Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Praca magisterska z kolei
Autor Wiadomość

DanekRBI Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sty 2013

PostWysłany: 19-01-2013, 14:34   Praca magisterska z kolei Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry.
To jest mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się przywitać ze wszystkimi Smile

Przechodząc jednak do sedna - piszę pracę magisterską z tematyki związanej z kolejnictwem, mianowicie z zagadnienia regulacji osi torów kolejowych (pomiar plus analiza wyników) na AGH, wydział geodezji.
Przyznam szczerze, że nie miałem dużo styczności z tematyką kolejowa wcześniej, stąd nie mam tak rozległej wiedzy jak większość z Was tutaj na forum, ale bardzo chciałbym to zmienić. Poszukiwałbym jakichś opracowań, książek, prac doktorskich z tego zakresu, które pozwoliłyby mi powiększyć wiedzę na temat kolei i pomiarów geodezyjnych na nich prowadzonych.

Szukałem trochę na własna rękę, lecz uczelnia nie posiada praktycznie żadnych publikacji z tego zakresu, w internecie też szukałem, ale wujek google jest niezwykle skąpy w tej materii, stąd moje pytanie do Was.
Czy orientujecie się czy istnieją jakieś książki poruszające zagadnienia związane z geodezyjnymi aspektami pracy na kolei m.in regulacja osi torów, geodezyjną obsługą budowy, pomiarami itp?

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 19-01-2013, 16:29    Odpowiedz z cytatem

Wszystkie książki prof Bałuch, one są ogólnie o budowie toru, geometrii itp. Do zdobycia w bibliotekach kolejowych, albo zaprzyjaźnionych uczelniach

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

szumiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2011
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 19-01-2013, 23:30    Odpowiedz z cytatem

Wspolczuje tematu pracy...Ja jak mam w szkole infrastrukture kolejowa to juz mi sie do szkoly nie chce isc.A to przeciez podstawy.Nie ma to jak podstawy ruchu kolejowego czy odprawa pociagow:D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DanekRBI Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sty 2013

PostWysłany: 20-01-2013, 11:40    Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc był to mój świadomy wybór, gdyż zainteresował mnie tym tematem wykładowca na studiach. Zdaję sobie sprawę, że może to nie być tak proste jak mi sie wydaje, gdyż mam jedynie podstawy samej geodezji kolejowej, natomiast wszystko inne jest dla mnie obce, co chciałbym zmienić.
Głównie skupiałem się do tej pory na pomiarach, geometrii torów oraz ich projektowaniu, natomiast chciałbym poszerzyć wiedzę tak z samego kolejnictwa jak i z geodezji, która bądź co bądź jest najważniejszym elementem mojej pracy.

Jak sądzę, publikacje tego pana dotyczą ogólnych spraw zwiazanych z kolejnictwem, są jednak książki traktujące typowo o geodezji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl