Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny
Rozkład jazdy 2012/2013
Autor Wiadomość

maras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2009
Skąd: Piła/Warszawa

PostWysłany: 10-11-2012, 13:12    Odpowiedz z cytatem

Poki co pozostaje stara bieda. Mam nadzieje ze w rozkladzie na kolejny okres znajda sie ciekawsze relacje.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuszeta Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Kwi 2007

PostWysłany: 10-11-2012, 13:23    Odpowiedz z cytatem

..i tak jak było pisane wcześniej, Kiev - Wrocław a tym samym Odessa - Gdynia/Wrocław od grudnia out!
Kraków żegna dwa kolejne międzynarodowe połączenia: Berlin/Hamburg oraz Kiev/Odessa..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomaszw22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2010

PostWysłany: 10-11-2012, 13:41    Odpowiedz z cytatem

Tomasz B. napisał/a:
Tak na szybko spojrzałem na odcinek Wrocław - Opole (czyli trasa na której najczęściej korzystam z usług PIC-u) i co widzę:

Likwidacja: Przemyślanina, Opolanina, Bieszczad, Konopnickiej, Hetmana, Baczyńskiego, Słowińca, Oleńki, Wołodyjowskiego, Gwarka a nawet Wawelu

Co w zamian: Morcinek, Stanisław Wysocki

... tak wiem OPTYMALIZACJA!


Tomaszu,

TLK Baczyński pojedzie , tyle tylko że przez Łódź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BARUK552 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2011
Skąd: Legnica

PostWysłany: 10-11-2012, 15:09    Odpowiedz z cytatem

Z tymi pociągami od RJ 2012/2013 "żegna" się Wrocław.
-Gwarek(w zastępstwie, na odcinku Katowice-Kraków pojedzie TLK "Morcinek")
-Słowiniec
-Oleńka
-Konopnicka
-J.Czechowicz(w zamian "Baczyński"p.Łódź.)
-Jeziorak
-Opolanin
-Wołodyjowski
-Przemyślanin
-EC "Wawel" na odcinku Wrocław-Kraków
-Hetman(na odcinku do Krakowa, z Zielonej Góry łącznik do TLK "Przemysław")
-Orkan(pojedzie łącznie z TLK "Mieszko"(Gdynia) do Poznania)


Ostatnio zmieniony przez BARUK552 dnia 10-11-2012, 15:31, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 10-11-2012, 15:21    Odpowiedz z cytatem

Pociag Warszawa Gdańska - Mińsk Białoruski, przechodzi na relacje Warszawa Zachodnia - Mińsk Białoruski, czyli rozumiem, że ten skład przechodzi takze na WLABy o europejskiej skrajnii, co mnie bardzo cieszy, gdyż znikają ostatnie stodoły z polskich torów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SabinaBabayeva Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 23 Kwi 2012

PostWysłany: 10-11-2012, 15:44    Odpowiedz z cytatem

Według danych z 31 marca 2011 r. Bielsko-Biała liczy 174 534 mieszkańców (22. miejsce w Polsce) źródło wikipedia

a połączenia kolejowe na miarę wsi zabitej dechami!!!
5:04 EIC ONDRASZEK w (E)
11:08 TLK KORMORAN
16:38 EX BESKIDY / WISŁA
19:31 TLK POGORIA
Czyli w niedzielę TYLKO jeden pociąg do Warszawy o 16 lub TLK przez Częstochowę...
dodatkowo IR SZYNDZIELNIA oraz IR GIEWONT- i to ma być rozkład? no bez jaj! A to pociągi które straciło Bielsko w przeciągu Kilku lat:

TLK GWAREK Bielsko Biała - Poznań Główny,
TLK WIGRY (POGORIA) Bielsko Biała - Suwałki / Ełk
TLK SZTYGAR Bielsko Biała - Lublin
TLK PODHALANIN Zakopane - Szczecin (oraz Wisła - Szczecin)
TLK MONCIAK - KRUPÓWKI w kilku relacjach (Wisła - Bielsko - Gdynia, Zakopane - Gdynia)
TLK WIKING Bielsko - Szczecin
EX KLIMCZOK Bielsko Biała - Gdynia
IC PILSKO Bielsko Biała - Warszawa
EX SŁUPIA - Bielsko Biała - Kołobrzeg
IR MICKIEWICZ Poznań - Bielsko
że o ORNAKU, GÓRALU, SKALNICY nie wspomnę...

a POLSKI BUS szykuje postój od nowego roku w Bielsku Białej dla autobusów Bratysława - Warszawa... pod GLOBUSEM obok stacji PKP

//nie formatuj nadmiernie czcionki! // mateuszpiszcz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 10-11-2012, 15:49    Odpowiedz z cytatem

Sabina Bielsko Biała nie potrzebuje połączeń z całą polska gdyż ma pod nosem katowice z których można wszędzie dojechać. Czas przejazdu BB - Katowice to niecała godzinka, więc nie przesadzaj. Wtedy kiedy było z bielska tyle połączen, to jednak troche inne czasy, BB była wtedy miastem wojewódzkim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SabinaBabayeva Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 23 Kwi 2012

PostWysłany: 10-11-2012, 15:56    Odpowiedz z cytatem

jakim miastem wojewódzkim? te pociągi które napisałam zniknęły w przeciągu 4 lat...a Bielsko nie jest miastem wojewódzkim od 1.I.1999

poza tym porównaj cenę biletu np. na pociąg EX Bielsko - Kołobrzeg a na KŚ BB - Katowice, TLK Katowice - Białogard i REGIO Białogard - Kołobrzeg

poza tym połączenia ze stolicą w ilości sztuk 5 obecnie a 3 od grudnia to lekka przesada...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 10-11-2012, 16:01    Odpowiedz z cytatem

To jeszcze ja pozwolę sobie na pewna refleksję: chyba pierwszy raz w historii nie będzie ani jednego połączenia kwalifikowanego z Krakowa/Katowic do Gdyni przez CMK i Iławę! Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 10-11-2012, 16:13    Odpowiedz z cytatem

kamil_krk Ty to piszesz na poważnie? Rozumiem, że 7 godzinna jazda z warszawy do gdyni przez działdowo - iławę pod egidą Ex/IC odpowiadałaby Tobie, płacąc tym samym za bilet prawe 120 złotych. PIC w koncu poszedł po rozum do głowy i na czas przebudowy E65 zmienił pociągi kwalifikowane na TLK aby pasażerowie którzy i tak tracą krocie czasu w podróży nie płacili za bilety bajońskich sum. Mogę Cie zapewnić, że po zakonczeniu przebudowy E65 i wprowadzeniu czasu przejazdu z warszawy do gdanska na poziomie 2h50 minut z Krakowa/Katowic/Warszawy do Gdyni przez Iławe będą kursować same IC/EX w porze dziennej. TLK będą tylko w nocy, czyli wróci to co było kiedyś.
kuszeta. Ja widzę wręcz coś odwrotnego. Wagony z Kijowa przechodzą na jeden ze składów TLK z Przemyśla do Krakowa. Natomiast Lvov Express kursuje jako samodzielny skład ze Lvova do Krakowa ( gdzie kończy bieg ) na odcinku Kraków - Wrocław jest odwołany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zajaclib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2010

PostWysłany: 10-11-2012, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Fatalny czas jazdy pociągów na linii E65 Warszawa - Gdańsk.
Mam nadzieję, że od kolejnej korekty lub od wakacji czas skróci się i powrócą sezonowe pociągi w relacji Katowice/Kraków - Trójmiasto - Pomorze Środkowe.
Pozytyw:
Symboliczne skócenie czasu jazdy na odcinku Poznań - Warszawa i Szczecin - Poznań, Poznań - Trójmiato


Ostatnio zmieniony przez zajaclib dnia 10-11-2012, 16:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-11-2012, 16:28   

Pozytywów jest duzo wiecej, ale to musielibyscie sie najpierw uspokoić i na spokojnie tabelki posprawdzac, a nie tylko hejtować i krzyczeć, co sie komu w jakiej miejscowosci nie podoba Rolling Eyes Jak zwykle wszystko wam zle, Poza tym wątek jest o nowym rozkladzie, a nie o Bielsku czy kwalifikach na E65, rece opadaja.
Powrót do góry

SabinaBabayeva Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 23 Kwi 2012

PostWysłany: 10-11-2012, 16:35    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś

logiczne chyba że najpierw sprawdza się "swoją" miejscowość...patrząc na cały rozkład jest bardzo dużo pozytywnych zmian :p ale pisząc post o Bielsku Białej cały czas miałam wrażenie że cofnęłam się o kilka lat wstecz i pisałam o Wadowicach / Cieszynie / Żywcu...całe Podbeskidzie i południowa część górnego śląska jak i zachodnia część małopolski straciły wiele. i to co się dzieje jest niedopuszczalne. Podobnie regiony Zielonogórskie, Gorzowskie, Zamojskie, Nowosądeckie oraz Warmińsko-Mazursko-Suwalski...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 10-11-2012, 16:44    Odpowiedz z cytatem

Ale się wszyscy czepiacie... Zg

maciej30 napisał/a:
(...) Rozumiem, że 7 godzinna jazda z warszawy do gdyni przez działdowo - iławę pod egidą Ex/IC odpowiadałaby Tobie, płacąc tym samym za bilet prawe 120 złotych (...)

No nie tak do końca... Ja zawsze podróżuję z Krakowa do Gdańska na SuperBilecie za 29 zł (zawsze udaje mi się kupić 30 dni wcześniej), więc teraz będę zmuszony płacić prawie 3 razy więcej za TLK.

maciej30 napisał/a:
(...) PIC w koncu poszedł po rozum do głowy i na czas przebudowy E65 zmienił pociągi kwalifikowane na TLK aby pasażerowie którzy i tak tracą krocie czasu w podróży nie płacili za bilety bajońskich sum(...)

I tu się mylisz, bo nie przejrzałeś dokładnie nowego rozkładu Zg ... Złodziejstwo z PIC-u nie zmieniło Ex/EIC na TLK, tylko usunęło dwa kolejne bezpośrednie połączenia z Krakowa do Gdańska/Gdyni. Pociągi TLK które jeżdżą w tej relacji przez Iławę nadal będą kursować. Swoją drogą, ogólnie podpisuję się rękami i nogami pod ideą przekwalifikowywania na trasach "remontowych" Ex/EIC na TLK-i Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-11-2012, 16:48    Odpowiedz z cytatem

Jeśli dobrze zauważyłem, to "Bałtyk" z Poznania do Gdańska będzie teraz jeździł w niedzielę. To mi mocno ułatwi życie parę razy w roku. A moim znajomym niemal co tydzień.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 22 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl