Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Fotografowanie na DB
Autor Wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 05-12-2012, 21:24   Fotografowanie na DB Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Wybieram się jutro do Frankfurtu nad Odrą, i chciałbym trochę fotek z tamtejszej stacji przywieźć, ale nie wiem jakie jest nastawienie służb kolejowych do fotografów. Zabronione to jest? Czy nie, bo nie chciałbym spędzić całego dnia na tłumaczeniu co i jak Smile

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 05-12-2012, 22:05    Odpowiedz z cytatem

Chodzililiśmy sobie i fotografowaliśmy wszysko co popadnie w Dreżnie, Chemnitz, Gorlitz. Innym razem chodziłem i fotografowałem sobie pociągi na Berlinie głównym. Nikogo to nie interesowało. Podobnie było zresztą w Danii i Szwecji, gdzie też miałem okazję fotografować kolej. Ogólnie zauważyłem, że na zachodzie i w Czechach jest normalność. A nie to co u nas, gdzie dochodzi do takich absurdów, że nawet klozet babcia w świnoujściu mi zwraca uwagę, dlaczego fotografuję pociągi (bo jak można fotografować te brzydkie pociągi).

_________________
...


Ostatnio zmieniony przez snajper dnia 05-12-2012, 22:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maciek TK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2009

PostWysłany: 05-12-2012, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Ja się trochę w DE zdjęć narobiłem, ani razu nie było problemów - w przypadku robienia zdjęć z miejsc ogólnodostępnych, chociaż przy torach też mi się zdarzyło robić i zawsze odmachiwali ręką, bez żadnych problemów. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiktorwektor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 06-12-2012, 09:35    Odpowiedz z cytatem

Ja też nie miałem ani razu najmniejszych problemów w wielu miastach Niemiec. Sądzę, że to jest reguła, więc bez obaw Smile Natomiast na wschodzie Europy już tak łatwo nie jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 06-12-2012, 13:19    Odpowiedz z cytatem

Również potwierdzam, że nie ma z tym problemu. Robiłem zdjęcia na dworcu Frankfurt(M) Hbf i na wielu berlińskich dworcach. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

NiederLausitzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Gru 2011

PostWysłany: 09-12-2012, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Nie ma problemu , przecież nie robisz nic złego! Fotografujesz do woli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KOLEJWIZJA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Gru 2010
Skąd: Berlin/Piła

PostWysłany: 15-12-2012, 13:21    Odpowiedz z cytatem

Na niemieckich dworcach w gabelotach widnieje wykaz regułów porządkowych ważnych na dworcach. Z tegoże wykazu wynika, że można zrobić zdjęcia lub nagrać ujęcia filmowe, lecz BEZ STATYWU (trójnogi), BEZ OŚWIETLENIA itp. I nie w celach komercyjnych. Zawodowe zdjęcia za pomocą trójnogi należy ustalić z kompetentnymi służbami, na przykład rzecznikiem prasowym. Więc to nie jest sprawa szczęścia, lecz jasnie zadeklarowana sytuacja.

_________________
NIEZALEŻNA TELEWIZJA KOLEJOWA KOLEJWIZJA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl