Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Wynagrodzenie za czas strajku
Autor Wiadomość

ofelia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2009

PostWysłany: 12-03-2013, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Widzisz ciagle nie trafia do ciebie, że "Solidarność", cała "Solidarność" kolejarska wypłaca swoim członkom za strajk. Z całym szacunkiem do twojego zdania to nie jest jakaś podrzędna zakładówka a najwiekszy ZZ na kolei. To co robią inne ZZ to nie wiele mnie interesuje. Jeżeli ktokolwiek cokolwiek mówi to powinien wyrażać się precyzyjnie bez ogólników. Jeżeli chcesz brylowac na na forum to należy byc bezstronnym i mieć w sobie na tyle ucznciwości by mówic prawdę a nie używac półprawd.Jeżeli czegoś się nie wie to lepiej zapytać niż pisać blagi.No ale to nie jest po linii bo przeciez coś dobrego trzeba by było powiedziec o jakimś ZZ a to nie jest trendy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mc2 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Lut 2008

PostWysłany: 19-03-2013, 17:31    Odpowiedz z cytatem

ofelia napisał/a:
Prawidłowe rozumienie języka polskiego.

faktycznie sama umiejętność pisania czy czytania to jeszcze nie wszystko dlatego zacytuję jeszcze raz tekst, którego chyba jednak nie zrozumiałaś:
Oczywiście fundusz ten powinien być tworzony z części składek, ale w większości przypadków składki są przeznaczane na inne cele, więc niewiele jest organizacji, które po strajku mogą swoim członkom wypłacić utracone wynagrodzenie. tak napisał klimeu44.


ofelia napisał/a:

Tak - "Solidarność" tworzy fundusz strajkowy. Tak- wypłaca pieniądze za czas strajków. Zostało to zrobione, czyli wypłacone pieniądze za czas ostatniego strajku w PR. Zostało wypłacone, jest wypłacane, będzie wypłacane w najbliższych dniach za ten strajk.

Nie, nieprawda. Piszesz tylko o swoim podwórku, na swoim terenie. Nie określaj więc swojego podwórka jako organizację "S". I jest ogromna różnica pomiędzy słowami "zostało" "jest" i "będzie" wypłacone. Nie wszystkie te określenia trafiają pod tryb dokonany. Laughing

_________________
człowiek rodzi sie głupi i umiera głupi, są wyjątki - niektórzy umierają jeszcze głupsi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ofelia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2009

PostWysłany: 23-03-2013, 12:17    Odpowiedz z cytatem

Mc2 zarzucasz mi kłamstwo i to jest nieuczciwe. O zwrocie za strajk decyduje podjęta uchwała Sekcji Krajowej Kolejarzy i dotyczy wszystkich kolejarzy członków "Solidarnośći". Nie piszę o swoim podwórku ponieważ strajk był ogólnopolski więc zasiłki są wypłacane z funduszu krajowego. Gdyby strajk dotyczył mojego podwórka czyli mojego województwa mojego regionu zasiłki zostałyby wypłacone z regionalnego funduszu strajkowego.Użyłam słów - zostało , jest i będzie wypłacone ponieważ wówczas gdy pisałam pieniądze za strajk już zostały wypłacone przez niktóre organizacje, w niektórych były wypłacane a w innych będą wypłacone. Rozumiem, że taka sytuacja nie pasuje do waszego wyobrażenia o ZZ ale trudno takie są fakty. Dodam więcej wielu członków "Solidarności" zrezygnowało z odbioru tych 20-30 zł za strajk ponieważ uważają, że strajkowali w swojej sprawie i zyskali więcej niż zapłacili za strajk.Dziwne prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 23-03-2013, 15:07    Odpowiedz z cytatem

Myślałem, że już sobie darowałaś ten temat, ale skoro nie, to muszę cię trochę zmartwić. W moim otoczeniu pracuje sporo ludzi należących do "S" i nikt z nich nie otrzymał nawet propozycji zwrotu pieniędzy za czas strajku.
Tak więc, jeżeli twoja organizacja zakładowa zwróciła kasę, to nie znaczy, że reszta organizacji (nie tylko "S") to zrobiła.
Dobrze by było, jakbyś wrzuciła na forum tę uchwałę, która opisuje konieczność wypłaty pieniędzy z funduszu strajkowego, wtedy łatwiej byłoby domagać się ich od konkretnych przewodniczących.
Pracodawca natomiast skrzętnie odliczył wszystkim strajkującym te dwie godziny.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl