Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Koniec cegły? Zróbmy ją sami
Autor Wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 05-12-2012, 20:57   Koniec cegły? Zróbmy ją sami Odpowiedz z cytatem

Witam!

Jak powszechnie wiadomo w nowym rozkładzie nie będzie już cegły ani tabel w pdf. Każdy wie jednak jak wygodne i przydatne są one przy planowaniu wyjazdów i kółeczek. Pomyślałem więc, że możnaby zebrać się i zrobić je własnym sumptem, tak jak w niektórych krajach, gdzie nie ma już cegły. Każda chętna osoba mogłaby się zadeklarować jakimi tabelami chce się opiekować i na bieżąco je uaktualniać (oczywiście tymczasowych zmian np. na 2 dni nie trzeba by uwzględniać). Najlepiej aby były to tabele z rejonu zamieszkania tej osoby, z którymi jest na bieżąco jeśli chodzi o zmiany. Nie wszystkie tabele trzeba by tworzyć od zera, ale tym to już możemy porozmawiać na privie. Miejscem publikacji mogłaby być np. moja strona www.kolejomania.rail.pl , na której powstałby specjalny dział. Wtedy każdy mógłby mieć dostęp do tabel. Ja np. mogę się zaopiekować 160, 201, 202, 210, 215, 220, 225. Co sądzicie o tym pomyśle ?

Post publikuję także na innych forach oraz na pmk.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 05-12-2012, 21:22    Odpowiedz z cytatem

W sumie chętnie się przyłączę do tego projektu Wink Zawsze to wygodniejsze w podróży. Ja mogę wziąć takie tabelki jak 350, 355, 333, 328, 332, 300, 390, 340, 120.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 05-12-2012, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Przykładowy wzorzec tabeli: http://www.kolejomania.rail.pl/cegla/155.xls
Oczywiście dostępne są też inne wzorce (dwustronne ze stacjami po środku itp.), więc kwestią jest jedynie wklepanie polskich stacji.

Poczekamy do wejścia nowego rozkładu i zobaczymy. Jeśli faktycznie cegły nie będzie (po założeniu wątku różne ciekawe informacje zaczęły do mnie docierać) to wtedy będziemy myśleć co dalej w tej kwestii.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 05-12-2012, 22:23    Odpowiedz z cytatem

Stare piliki z niektórymi tabelami są dostępne na stronie:
http://jareks.zonk.pl/srjp/index.html

W szczególności:
http://jareks.zonk.pl/srjp/2001.zip

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 09-12-2012, 09:35    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli autor potwierdzi pomysł to również się dołączę z jakimiś tabelkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mpuchatek Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Mar 2012

PostWysłany: 16-12-2012, 16:16    Odpowiedz z cytatem

Próbował ktoś ceglane tabelki zrobić z arkuszu kalkulacyjnym Google ? Z dokładnością do czcionki srjp powinno być to wykonalne i wtedy byłoby edytowalne on-line...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 16-12-2012, 19:36    Odpowiedz z cytatem

A jest coś podobnego do hafasa w necie?

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawelp Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 16 Gru 2012
Skąd: Opole

PostWysłany: 17-12-2012, 01:27    Odpowiedz z cytatem

Witajcie!

Od dłuższego czasu ciekawią mnie rożnego rodzaju rozkłady jazdy - z racji prowadzenia serwisu internetowego z rozkładami jazdy różnych przewoźników - tu link: http://www.rozjazdy.pl

Na potrzeby zasilenia działającej w serwisie wyszukiwarki połączeń rozkładami jazdy mam też oczywiście możliwość edycji rozkładów jazdy ("edytor" nie jest dostępny publicznie). Od razu jednak mówię, że ponieważ takie rozkłady są później analizowane przez oprogramowanie wyszukiwarki, niektóre informacje muszą być zapisane w postaci, która będzie jednoznaczna także dla komputera (zwłaszcza chodzi o przystanki oraz dni kursowania) - bez tego nie byłoby możliwe planowanie podróży określonego dnia i sensowne przesiadanie się na przystankach.

Jeśli miałoby to sens, mogę rozbudować aktualnie istniejące zaplecze o funkcje jakiejś bardziej "zespołowej" edycji rozkładów jazdy niż ma to miejsce obecnie - w zamian za możliwość użycia tych rozkładów w wyszukiwarce połączeń. Oczywiście nie zamierzam zawłaszczać wprowadzanych w ten sposób danych - pewnie w jakiś sposób były one wtedy publiczne. Mogę udostępnić też skrypty pozwalające na umieszczenie wyszukiwarki na własnej stronie (a jeśli kogoś to już teraz interesuje proszę o kontakt przez PW lub przez podlinkowaną stronę).

Dajcie znać jak widzi Wam się takie rozwiązanie,

Pozdrawiam!

Ps. Wybaczcie jeśli pojawiają się gdzieś w stronie jakieś drobne błędy - ostatnio miało miejsce trochę udoskonaleń Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-12-2012, 04:25   

Ja Mogę być odpowiedzialny za tabelę 105. Jutro zaczynam prace.
Powrót do góry

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 25-12-2012, 17:26    Odpowiedz z cytatem

Swojego czasu zrobiłem szablony tabel od 424 do 446 w formacie .xls. Był nawet temat mojego autorstwa zachęcający do tworzenia własnych rozkładów z tego regionu, ale chyba wszyscy byli pod wrażeniem tego oszusta co rzekomo zawstydził pekape i temat ucichł. Szkoda, można by było stworzyć interesujący projekt rozkładu w regionie. Poza tym wielokrotnie pisałem że bardzo chętnie stworzę inne tabele niż te z mojego regionu do użytku niemalzę dowolnego, wystarczy dać znać na PW. Tutaj też niestety cisza. Każdy woli smęcić jak to jest źle i w ogóle a robić to ni ma komu. Stworzyć projekt rozkładów w regionach, zrobić konsultacje między-regionalne, nagłośnić i razem zawstydzić pekape i tego oszusta Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-12-2012, 17:51   

To jest bardzo dobry pomysł Smile Tylko trzeba się zorganizować i zachęcić do tworzenia naszej cegiełki Smile
Powrót do góry

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 25-12-2012, 18:09    Odpowiedz z cytatem

Ja mogę opracowywać 260 255 250, brak cegły a chociaż tabel jest odczuwalny w podróży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 26-12-2012, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Dla mnie brak tabel w podróży to duże utrudnienie, ponieważ te PLK-owskie plakaty to jest jakieś nieporozumienie - nieczytelne (na pierwszy rzut oka-niektóre terminy kursowania są jakąś enigmą), brak relacji wagonów bezpośrednich w pociągach dwu/wielorelacyjnych, istne dno w porównaniu z tym co było dostępne dotychczas na stronie PRów w zakładce "w regionach".
Myślę że posługiwanie się takimi sporządzonymi amatorsko "własnymi" tabelkami niesie pewne ryzyko - nie wiem czy idzie nadążyć z ciągłymi zmianami dokonywanymi co parę tygodni przez PR czy IC lub inną spółkę "cichaczem i bez rozgłosu"...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 26-12-2012, 12:57    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Myślę że posługiwanie się takimi sporządzonymi amatorsko "własnymi" tabelkami niesie pewne ryzyko - nie wiem czy idzie nadążyć z ciągłymi zmianami dokonywanymi co parę tygodni przez PR czy IC lub inną spółkę "cichaczem i bez rozgłosu"...


Mając do redagowania tabele z 2-3 linii na pewno się nie pogubi i nadąży z aktualizacjami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-12-2012, 00:10   

To jak? podejmujemy się stworzenia własnego dzieła, czy nie? Ja mam propozycje. Niech ktoś zapoda strone internetową gdzie będziemy mieli to wrzucać i od teraz niech każdy się wypowie za jaką tabele się bierze
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl