Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup biletu w pociągu
Autor Wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 24-12-2012, 16:22   Zakup biletu w pociągu Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was może mi wskazać konkretny przepis mówiący, że wsiadając do pociągu muszę mieć odliczoną gotówkę potrzebną do zakupu biletu?

O co chodzi? Otóż wczoraj wsiadam na wrocławskim Brochowie do pociągu w stronę Opola i zaraz po zamknięciu drzwi proszę o bilet z Brochowa do Brzegu. Słyszę "drobne", mówię, że mam całe 20 zł (bilet kosztuje 10zł). Jak zobaczył tą dwudziestkę kierownik czy konduktor to dostał białej gorączki. Od razu stwierdził, że żadnego biletu nie dostanę a on co najwyżej wypisze mi świstek i będę musiał pójść sobie na pocztę i tam zapłacić (kredytowy, mandat - nie wiem co miał na myśli). Usłyszałem też, że w PKS-ie nikt by mi biletu nie sprzedał w takiej sytuacji itd. itp. Obok mnie inna osoba chciała kupić bilet i mówiła mu, że może mu rozmienić pieniądze. Od niechcenia wystawił mi bilet (po kilku minutowej wymianie zdań) i na koniec złośliwie wydał mi resztę "jak najdrobniej" był w stanie. Podobno jest zapis o odliczonej gotówce, a jak się nie posiada takiej nie ma obowiązku sprzedać biletu. Chciałem, żeby wskazał mi to w regulaminie przewozu, taryfie itp ale nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi. Często jeżdżę REGIO, i kupuje bilety w pociągach, ale pierwszy raz trafił mi się taki pajac. Numer ewidencyjny 20005 Kasa konduktorska Opole.

Jest taki przepis czy nie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morwa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Paź 2009

PostWysłany: 24-12-2012, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Nie ma takiego przepisu Rolling Eyes w Regulaminie Przewozu (RPR) jest zapis :
....Należności za przejazd/przewóz oraz inne należności wynikające z umowy przewozu, są
przyjmowane w walucie PLN.
Płatności można dokonać:
1) w kasie biletowej/automacie biletowym – gotówką albo kartą płatniczą, zgodnie
z oznaczeniem,
2) w pociągu – wyłącznie gotówką,....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tgsoldier Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2011

PostWysłany: 24-12-2012, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Art. 535 Kodeksu cywilnego przedstawia co następuje:

"Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę."

W tej szczególnej sytuacji przez sprzedaż rozumie sie zawarcie umowy przewozu i zakuo biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 25-12-2012, 12:06    Odpowiedz z cytatem

Jezeli sie nie myle sytuacja wygląda w następujący sposob: W razie braku mozliwosci wystawienia biletu, obsługa moze wydac bilet kredytowy( na takim samym druku jaki obowiązuje dla podroznyvh bez biletu) to znaczy musi spisac dane pasazera z dowodu osobistego. Wystawia cene biletu bez oplaty dodatkowej(kary) zaznaczając powod wystawienia takiego wezwania np brak mozliwosci wydania reszty. Pasazer jest zobowiązany w ciagu bodajze 2 dni dokonac oplaty w kasie lub na poczcie, banku itd. Nie uregulowanie w wyznaczonym terminie, moze spowodowac naliczanie kary.

Mysle ze jest to dobre wyjscie na okolicznosc braku drobnych u konduktora. Chyba jest to logiczne, bo trudno wymagac, aby obsluga pociagu targala ze soba worek dronbnych pieniedzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 03-01-2013, 15:40    Odpowiedz z cytatem

W miarę możliwości warto mieć drobne. Najgorzej było jak się zaczynało służbę i ktoś 100zł od razu wypalił, a bilet np. 3zł. Ciężko czasem wśród podróżnych rozmienić. 20zł. Hm? Tym bardziej , że ktoś chciał rozmienić. Żaden problem. Poza tym stali podróżni przeważnie mieli kwotę zbliżoną do ceny biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl