Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Ciekawostka o linii 275
Autor Wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 30-12-2012, 12:08   Ciekawostka o linii 275 Odpowiedz z cytatem

Witam
Ostatnio grzebiąc w rodzinnych albumach znalazłem szczególnie interesujące zdjęcie. Jest na nim moja babcia, która jak się okazało pracowała na kolei. Zdjęcie zrobione było w 1965 na szlaku pomiędzy miejscowościami Lipnica a Chomiąża (odcinek Środa Śląska-Malczyce). Jak wyjawiła mi mama istniała tam kiedyś stróżówka, w której babcia pracowała. Interesującym elementem na zdjęciu jest jednak urządzenie nastawcze pewnego rozjazdu. I tu pojawia się moje pytanie. Dlaczego tam był rozjazd? Czy z tego miejsca odgałęziała się jakaś bocznica? Czy po prostu było to zwykłe przejście rozjazdowe, a babcia ręcznie układała drogę przebiegu? Starałem się szukać jakichkolwiek informacji w internecie i w książkach jednak moje wysiłki spełzły na niczym. A babci niestety już nie zapytam...
Czy ktoś z forumowiczy ma jakieś informacje na ten temat? Za wszelkie informacje będę wdzieczny Smile

Bez tytułu.jpg
Plik ściągnięto 105 raz(y) 68.59 KB


_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 30-12-2012, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie nie widać ale ten sygnalizator w formie latarni jest chyba od wykolejnicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 30-12-2012, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, jest tarcza zaporowa z sygnałem Z1wk, popatrzyłem na kulę nastawczą i założyłem że to rozjazd nie patrząc na latarnie Very Happy Czyli co dalej? Nic to nie rozwiązuje, choć dziękuję za trafną uwagę. Skoro wykolejnica to jakiś tor bocznicowy lub mijanka. Rozjazdy też musiały gdzieś tam być. NAdal czekam na jakieś informacje,

PS. byłoby widać lepiej, ale skaner mi się spalił :/

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl