Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
[PKP IC] Taryfikator pozbawiania premii
Autor Wiadomość

inż. Mamoń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2010
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 15-01-2013, 15:56    Odpowiedz z cytatem

Uchwałą 06/2013 z dnia 3 stycznia 2013 roku Zarzad PKP Intercity przyjąl do stosowania taryfikator potrąceń premii, zacznie obowiązywac od 1 kwietnia 2013.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 15-01-2013, 22:45    Odpowiedz z cytatem

To podajcie mi nazwiska wraz z adresami tych osób, które o tym zdecydowały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Waldemar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2012

PostWysłany: 15-01-2013, 23:21    Odpowiedz z cytatem

Rodriges napisał/a:
To podajcie mi nazwiska wraz z adresami tych osób, które o tym zdecydowały.

Malinowski, Celejewski, Horodynski a adres to Zelazna 59a.
Zobaczymy twardzielu co zrobisz Smile
Niektore z tych punktow absurdalne niektore nie. Ostatnio jeden kolezka kasowal mi bilet i byl wstawiony. Pewnie powinien dostac premie od Rodrigeza Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-01-2013, 09:11    Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem skąd to oburzenie z powodu nowego regulaminu premiowania. Jeśli komuś coś w aktualnej pracy nie pasuje to przecież może się zwolnić i poszukać sobie innej, lepszej pracy. Nikt nikogo na siłę w tym PKP IC nie trzyma. A jeśli chcecie tam pracować z własnej nieprzymuszonej woli to musicie przyjąć warunku pracy i płacy oferowane przez pracodawcę.

Wiem, że gadam jak ultraliberał, ale jako antysocjalista nie akceptuję irracjonalnej postawy roszczeniowej proletaryatu względem chlebodawcy. Co nie oznacza, że wymysły betonu PKP IC mi się podobają. Niektóre punkty, jak karanie za krytykowanie spółek Grupy PKP uważam za absurdalne, godne komediowego geniuszu Stanisława Barei. Ale jak już napisałem, nie podoba mi się ta praca to szukam sobie innej. Albo zakładam własną firmę. Po co się męczyć na tej kolei i znosić kretyńskie idiotyzmy betonu? Kolei i tak nie zmienicie a betonu nie wyeliminujecie. Ale możecie odmienić swoje życie poprzez zmianę pracy na inną...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 18-01-2013, 19:12    Odpowiedz z cytatem

To nie jest regulamin premiowania. W IC nie ma regulaminu premiowania, a jedynie załącznik do ZUZP. To co spłodziło towarzystwo wzajemnej adoracji, to taryfikator kar.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 18-01-2013, 20:33    Odpowiedz z cytatem

klimeu44, nie ma regulaminu premiowania? To by oznaczało, że pracownicy nie wiedzą za co otrzymują premię. A dostają standardową premię procentową, choć trudno to nazwać premią skoro jest obligatoryjnym składnikiem wynagrodzenia. Jest jeszcze tzw. premia indywidualna (uznaniowa), zazwyczaj wypłacana przydupasom naczelników i dyrektorów.

Rozumiem, że taryfikator kar dotyczy premii procentowej. Ile ta premia wynosi w PKP IC? 15 proc. podstawy (wynagrodzenia zasadniczego)?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 18-01-2013, 21:50    Odpowiedz z cytatem

Noema ma rację i w sumie wszyscy chyba wiedzą o tym, że u nas w wielu miejscach pracy premia to po prostu stały składnik wynagrodzenia. Tak się głupio przyjęło i zostało. Pracownik nie jest nagradzany za dobre, tylko karany za złe - wtedy "jedzie mu się po premii", co powoduje oczywiście okrzyki oburzenia. W miejscu, w którym pracowałem (nie na kolei) jedna kobieta spartoliła coś w robocie i kierownik zabrał jej premię - jakaż była awantura, doszło aż do najwyższych szczebli! Już, już kobiecina skargę o mobbing pisała...

A co by było, gdyby zamiast taryfikatorów kar, cofnąć premie procentowe i wprowadzić taryfikatory nagród? To też krok w strone podwyższania standardów, ale taki jakiś bardziej... pozytywny? Nie wiem jak jest na kolei, ale chyba niewiele rożni się ona od innych miejsc pracy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BartekD1986 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2012

PostWysłany: 23-01-2013, 08:29    Odpowiedz z cytatem

ciekawy jestem jak będzie wyglądał kręgosłup konduktora IC po "pomaganiu w wniesieniu i rozlokowaniu bagażu" podróżnych, którzy o to poproszą.. szczególnie w sezonie wakacyjnym, gdzie przeciętna torba waży około 30-40 kg. Rozumiem taką usługę w wagonie sypialnym, gdzie podróżny płaci za dodatkową obsługę i przeciętnie podróżuje 30 - 50 osób. Dobrze, że nie zostałem konduktorem, bo byłbym tragarzem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 24-01-2013, 15:15    Odpowiedz z cytatem

Niestety trzeba szczerze przyznać, że konduktor czy kierownik pociągu w społeczeństwie jest traktowany jak boy hotelowy (oddźwierny), taki cieć; przynieś, wynieś, podaj a może wkrótce i posprzątaj. Dziwne, że sama władza kolejowa -pracodawca utwierdza społeczeństwo w tym przekonaniu. Gdyby IC nie było w Europie to prawdopodobnie wprowadzono by karę chłosty dla niegrzecznej obsługi pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-04-2013, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Od tego tygodnia konduktorzy i kasjerzy PKP Intercity muszą lepiej dbać o swój wygląd oraz o język, jakim zwracają się do klientów. Inaczej grozi im utrata premii.

Przewoźnik wprowadza taryfikator potrąceń premii dla pracowników bezpośredniej obsługi klienta. Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity, wyjaśnia, że chodzi o ujednolicenie zasad potrąceń premii za naruszenie obowiązujących w spółce standardów obsługi pasażerów. Taryfikator i zasady obsługi pasażerów obowiązują kasjerów oraz drużyny konduktorskie.

Comiesięczne premie pracowników mogą być uszczuplone o 30-70 proc. Wielkość utraconej premii będzie zależała m.in. od tego, czy naruszenie zasad obsługi klienta nastąpiło po raz pierwszy, czy zdarzało się już wcześniej.

Jako naruszenie standardów obsługi pasażerów przewoźnik uważa m.in.:

* zaniechanie używania zwrotów grzecznościowych w trakcie kontaktu z klientem,
* pracę w ubiorze, którego elementy odbiegają od obowiązujących w PKP Intercity wzorów, z przyczyn leżących po stronie pracownika,
* palenie tytoniu przez umundurowanego pracownika w przedziale służbowym czy na stanowisku pracy

W każdym przypadku, w którym może dojść do potrącenia premii, prowadzone będzie najpierw postępowanie wyjaśniające.

Pracownicy PKP Intercity zostali poinformowani o nowych zasadach w styczniu. Dokument został uzupełniony o uwagi strony społecznej.

źródło: Kurier Kolejowy

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 03-04-2013, 23:32    Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem w tej sprawie z pracownikami drużyn konduktorskich. Te 70% potrąconej premii to stanowi nawet nie 200 zł. Propagandowo 70% nieźle wyglada Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 06-04-2013, 21:58    Odpowiedz z cytatem

"... Dokument został uzupełniony o uwagi strony społecznej... ". Niestety, nie widziałem poprawionej wersji. Wiem tylko, że taryfikator wprowadzono " na próbę " od 01.04.2013 i będzie "testowany" do końca czerwca. Lecz nie to mnie ciekawi. Otóż, w znanej mi wersji nie było informacji ,jak długi będzie okres, po którym ewentualne potrącenie premii, nie będzie traktowane jako kolejne ? Miesiąc, kwartał, rok, czy do emerytury? >Grad<, dla jednych 200 zł. to będą przysłowiowe grosze na waciki, lecz przy skromnych zarobkach, to poważny ubytek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 07-04-2013, 23:24    Odpowiedz z cytatem

Pracownicy drużyn konduktorskich PKP Intercity i tak przesadnie dużo zarabiają jak na ich poziom kwalifikacji zawodowych jak i niskie morale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 08-04-2013, 09:16    Odpowiedz z cytatem

Grad, prowokujesz czy ironizujesz ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl