Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
PKP IC likwiduje Last Minute
Autor Wiadomość

marosław Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-12-2012, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze, że likwidacja promocji Last Minute i Super Bilet spowoduje, iż nie będę już korzystać z pociągów EIC na odcinku Wrocław- Poznań, 92 złote za ten odcinek to już jest przesada. Fredro i tym podobne zacznie wozić muchy. Ogólnie decyzja o likwidacji tych promocji jest strzałem w kolano przez PIC. Jeśli nie chcą mojej kasy to nie będę narzucał się.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szymon83 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Wrz 2006
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 10-12-2012, 22:51    Odpowiedz z cytatem

Mała ironia. Po skasowaniu LM PKP IC może wprowadzić postoje tylko dla wysiadających. Oznacza to, że jeśli pociąg przyjedzie wcześniej na stację (np. EX Tatry z Warszawy do Suchej Beskidzkiej) może odjechać po opuszczeniu składu przez wysiadających nie czekając na rozkładową godzinę odjazdu. Może takie rozwiązanie przyświecało szanownemu zarządowi w celu usprawnienia komunikacji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-12-2012, 22:52    Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście tylko raz skorzystałem z oferty "Last Minute" w tym roku wracając ze Wszystkich Świętych z Działdowa do Warszawy EX "Małopolska". Ale też uważam, że to głupota co robi PIC znosząc tę ofertę. Właśnie na końcowych odcinkach typu Kraków-Zakopane czy Poznań Gł.-Wrocław Gł./Szczecin Gł. pociąg te mogły mieć jakie takie obłożenie. Natomiast teraz będą dosłownie wozić powietrze.
"Bilet Świąteczny" to niestety nie jest również najlepszy pomysł. O wiele lepiej byłoby gdyby obowiązywał na pociągi TLK i D (międzynarodowe z wagonami komunikacji krajowej np. "Kiev-Express", "Polonez", "Hańcza". ) Na ilu u nas trasach kursują Ex/EIC? Dosłownie kilka kierunków a jednak TLK jest tańsze i dociera praktycznie do większości regionów Polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-12-2012, 23:54   

szymon83 napisał/a:
Mała ironia. Po skasowaniu LM PKP IC może wprowadzić postoje tylko dla wysiadających. Oznacza to, że jeśli pociąg przyjedzie wcześniej na stację (np. EX Tatry z Warszawy do Suchej Beskidzkiej) może odjechać po opuszczeniu składu przez wysiadających nie czekając na rozkładową godzinę odjazdu. Może takie rozwiązanie przyświecało szanownemu zarządowi w celu usprawnienia komunikacji...



Wg PLK - nie jest to możliwe.
Powrót do góry

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-12-2012, 14:25    Odpowiedz z cytatem

Cichy koniec oferty Last Minute w PKP Intercity

Nasz Czytelnik skarży się na to, że spółka PKP Intercity zlikwidowała ofertę biletową Last Minute. Były nią objęte ekspresy, a także pociągi Tanich Linii Kolejowych. Przewoźnik tłumaczy w listopadzie zmienił filozofię w podejściu do ofert promocyjnych.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/37880/Cichy_koniec_oferty_Last_Minute_w_PKP_Intercity.htm

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 11-12-2012, 17:49    Odpowiedz z cytatem

endrju napisał/a:
Z informacji które docierają wynika, że obecnie obowiązująca promocja - Bilet Świąteczny, tak zachwalana przez IC cieszy się dość słabym zainteresowaniem, żeby nie powiedzieć klęską (...)

Podobno w tej ofercie sprzedano dotąd 3200 biletów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sauer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2012

PostWysłany: 11-12-2012, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przewoźnik tłumaczy w listopadzie zmienił filozofię w podejściu do ofert promocyjnych.

Filozofowanie niech lepiej zostawi filozofom a zajmie się tym od czego jest jak d... od srania. Ale jak widać jedyne co potrafi to coś uj...bać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 14-12-2012, 00:08    Odpowiedz z cytatem

Ja tam za tą ofertą płakał nie będę. Kiedyś ceny były bardzo przyzwoite, ostatnio wolę jechać IR czy RE niż wyczekiwać na wolne bilety w LM. Myślę, że pasażerowie skorzystają z poc. IR, RE lub TLK i za EIC, czy EX nikt płakał nie będzie.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 14-12-2012, 18:28    Odpowiedz z cytatem

Nigdy z niej nie korzystałem ale chciałem. Objęte pociągi niestety nie spasowały. Uważam jednak, że była potrzebna. Nawet kilka osób więcej na końcowym odcinku za mniejsze pieniądze, to i tak lepiej niż 0.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-12-2012, 21:50   

Widac spolka woli wozic puste miejsca, niz zarobic pare groszy i przy okazji pokazac ludziom komfortowe pociagi Ex/IC. Przeciez po to to było. Nie widze racjonalnej przyczyny skasowania tej oferty. Taryfa skonstruowana jest tak, ze pociagiem Ex z Zakopanego do Krakowa czy z Wroclawia do Opola nikt nie pojedzie. Tlumaczenie, ze teraz spolka stawia na "wczesniej taniej" jest po prostu z d**y wziete. Co ma piernik do wiatraka... Przez tą filozofie spolka zarobi mniej pieniedzy - a chyba o to w duzej mierze chodzi w jakimkolwiek przedsiebiorstwie, nawet panstwowym ?

Kolei ciagle wyciekaja pasazerowie, uciekaja do konkurencji. Powodzenia, oby tak dalej. PKP IC woli nie zarabiac.
Powrót do góry

playy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2012

PostWysłany: 17-12-2012, 09:40    Odpowiedz z cytatem

Boże! Ale Wy płaczecie i marudzicie jak by nie wiem co się stało.
Po 1) - weszła teraz oferta "Bilet świąteczny" = będzie na podobnych zasadach "wcześniej i taniej", więc oferta jest równa ofercie Last Minute i Super Bilet na jakiej zasadzie? Dlaczego pasażer kupujący bilet na odcinku Katowice-Wrocław w ofercie "Wcześniej taniej" zapłaci na 2 klasę 70,00 zł, a pasażer kupujący 30 minut przed odjazdem zapłaci 33,00 zł?! Więc, gdzie tu sprawiedliwość? Chodzi oto, że by promocje się zgadzały. Skoro pasażer może kupić w ofercie LM za 33 zł czy w ofercie SB od 29,00 zł to nie jest w porządku dla pasażera kupującego max. 30 dni przed odjazdem za 70 zł! Więc to Wy powinniście trochę myśleć a nie zwalać winę jak nie macie w ogóle ZIELONEGO pojęcia na temat tych promocji.
Puste pociągi EX?EIC? Hahah... śmiech na sali! Proponuje się przejechać porannym lub popołudniowym EIC do stolicy lub ze stolicy w tygodniu to Wam gęba odpadnie... Żal mi takich ludzi, którzy niby wiedzą coś o kolei a tak naprawdę gówno wiedzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-12-2012, 10:37   

playy, Ale nie porównujemy tu dojazdu do Warszawy, tylko odcinki objęte dotąd promocją "Last Minute", prawda? Wątpię by ktokolwiek zasadzał się by z wyprzedzeniem kupić bilet na Ex czy EIC za wspomniane 70 zł na trasie Katowice-Wrocław, skoro ma do wyboru tańsze TLK czy IR. Podobnie trasy Kraków - Zakopane czy Katowice - Bielsko-Biała. Na tych odcinkach oferta jest w tym momencie dużo gorsza i o ile z Katowic do BB dojeżdżałem czasem korzystając z "Last Minute", to teraz nie ma opcji bym korzystał z pociągów kwalifikowanych.
Powrót do góry

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-12-2012, 13:57    Odpowiedz z cytatem

Playy: to chyba Ty wiesz mało o kolei. Niikt nie mówi o odcinkach typu Warszawa-Kraków/Katowice czy Poznań bo to wiadomo, że zawsze będzie obłożenie. Tylko chodzi o odcinki końcowe. Może się łaskawie przejdziesz na dworzec w Poznaniu jak przyjeżdża "Fredro", czy "Chrobry", Krakowie jak "Tatry" czy w Katowicach jak "Beskidy". Pociagi te na tych dworcach pustoszeją i dalej jechała naprawdę niewielka liczba osób, ale mimo to dzięki promocji typu "Last Minute" ktoś jechał. Teraz nie pojedzie nikt, ale może o to chodzi spółce, żeby mieć pretekst do likwidacji tych pociągów na końcowych odcinkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marosław Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-12-2012, 20:39    Odpowiedz z cytatem

@playy tu chodzi o pasażerów korzystających z EIC na końcowych odcinkach trasy a nie na całej relacji. Osobiście, gdyby nie Last Minute czy Super Bilet nigdy nie skorzystałbym z EIC na odcinku Wrocław- Poznań, gdyż za 92 złote to ja pojadę sobie TLK w obie strony i jeszcze reszta mi zostanie. A te oferty sprawiały, iż EIC stawało się atrakcyjne na tak krótkich odcinkach. Prędzej skorzystam z TLK lub Regio niż z EIC na obecnych zasadach. Moim zdaniem Bilet Świąteczny jest badziewiem, tańsze były te wycofane oferty. Już pomijam, iż Super Bilet trzeba było kupować na 30 dni przed wyjazdem, gdyż później tych biletów po prostu nie było. Więc ta oferta niby pasuje do "nowej filozofii" firmy. Ot IC poleciało sobie w kulki.( Pamiętam jak dziś mój pierwszy przejazd EIC Fredro. Korzystałem z Super Biletu, podczas śniadania w Warsie spotkałem znajomego, który jechał na Last Minute).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 17-12-2012, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że z "oferty świątecznej", jeśli chodzi o okres "wyjazdów na Święta" w kierunku tam, to nie skorzystały z niej tłumy. Dzisiejsza prognoza frekwencji na 21-24 grudnia ( a na te dni nie mozna kupic juz biletów po promocyjnej 30% niższej cenie) pokazuje że jedynym EIC z prognozą ponad 80% zajetości jest sobotni (22 grudnia) Bolesław Prus z Warszawy do Szczecina. A z prognozą powyżej 60% tylko 2 piatkowe pociagi Expres Helena Modrzejewska z Warszawy do Krakowa i EIC Chrobry z Warszawy do Szczecina. Bardziej "obłożone" na dziś są niektóre TLK , ale tutaj nie ma promocji.

A jeśli chodzi o likwidację Last Minute to faktycznie PKP Intercity pozbawiło się dodatkowych dochodów z pociągów kwalifikowanych na odcinkach Poznań-Szczecin , Poznań- Wrocław czy Katowice-Wrocław
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl