Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Koniec cegły? Zróbmy ją sami
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-01-2013, 17:17    Odpowiedz z cytatem

W ubiegłych latach wydawcą SRJP były Przewozy Regionalne, teraz odpowiada za to PKP PLK. Jednak jak informuje rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki, spółka nie zdecydowała się na wydawanie sieciowego rozkładu.

Więcej TUTAJ

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 07-01-2013, 17:22    Odpowiedz z cytatem

Jeśli miałby być takiej jakości jak plakaty na dworcach to może i lepiej.

Mam nadzieję, że wypali sprawa z robieniem elektronicznej cegły przez MK, czekamy na odpowiedź z PR.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mpp Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 24 Gru 2008
Skąd: Chorzów-Miasto

PostWysłany: 07-01-2013, 20:05    Odpowiedz z cytatem

A czy jest jakaś jedna osoba, która koordynuje przygotowywanie cegły? Tak, żeby wszystkie tabele wyglądały tak samo i była opracowana jakaś "część ogólna"?

Ja ze swojej strony (właśnie w celu zrobienia tabel) pisałem do PLK, IC, PR, KW, KM i KŚ z prośbą o przesłanie tabelarycznych rozkładów w formie edytowalnej, ale wszyscy prócz IC prośbę olali i nie odpisali. Od PKP IC dostałem ich tabelki w Excelu i zacząłem coś tam dziergać. Nawet całkiem sprawnie to idzie, muszę przyznać. W korespondencji nie było jednak mowy do tej pory o upublicznieniu w formie przetworzonej.

Ze swojej strony postaram się jeszcze przejrzeć ustawę o dostępie do informacji publicznej oraz przepisy o transporcie kolejowym oraz o PTZ. Dobrze by było dla świętego spokoju uzyskać zgodę przewoźników na przetworzenie bazy danych, jaką jest rozkład jazdy.

michał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 07-01-2013, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Plan jest taki, żeby tabele były w takiej formie jak dotychczasowa cegła, dlatego wystąpiliśmy do PR o udostępnienie tabel i zgodę na publikację. Jeśli występowałeś jako zwykła osoba z ulicy, to pewnie miałeś małą siłę przebicia. Koordynować pewnie będę ja, jako że miejscem publikacji ma być moja strona.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 10-01-2013, 11:53    Odpowiedz z cytatem

Byłem tydzień temu we Włoszech i tam w byle dziurze można było kupić cegłę w cenie 5 € za sztukę - ważną do 8 czerwca. Tak też zrobiłem. Smile Jak widać, w niektórych krajach wydawnictwo ma się dobrze. Ale 5 (właściwie 10) do prawie 20 to jest różnica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-01-2013, 12:20   

W Czechach koszt takowej to 69 CZK (ok 11-12 zł). Przy każdej z dwóch planowanych zmian w rozkładzie jazdy otrzymuje się wydruki ze zmienionymi tabelami.
Powrót do góry

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 10-01-2013, 12:47    Odpowiedz z cytatem

To jest właśnie Polska, w ostatnim "Z Biegiem Szyn" pisze, że w Czechach cegła rozchodzi się w 40 tys. egzemplarzy. Jak się chce to można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 10-01-2013, 12:55    Odpowiedz z cytatem

Otóż to! W Czechach swego czasu nawet (nie wiem, czy tak jest też teraz) dostawało się wycinki kolumn z tabel do wklejenia. To było poręczne i nie niszczyło rozkładu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-01-2013, 14:26   

kraina_solvati, Dalej tak jest (przynajmniej było w minionej edycji rozkładu), to miałem na myśli, pisząc o wydrukach
Powrót do góry

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 10-01-2013, 21:46    Odpowiedz z cytatem

ECH. Najpierw wygaszono popyt na książkowe rozkłady, ustalając HORRENDALNE ceny za kilka stron, potem wymyślono te śrubki, przez które rozkład stał się nieporęczny, a teraz w ogóle wycofano książki z obrotu. Gdyby rozkład był nawet drukowany co pół roku, po 10-15 złotych każdy, na papierze makulaturowym, to przecież koszty nie byłyby duże! Ja tego nie rozumiem, to mi się nie mieści w głowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 14-01-2013, 15:19    Odpowiedz z cytatem

http://www.plk-sa.pl/ankieta-dotyczaca-sieciowego-rozkladu-jazdy/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 14-01-2013, 16:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdyby rozkład był nawet drukowany co pół roku, po 10-15 złotych każdy, na papierze makulaturowym, to przecież koszty nie byłyby duże! Ja tego nie rozumiem, to mi się nie mieści w głowie.


W zeszłym roku we Włoszech kupiłem tego typu włoską "cegłę" za 5 euro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-01-2013, 20:43   

danio napisał/a:
http://www.plk-sa.pl/ankieta-dotyczaca-sieciowego-rozkladu-jazdy/
Nawet gdyby "chwyciło", to pewnie dopiero od przyszłego roku. Przynajmniej jesli chodzi o ksiązkowe wydanie, pdf-y na stronie mogliby wcześniej - od którejś zmiany rozkładu.
Powrót do góry

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 14-01-2013, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Mniejsza kiedy, powinna wrócić. Znajomi już głosowali. Tylko 60-70 , tylko 20-30 zł.
Zresztą MK dadzą i 50 .... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 14-01-2013, 23:10    Odpowiedz z cytatem

Wreszcie coś się ruszyło. Ja dam i 100, bo zbieram cegły, to moje zboczenie i koniec. Natomiast nie podniecałbym się z cegłą tak strasznie, bo hobby garstki pasjonatów nie może wpływać na decyzje spółki. Podejrzewam, że kiedyś skończy się to jak w UK, już dziś jedno wydawnictwo wydaje reprinty starych rozkładów, to mogłoby i bieżące, tylko te dane... Niemniej bardzo mnie ucieszy wydanie cegły.

A sprawą bezdyskusyjną jest z kolei wydawanie tabel SRJP w PDF. To musi być i koniec, dla osób zajmujących się koleją bardziej niż z perspektywy zwykłego pasażera to nieoceniona pomoc w analizie rozkładu, wszystko widać jak na dłoni. Cegła papierowa - dobrą wolą spółki, tabele PDF - powinny być uregulowane w ustawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl