Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Gliwice - Lubliniec
Autor Wiadomość

m966 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Gru 2009
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 17-12-2012, 07:45    Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem, czy Krupski Młyn postara się o odbudowanie swojej stacji z okazji reaktywacji tej trasy. Toszek Północ też chyba wymaga jakichś prac. Przydałby się w każdym bądź razie dodatkowe postoje między Paczyną a Lublińcem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 17-12-2012, 08:44    Odpowiedz z cytatem

Pociąg który w styczniu ma jeździć po 22 z Gliwic do Lublińca przez Pyskowice nie będzie chyba zatrzymywał się za Paczyną. na wykazie PLK pisze tylko "Gliwice Łabędy, Pyskowice, Paczyna, Toszek Północ"... w sitkolu pociągu nie ma więc ciężko dowiedzieć się więcej. Czas przejazdu to była chyba niecała godzina. Może postoje pojawią się gdy trasa uzyska większą ilośc połączeń bo teraz wygląda to po prostu na podsył jednostki do Lublińca... Taki postój w Krupskim Młynie był by przydatny, dostać się stamtąd do Gliwic jest ciężko a ludzie by pewnie korzystali z tego przystanku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

m966 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Gru 2009
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 19-12-2012, 23:22    Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź UG w Krupskim Młynie na moje pytanie:

"Uprzejmie informujemy, że Gmina od kilku lat prowadzi rozmowy z PKP o utworzeniu przystanku pasażerskiego w Krupskim Młynie. Ostateczna decyzja bedzie jednak zależała od wielu czynników: uruchomienia połaczeń, zapotrzebiowania a także możliwości finansowych."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 09-01-2013, 11:13    Odpowiedz z cytatem

Leniwiec napisał/a:
Ale ta trasa nie ma żadnego potencjału. Jedyne co mi przychodzi do głowy to grzybobranie w okolicach Krupskiego Młyna (zawsze było tam dużo grzybów).

Każdy powód jest dobry Smile W każdym razie z przecieków, które opublikował dddbb okazuje się że jednak jedna para pociągów rel. Gliwice-Lubliniec ruszy już niebawem Very Happy

O! Shocked Jest już nawet w SITKOLU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 09-01-2013, 16:32    Odpowiedz z cytatem

To już było dawno wiadomo, od poprzedniej korekty rozkładu (po wkroczeniu PR na styki) w rozkładzie PLK widnieje wieczorna para pociągów relacji Lubliniec-Gliwice przez Pyskowice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 11-03-2013, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj jechałem tym pociągiem z Lublińca. Skład to ET22+2*B z ICC
Frekwencja około 20 osób głównie studenci, więc połączenie właściwie jakiś tam sens ma, ale na pewno nie takim taborem...

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pytamboniewiem Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2009

PostWysłany: 21-03-2013, 23:09    Odpowiedz z cytatem

mam zamiar w sobotę jechac trasa Gliwice(22.58) - Lubliniec(23.57) i mam zapytanie
czy pociag ten jest skomunikowany z Częstochowa - Gliwice(22.54) ??

Może ktoś wie z jakiej relacji pociągu zmienia się pociąg w relację Gliwice - Lubliniec o powyższych godzinach?

[ Dodano: 24-03-2013, 20:12 ]
Jechałem tym pociagiem i byłem jedynym pasażerem na pokładzie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 08-06-2013, 21:31    Odpowiedz z cytatem

Do 1 czerwca pociag Lubliniec-Gliwice-Lubliniec przechodził z pociagu Katowice 16.40 - Lubliniec. Teraz przechodzi z osobówki Czestochowa-Lubliniec.

Oprócz tego na linii lubliniecko-gliwickiej kursuje Wiking Szczecin-Katowice-Szczecin oraz Gwarek Katowice-Gdynia-Katowice.

Sezonowce a mianowicie Szyper i Bryza pojadą trasa Katowice-Bytom-TG-Lubliniec-Kluczbork-Poznań (Szyper z Katowic do Świnoujścia a Bryzka z Krakowa Pł. do Kołobrzegu), natomiast sezonowy IR Pirania z Katowic do Świnoujścia pojedzie trasą Zabrze-Gliwice-Lubliniec-Kluczbork-Poznań.

Planowo od lipca (jednak przez program naprawczy możliwe ze dopiero od września) Równica KŚ z Gliwic do Wisły Uzdrowisko będzie startowała w Lublińcu i pojedzie trasą Lubliniec-Gliwice-Bytom-Chorzów-Katowice-Tychy-.....-Wisła Uzdr. Przez Bytom i Chorzów M. pojedzie ze wzgledu na remonty miedzy Rudą a Zabrzem oraz Zabrzem a Gliwicami. Po zakończeniu remontów powróci na trase przez Rudę i Zabrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 08-06-2013, 21:34    Odpowiedz z cytatem

hanys, Wiking przetrasowany na Tarnowskie Góry, nie pamiętam dokładnie od kiedy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 08-06-2013, 21:36    Odpowiedz z cytatem

tak Wiking od 9 czerwca (czyli od jutra) jest przetrasowany na Tarnowskie Góry,Bytom, również z powodu remontu na Gliwice-Zabrze. jednak Wiking nie zatrzyma sie ani w Tarnowskich Górach ani w Bytomiu ani w Chorzowie Miasto. jadac z Lublińca do Katowic o dziwo zatrzyma sie tylko w Chorzowie Batorym natomiast jadąc z Katowice w kierunku Lublińca nie zatrzyma sie nigdzie po drodze, wyjadąc z Katowic pierwszy postój ma w Lublińcu. Nie jestem tez pewien czy miedzy Tarn. Górami a Lublińcem pojedzie przez Kalety czy przez Borowiany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 08-06-2013, 22:42    Odpowiedz z cytatem

hanys, na 90% przez Kalety. Infra w okolicach podg. Borowiany jest w TRAGICZNYM stanie, w Krupskim Młynie jest już lepiej, jeden tor po remoncie. Jazda przez Kalety zajmie mniej czasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 08-06-2013, 22:46    Odpowiedz z cytatem

Wlasnie nie jestem pewien. Odc. TG-Kalety jest ok ale Kalety-Lubliniec to masakra. Trase te pociag pokonuje w 30 min podczas gdy trase Borowiany-Lubliniec pokona w prawdopodobnie 15. Tor Gliwice-Lubliniec ma szlakową 100 km/h lub wiecej, powrotny jest w nieco gorszym stanie, tam predkośc nie przekracza 70-80km/h. Jednak wystarczy wjechac na lubliniecko-gliwicką węglówke od strony Tworoga i praktycznie już jestesmy w Lublińcu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adalbert Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2010
Skąd: Lbc

PostWysłany: 21-06-2013, 12:39    Odpowiedz z cytatem

hanys napisał/a:
Do 1 czerwca pociag Lubliniec-Gliwice-Lubliniec przechodził z pociagu Katowice 16.40 - Lubliniec. Teraz przechodzi z osobówki Czestochowa-Lubliniec.

Oprócz tego na linii lubliniecko-gliwickiej kursuje Wiking Szczecin-Katowice-Szczecin oraz Gwarek Katowice-Gdynia-Katowice.

Sezonowce a mianowicie Szyper i Bryza pojadą trasa Katowice-Bytom-TG-Lubliniec-Kluczbork-Poznań (Szyper z Katowic do Świnoujścia a Bryzka z Krakowa Pł. do Kołobrzegu), natomiast sezonowy IR Pirania z Katowic do Świnoujścia pojedzie trasą Zabrze-Gliwice-Lubliniec-Kluczbork-Poznań.

Planowo od lipca (jednak przez program naprawczy możliwe ze dopiero od września) Równica KŚ z Gliwic do Wisły Uzdrowisko będzie startowała w Lublińcu i pojedzie trasą Lubliniec-Gliwice-Bytom-Chorzów-Katowice-Tychy-.....-Wisła Uzdr. Przez Bytom i Chorzów M. pojedzie ze wzgledu na remonty miedzy Rudą a Zabrzem oraz Zabrzem a Gliwicami. Po zakończeniu remontów powróci na trase przez Rudę i Zabrze.



Wakacyjny IR Pirania nie pojedzie przez Gliwice, Lubliniec; tylko przez Bytom, Wieluń.
A osobowy Lubliniec - Gliwice przechodzi z pociągu Katowice - Lubliniec (obecnie odjazd z Katowic 17:55)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 21-06-2013, 16:04    Odpowiedz z cytatem

Nieprawda. osobówka Katowice 17.55 - Lubliniec zjezdża odrazu w Lublińcu na bocznice i stoi tam do rana.
Pirania faktycznie w ostatniej chwili zostala przetrasowana na Bytom-Wieluń, powodem jest remont torów na Zabrze-Ruda.
Czyli niestety Piranie popłynie z.... powietrzem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adalbert Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2010
Skąd: Lbc

PostWysłany: 21-06-2013, 17:36    Odpowiedz z cytatem

Hanysie, wczoraj jechałem pociągiem z Katowic o 17:55, spóźniony w ogóle 25 minut i zwróciłem na to uwagę. Po przyjeździe do Lublińca od razu zapowiedziany został jako osobówka do Gliwic. Z powodu opóźnionego przyjazdu, odjechał do Gliwic także opóźniony.

Mimo remontów, decyzja zmiany trasy Piranii w ostatniej chwili jest dla mnie niezrozumiała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl