

macie problemy... 99% ludzi patrzy na liczbę przy drzwiach, a nie na jakieś kolory......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 08-11-2012, 07:58    Odpowiedz z cytatem

Typowy dyskusja radykalnych mikoli Smile

Ja od przewoźnika wymagam wygodnego siedzenia, czystości w wagonie i biletu w rozsądnej cenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torczes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2012

PostWysłany: 08-11-2012, 08:20    Odpowiedz z cytatem

Popieram wypowiedz Skomli
Malowanie może być różne ale komfort jazdy w środku jest najważniejszy.Mi osobiscie nie podoba się stare malowanie klasy 1 i 2.Malowanie IC jest w miare ujednolicone i to wystarczy.Po co jakieś paki oznaczające klase 2 i 1 .Jeśli nie umiesz przeczytać cyferki przy wejściu to idz do konduktora to ci pomoże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 08-11-2012, 10:49    Odpowiedz z cytatem

Ja też osobiście wolę malowanie IC. Nie ukrywam, że bardzo w nim mi się podobają te duże (rzekłbym naprawdę bardzo duże) oznaczenia klasy przy wejściu. Dodatkowe paski jeszcze ułatwiają, a cały skład w jednolitym malowaniu wraz z lokiem w barwach IC tworzy naprawdę bardzo, bardzo ładną kompozycję Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 08-11-2012, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Ale, patrząc na Twoją stopkę, pomyślałem sobie, że Intercity wyszło poniekąd na przeciw pomysłowi kolorowego oznaczania klas wagonów w malowaniu TLK. Przy czym, według mnie, ma ono dużo bardziej nowoczesną formę, niż typowo zielono/czerwone wagony z kremowym paskiem.
Ale malowanie TLK się jednak nie przyjęło, co więcej było mocno krytykowane, a teraz pojawia się kolejny zbliżony pomysł i można odnieść wrażenie, że będzie wprowadzany na siłę, a nie z rozsądku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2009
Skąd: Piła/Warszawa

PostWysłany: 09-11-2012, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Baaardzo dobrze.. To że dla MK ten cały barwny syf sie nie myli(malowanie tlk,ic,standardowe zielono czerwone) to nie znaczy ze zwykly pasazer tez to ogarnia. Schemat malowania ktory rzeczywiscie pojawil sie dawno i moze wydawac sie archaiczny tak naprawde zakodowal sie u pasazerow. Jak dla mnie ten caly cyrk z malowaniem wagonow w barwy TLK czy inne udziwnianie byl tylko niepotrzebna strata pieniedzy. Nie zawsze wagon w malowaniu IC jest lepszy. W pociagu Ustronie jechałem wagonem IC w ktorym byly stare kanapy tyle ze w innym obiciu (kolor cos podobny do zwiru? ) Schemat malowania IC jest tylko dziwnym wymyslem spolki. To ze pomalowali tak wagon nie oznacza ze w srodku tez cos ruszali
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 09-11-2012, 19:45    Odpowiedz z cytatem

Szkoda że prawo zabrania graffitowania składów, można by dać wtedy pomalować kibolom składy, zrobili by to szybciej, taniej bez biurokracji i marnowania kasy, wiadomo bez napisów klubów, w jakieś kwiatki pomalować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 11-11-2012, 15:11    Odpowiedz z cytatem

No tak, dwójki pomalować w motywy gandzi, a jedynki - w maki. Połączymy wszystkie środowiska, które uważają, że świat jest zbyt nudny i trzeba go zrobić bardzie "odjazdowym. Do tego dajmy szansę "mieszkańcom dworców" nie dokończą dzieła kolorowania swoimi wydzielinami wnętrza wagonów.
Pomysły coraz bardziej oryginalne Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-11-2012, 21:13   

Takie EN57 graffiti miały by sens ale bez obraźliwych napisów. Smile
Powrót do góry

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 03-03-2017, 13:05    Odpowiedz z cytatem

Odnawiam temat. Jest rok 2017, a zgodnie z tym, co było napisane w pierwszym poście tego tematu wagony od tego roku miały być przemalowywane na stare-nowe barwy. Czy to rozporządzenie dalej obowiązuje, ktoś się orientuje? Jeżeli tak, to teoretycznie wagony po naprawach w roku bieżącym powinny mieć nowe barwy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl