Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zwolnienia grupowe w PR Kraków
Autor Wiadomość

kierownik22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012

PostWysłany: 10-11-2012, 14:46   Zwolnienia grupowe w PR Kraków Odpowiedz z cytatem

Pracownicy Małopolskiego PR mieli zaszczyt przyjmować na objeździe Dyrektora wraz z związkowcami, ogłoszono nam że mamy przygotować się na zwolnienia i urlopy bezpłatne.
Zamierza zwolnić 100 pracowników i każdy musi pójść na miesiąc bezpłatnego.
W pierwszej kolejności dotknęło drużyny konduktorskie, wytypowano około 30 osób, część kierowników wiedziała i uciekła na chore ale dla części było to wielkie zaskoczenie.
Podobno to dopiero pierwsza tura i szykują się następne.
Dziwi mnie, że zwalnia się naprawdę dobrych pracowników a w ich miejsce wsadzają nowych pracowników nazywanych córami rębilasa.
Jak obrobię nagranie z spotkania to puszczę na forum, dyrektor jasno stwierdza że zwolni 100 osób więc jeżeli otrzymam wypowiedzenie natychmiast złożę odwołanie do sądu pracy i przedstawię jako dowód wypowiedź dyrektora, że obchodzi ustawę o zwolnieniach grupowych.
W naszym zakładzie to w ogóle dziwnie jest z zwolnieniami, w tym roku zwolniono kilkadziesiąt pracowników, niekoniecznie niepotrzebnych a w ich miejsce włożono swoich, zamiast ograniczać administrację i wszelkiego rodzaju darmozjadów zwalnia się pracowników którzy przynoszą zakładowi pieniądze, mało tego stany w administracji ciągle rosną, upychani są swoi po różnych dziurach i na różnych dziwnych stanowiskach. Paranoją jest ilość magazynierów, kontrolerów, dyspozytorów, sytuatorów, inspektorów razem banda z 200 osób do tego administracja sekcji i zakładu z 150 osób dlatego nie dziwi mnie że zwalnia się roboli gdyż spółce poda się co innego a liczby będą grać
Nie zdziwmy się jak w krótkim czasie jazda na gapę będzie standartem gdyż dzisiaj kupić bilet na mniejszych i większych stacjach jest sztuką.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 10-11-2012, 16:40    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Nie zdziwmy się jak w krótkim czasie jazda na gapę będzie standartem gdyż dzisiaj kupić bilet na mniejszych i większych stacjach jest sztuką.

Jest dobry przykład - kasa na stacji Nowy Sącz. Po likwidacji kasy PKP IC zostało jedno czynne stanowisko PR przed którym ustawia się nieraz spora kolejka po bilet w tym kupujący skomplikowane bilety na dłuższe trasy. Już nie raz widziałem jak kilka osób spieszących do pociągu nie zdążyło kupić biletu. A drugie stanowisko z terminalem od kilku lat jest wyłączone...

Ten jeden etat kasjerki ciekawie kontrastuje z niezliczonymi zastępami administracji siedzącej za biurkami w Krakowie i nie tylko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

vetostop Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Maj 2009

PostWysłany: 10-11-2012, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Już dawno pisałem, że bez głębokiej reformy PR Małopolski podzieli los Śląskich Kolei. Tylko dogadanie się z Marszałkiem i robienie tego, co sobie życzy może doprowadzić do utrzymania tego zakładu. Niestety chyba zwolnienia są nieuniknione, tylko czy w taki sposób to już sprawa dyskusyjna. I można powiedzieć że każde zwolnienie to dramat dla jakieś rodzinny. Niestety niektórzy zwalniani pracownicy w życiu nic innego nie potrafią robić, nic w tej sprawie nie zrobili, byli pewni, że takich specjalistów to nikt nie ruszy, bo bez nich kolej się zatrzyma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 10-11-2012, 23:36    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pracownicy Małopolskiego PR mieli zaszczyt przyjmować na objeździe Dyrektora wraz z związkowcami

To zaszczyt Wątpliwość

[ Dodano: 10-11-2012, 23:42 ]
Cytat:
w tym roku zwolniono kilkadziesiąt pracowników, niekoniecznie niepotrzebnych a w ich miejsce włożono swoich

"Podziękuj" PeeSeLówce - D. Bodzek dyr. pracowniczej z zarządu spółki Przewozy Regionalne. Trzeba było nie głosować na PSL.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 11-11-2012, 00:24    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem kto ma wpły na kasy biletowe czy sam Pan Rębilas czy nie, ale od chwili jak zrobili kasę agencyjną to obsługa w Trzebini się pogorszyła, trudniej jest kupować bilety a panie czasem sobie grają w pasjansa z nudów na kompach które są nowe jak na standard na kolei(nie wiem jaki mają system, w Łobzowie mają Windows 7, a tam chyba Windows XP SP3).

Za to w PKP IC to mają MS-DOS w Krakowie Głównym. : ) Ale MS-Dos też ma dużo zalet i w niektórych przypadkach jest lepszy od Windowsa.

A co do zwolnień to ciekawe gdzie obetną ludzi, w Krakowie Płaszowie, czy innych kasach, mogliby polikwidować w Nowym Sączu tam kradną na kolei albo w Tarnowie, puszczają ldzu bez biletu notorycznie jak jadą w składach Wieliczka-Oświęcim-Wieliczka. Opieprzają się i udają że nie ma PWDC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kierownik22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012

PostWysłany: 11-11-2012, 09:04    Odpowiedz z cytatem

vetostop napisał/a:
Już dawno pisałem, że bez głębokiej reformy PR Małopolski podzieli los Śląskich Kolei. Tylko dogadanie się z Marszałkiem i robienie tego, co sobie życzy może doprowadzić do utrzymania tego zakładu. Niestety chyba zwolnienia są nieuniknione, tylko czy w taki sposób to już sprawa dyskusyjna.

To marszałek w zmowie z rządem tuska przejął nas od PKP i wiedzieli że trzeba do tego interesu dopłacać ale tak naprawdę dopłata trafia do PLK-i, Pesy i innych tworów pasożytniczych. Nie boję się zwolnienia, z wielką ochotą powalczę o odszkodowanie w sądzie i oczywiście wyjadę do Rajchu bo w naszej ukochanej Polsce pracy dla mnie nie ma chyba że na czarno za tysiaka. Niech mafia sama sobie jeździ i obsługuje wirtualnie pociągi przez niezliczoną rzeszę darmozjadów. Zwolnili kasjerów, rewidentów, warsztatowców, teraz zwalniają kierowników , maszyniści sami się zwolnią ale administracja i wszelkiego rodzaju warcholstwo ma się dobrze i się rozrasta.
Powiedźcie mi po co np u nas w Tarnowie na nocy jest cały czas dyspozytor trakcji, dyspozytor drużyn konduktorskich, dyżurny peronowy(teraz ma jakąś inną nazwę), kasjer dopłat. Czy po to aby wydać kilka papierków i powielić kilka analiz. Ich trzeba trzymać ale kierowników trzeba zwolnić.
Ciekaw jestem czy zdążę wykorzystać urlop zanim mnie się pozbędą, gdyż jak zwykle zaległości urlopowe to norma a Iruś będzie mi tłumaczyć że nic nie da się zrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 11-11-2012, 10:18    Odpowiedz z cytatem

W Administracji bankowo jest przesyt, dlaczego frajer tam nie zwalnia tylko tych którzy kasę zarabiają?
Dyrektorzy-na z dupy wyjęty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kierownik22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012

PostWysłany: 11-11-2012, 10:34    Odpowiedz z cytatem

alf1923 napisał/a:
W Administracji bankowo jest przesyt, dlaczego frajer tam nie zwalnia tylko tych którzy kasę zarabiają?
Dyrektorzy-na z dupy wyjęty

Przecież oni sami się wyżywią z dotacji a mieszkańcy będą mieć darmową kolej bo nie będzie komu sprzedawać i sprawdzać biletów.
Hasło wyborcze Ciepieli na wybory Laughing Kochani mieszkańcy Małopolski załatwiłem wam bezpłatny transport kolejowy ale tylko dwa pociągi bo maszyniści poszli na emeryturę a konduktorów zwolniłem Laughing

Marszałek Ciepiela zaprasza do skansenu nowoczesnego taboru który można zwiedzać na torach postojowych.
Tabor cechuje się nowoczesną linią nadwozia, niezłymi osiągami ale został przeniesiony do muzeum kolejnictwa z powodu wysokich kosztów wymiany zestawów kołowych oraz innych podzespołów produkowanych w Chinach, Tajwanie, Afryce PŁn., Tunezji, Boliwii itd.


Ostatnio zmieniony przez kierownik22 dnia 11-11-2012, 10:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-11-2012, 10:45   

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że PR Kraków podzieli los PR Katowice - zero wniosków, taka sama droga na dno Rolling Eyes
Powrót do góry

kierownik22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012

PostWysłany: 11-11-2012, 11:12    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że PR Kraków podzieli los PR Katowice - zero wniosków, taka sama droga na dno Rolling Eyes

Dyrektor na spotkaniu powiedział, że najwyżej 3 lata, to samo kiedyś w pociągu Iruś mówił do Stasia i po cichu szeptał żeby nie robić rozróby, że dla wszystkich odpraw nie starczy i że najpierw trzeba sącz wykosić.
Browar się lał wtedy i szept głośniejszy był
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

vetostop Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Maj 2009

PostWysłany: 11-11-2012, 12:17    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o zwolnienia to powinny one być proporcjonalne, na przykład na dziesięciu zwalnianych pracowników fizycznych, jeden pracownik administracj. Taką regułę powinno się bezwzględnie przyjąć, wcześniej określając kto pracuje w administracji a kto na stanowisku fizycznym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kierownik22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012

PostWysłany: 11-11-2012, 13:04    Odpowiedz z cytatem

Czegoś nie rozumiem, jeżeli przeprowadza się zwolnienia jest to wynik nadwyżki pracowników a u nas wieczne braki, urlopu się nie doprosisz, wzmocnienie obsługi rzecz nierealna. Jeżeli zgłaszasz że na tym lub tym pociągu potrzebny konduktor to wszyscy to mają w d--ie, plany okrojone z zdań i przyjęć kasę rozliczasz w czynie społecznym ale wszelkiego rodzaju kwok u nas dostatek każda świeci mądrością i rozumem kury domowej i tych kwok się nie rusza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

woland Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008

PostWysłany: 12-11-2012, 18:01    Odpowiedz z cytatem

vetostop napisał/a:
Jeżeli chodzi o zwolnienia to powinny one być proporcjonalne, na przykład na dziesięciu zwalnianych pracowników fizycznych, jeden pracownik administracj. Taką regułę powinno się bezwzględnie przyjąć, wcześniej określając kto pracuje w administracji a kto na stanowisku fizycznym.


A może lepiej na odwrót Laughing

_________________
SZTUKATERIA ELEWACYJNA- www.wmb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kierownik22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012

PostWysłany: 12-11-2012, 19:00    Odpowiedz z cytatem

W Płaszowie na drużynach widziałem ogłoszenie ogłoszenie o zebraniu, chyba chodzi o córy rębilasa bo panuje ogólne wk...nie na takie działania, słyszałem że mają okupować dyrekcje a jak ich wyrzucą będą składać azyl w ambasadzie ukraińskiej, nie wiem czy to żart czy prawda ale mówił to kierownik blisko Józka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Valdek90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2012

PostWysłany: 19-12-2012, 12:30    Odpowiedz z cytatem

Sytuacja nie jest ciekawa niestety. Tak czy siak trzeba jakoś próbować rozmawiać, walczyć o swoje. Ostatnio w sprawie zwolnień grupowych czytałem ciekawy artykuł na stronce radypracownikow, polecam bo sporo można się dowiedzieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl