Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zwolnienia grupowe w PR Kraków
Autor Wiadomość

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 20-12-2012, 17:00    Odpowiedz z cytatem

od stycznia urlopy bezpłatne stają się faktem.Zeby było weselej to pracownik jeszcze musi o niego poprosić,bo wiadomo,że zakład nie może wysłać na taki urlop.Nie podpiszesz,to panu już dziękujemy i do widzenia.Ludzie wdrużynach mają całeurlopy z tego roku jeszcze,a tu nagle bezpłatne.Ciekawe czy administracja też pójdzie na bezpłatne,czy tylko robole,którzy na to wszystko robią.
W kasie dopłat w Tarnowie zwolnili 2 kasjerki,a trzy staruchy przyszły z Sącza,i to jeszcze kasa miała być czynna od 5 do 21,to damy wyżebrały i Satsiu załatwił ,żeby było od 6.15 do 22.15,bo te kwoki mają dojazd w obie strony,a tak to by musiały na spanie jeździć
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 30-12-2012, 21:17    Odpowiedz z cytatem

Ja zastanawiam się dlaczego związki zawodowe pozwalają na zwolnienia pracowników spełniających wymagania kwalifikacyjne a kontroler Paweł Bąk z centrali PR nadal nie ma wyższego wykształcenia a wynagrodzenie zasadnicze otrzymuje większe niż kontrolerzy z wykształceniem wyższym. W 2008r. po skandalu opisanym na INFOKOLEJ Posady Regionalne sp. z o.o. został pisemnie zobowiązany do uzupełnienia wykształcenia. Dla odczepienia się od niego ropoczął studiowanie i rzucił po I semestrze. Wyznaczony termin upływa z końcem 2012r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 30-12-2012, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Urlopy bezpłatne to odwlekanie w czasie już podjętej decyzji. MZPR znacznie ograniczył pracę przewozową, szkoda że biurokracja wciąż się rozrasta.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 03-01-2013, 20:12    Odpowiedz z cytatem

kolejne osoby pojedynczo dostają wypowiedzenia.przed sylwestrem kierowniczka poc z tarnowa i z n.sącz i pracownicy stacyjni i tu i tu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kanar401 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 04 Mar 2012

PostWysłany: 31-01-2013, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil kierownik22- popieram to co piszesz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 31-01-2013, 15:35 ]
Sad tak, nasze w porządku 2 koleżanki z kasy dopłat w Tarnowie sumienie wykonujące prace,poszły na bruk bo trzeba było zrobić miejsce kwokom z Nowego Sącza - bo te "niby są chronione" przez kogo ? się pytam!!!!???? każdy z nas należy do związków Evil or Very Mad chyba że tu chodzi o dawanie..... i tu nie napiszę o co chodzi.... bo regulamin......to jest co najmniej bardzo dziwne i grubymi "nićmi" szyte, jedna z naszych zwolnionych- była na każde zawołanie !!!!!! był brak w kasie w płaszowie to jechała tam nawet potrafili Ją z urlopu "ściągnąć !!!!!!! a potem gdy już niepotrzebna to jej kopa ? DLACZEGO? druga z kasjerek to była chyba niewygodna bo co w umyśle to na języku, tz. nie owijała nic w przysłowiową bawełne tylko jak trzeba było to opieprzyła itd, po prostu w" pożo" i sumienna itd.... .Kolega konduktor z Tarnowa, który tyle lat RYPAŁ na kolei świątek piątek czy niedziela,jedyny żywiciel rodziny- też na bruk!!!!!! następnie kierowniczka z Tarnowa która jest wykwalifikowanym pracownikiem "zęby zjadła" na kolei!!!jedyne co nie tak zrobiła dla kolei to to że była na L-4 bo nogę złamała w pracy i długo zeszło bo lekarze jej nie dopuszczali do pracy, potem miała kłopoty ze zdrowiem wynikłe z pracy na kolei, problemy z cisnieniem, próby wątrobowe złe itd,itd...też z medycyny pracy nie dopuszczali!!!!!!!! TO TEŻ NIEWYGODNA JEST BO ZA DUŻO PRZEBYWAŁA NA L-4????????? też na bruk bo trzeba zrobić miejsce dla cór Rysia !!!!!!!! które dopiero były szkolone! pomyłeczka: PRZYSPOSOBIONE do wykonywania zawodu; konduktor DLACZEGO !!!!!!!!!! GDZIE SĄ ZWIĄZKI ZAWODOWE I ZA CO ONI WYPŁATE BIORĄ!!!!!!! Evil or Very Mad nawet jedna z kasjerek w kasie dopłat też dostała wypowiedzenie, a że ma plecy- to poszła do druzyn za konduktorke, I GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ!!!!!!??????? Confused . pracownicy z drużyn żyją w strachu bo to potrwa do końca MARCA!!!!!! tz. czystka. a jeżeli chodzi o urlopy bezpłatne to faktem jest że pracownicy są przymuszani do iścia na nie bo jak się nie zgodzi to wpisuje się na czarną liste Rolling Eyes a dodatkowo taki to a taki pracownik musi podpisać gotowe pisemko "podkładka" dyrekcji że pracownik sam prosi o urlop, a nie z przymusu. "prośba do pana dyrektora. prosze o udzielenie mi urlopu bezpłatnego od.......do....... w celach osobistych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i my kuzwa musimy jeszcze oto prosić ??????? a dyrekcja jakby wystosowała pismo do pracowników że PROSI NAS O TO W CELU RATOWANIA ZAKŁADU !!!!!!!!! i DZIĘKUJE NAM zato to taki iksiński by szedł na tą bezpłatną odsiadkę usmiechnięty bo trzeba ratować regionalne !!!!! MAM RACJE?????????? tyle co mam do pwiedzenia pozdrawiam brać kolejarską
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kierownik22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012

PostWysłany: 16-03-2013, 06:13    Odpowiedz z cytatem

Temat nie jest wyczerpany, kierownik z Płaszowa Franek wygrał w sądzie i już jeździ, bronił się sam i dał radę, inni też dali do sądu i tak trzeba robić. Ostatnio widziałem jak nasza ukochana różyczka zaczepiała Beatę i coś się jej strasznie tłumaczyła a z tego co wiem jej Mariusz załatwił obrońce jakąś szychę związkową od Miętka, na rozprawie wyszły jakieś jaja i teraz się boją co chwilę naradzają się z Irkiem. Dobrze niech rozwalą mafie bo jak Bernadka była za Irka to było inaczej.
Podobno inspekcja pracy zajmuje się urlopami bezpłatnymi bo maszynista z Krakowa napisał skargę, a jak rozmawiałem w pociągu z Irkiem to mi powiedział że musimy ratować zakład i ten kto nie pójdzie będzie zwolniony i on nic nie może a maszynista mógł dziwne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 16-03-2013, 09:38    Odpowiedz z cytatem

co do Beaty,,to właśnie w czwartek cofnęli jej wypowiedzenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kierownik22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012

PostWysłany: 16-03-2013, 19:19    Odpowiedz z cytatem

Widziałem się z nią wczoraj ale nic nie mówiła, czy na pewno? bo wybierałem się na jej sprawę bo mam dość terroru a jak mnie mają zwolnić to przynajmniej wydrę od nich kasę za prześladowanie i chciałem zobaczyć jak w sądach należy się zachowywać. Czyżby przestraszyli się co będą zeznawać świadkowie podobna lista świadków była bardzo interesująca.
Jeżeli to prawda to cała sytuacja jest dziwna bo rzeszowiaki mówią że konduktorów w spółce PR ma być tylko tyle ile do obsługi Interów, konduktorzy z Płaszowa i Suchej załatwili sobie kurs kierownika a co z naszymi i sądeckimi konduktorami czyżby to był tylko wstęp do właściwych zwolnień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 16-03-2013, 21:05    Odpowiedz z cytatem

prawda prawda cofnęli

[ Dodano: 16-03-2013, 21:08 ]
a po drugie ilu jest konduktorów którzy znacznie przewyższają wiedzą kierowników,to ze jest kierownikiem jeszcze o niczym nie świadczy,bo po co komu stare dziadki,a młodego zawsze jakoś się wykoprzysta .Sama prezeska o tym mówiła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kierownik22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012

PostWysłany: 17-03-2013, 21:04    Odpowiedz z cytatem

[quote="grzesik56"
a po drugie ilu jest konduktorów którzy znacznie przewyższają wiedzą kierowników,to ze jest kierownikiem jeszcze o niczym nie świadczy,bo po co komu stare dziadki,a młodego zawsze jakoś się wykoprzysta .

Dziatki też potrzebni ale kiedy dla tarnowskich i sądeckich konduktorów jakiś kurs zrobią ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 18-03-2013, 13:35    Odpowiedz z cytatem

w tamtym roku szkoda,że się niektórzy nie załapali,teraz będzie trudno,choć jest i taki temat,że w czerwcu ma być rekrutacja na maszynistów właśnie z tych młodych.pożyjemy zobaczymy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 18-03-2013, 15:39    Odpowiedz z cytatem

Walczcie o swoje. Zwolnienia jeśli są konieczne powinny odbywać się na jasnych zasadach. Jeśli kogoś zwolnili by komuś innemu zrobić miejsce to sprawa jest ewidentna i wygrana w sądzie pewna. Pracodawca musiałby zlikwlidować stanowisko pracy, a o tym nie ma mowy np. w przypadku Tarnowa gdzie przenoszą kogoś z Nowego Sącza.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kierownik22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012

PostWysłany: 27-03-2013, 10:16    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj była jakaś awantura w Nowym Sączu, czy ktoś ma jakieś pewne informację bo słyszałem że Irek strasznie obgadywał związek drużyn i przyrzekał poprawę. W Sączu masowo wypisują się z solidarności i idą do drużyn i myślę że dobrze robią, ja też chyba tak zrobię, to co robili z kasjerkami, rewidentami i próbowano z drużynami jest nie do zniesienia ale tylko drużyny jakoś się wybroniły i myślę że nie jest zasługa Irka i jego niedouczonego stasia. Widzę jak maszyniści oni nie mają innych związków tylko związek maszynistów i żaden informator nie decyduje o nich dlatego są silni a nami zawsze chcą rządzić karierowicze. Nawet Bernadka była lepsza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 27-03-2013, 13:28    Odpowiedz z cytatem

W jedności zawsze jest siła. To w drużynach zwolnień nie będzie?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kierownik22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012

PostWysłany: 27-03-2013, 21:14    Odpowiedz z cytatem

sheva17, masz rację, jak patrzę na maszynistów i na nas to oczy mi się otwierają i widzę że wszyscy kierownicy i konduktorzy muszą być w związku drużyn. Nikt nie będzie mnie straszył jak konduktora z Sącza wczoraj na peronie Iruś, ja mam go w poważaniu. Czy w Tarnowie Mariusz jest odpowiedzialny za związek drużyn? bo chcę tam należeć a on wywiesza pisma na tablicy to chyba do niego z tą sprawą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl