Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Wieczny stażysta
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01-03-2013, 17:15   Wieczny stażysta Odpowiedz z cytatem

Oto nowy zawód w Polsce: Wieczny stażysta

Im wyższe bezrobocie, tym więcej pojawia się ofert pracy dla stażystów i praktykantów. Kiedyś firmy urządzały nabory tylko przed wakacjami. Dziś zapotrzebowanie jest już przez cały rok. Na zarobek w takiej pracy jednak nie ma co liczyć. Firmy masowo traktują praktykantów jako bezpłatną lub tanią siłę roboczą.

Więcej:
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/420678,praca-nowy-zawod-w-polsce-wieczny-stazysta.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-03-2013, 11:25    Odpowiedz z cytatem

Pracowałem "od zawsze" w branży wydawniczej. O ile np. pięć lat temu chciałem zmienić pracę i bez problemu znalazłem nową, to teraz miotam się od półtora roku między jednym a drugim zleceniem - za grosze, przynajmniej wedle standardów przez jeszcze trzech lat. A większość ogłoszeń wygląda tak: "Wydawnictwo Bez Sensu Sp. z o.o. poszukuje stażysty. Obowiązki: te same, które wykonuje redaktor dawniej zatrudniony na etacie. Oferujemy: bezcenne doświadczenie" - które to doświadczenie istotnie bardzo przyda mi się podczas kolejnych "praktyk". Bardzo popularne jest też dawanie ogłoszeń na Gumtree lub Oferii, gdzie profesjonaliści nie mają szans wybić się przed studentów pracujących za 2 zł/dzień.
Z obserwacji wiem, że niewiele osób po takim stażu faktycznie może liczyć na jakąś pracę z prostego powodu - takie osoby szukać pracy mogą tylko na tym stanowisku, jakie same zajmowały, a to już jest zajęte przez kolejnego praktykanta lub stażystę.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 03-03-2013, 13:33    Odpowiedz z cytatem

Viljar napisał/a:
Bardzo popularne jest też dawanie ogłoszeń na Gumtree lub Oferii, gdzie profesjonaliści nie mają szans wybić się przed studentów pracujących za 2 zł/dzień.


Rzeczywiście coś jest w tym co piszesz.
Jeśli wejdzie się na te portale, zainteresowany znajdzie masę usług oferowanych przez takich desperatów za niewielki ułamek ceny rynkowej, czyli usługi oferowanej przez profesjonalistów Ysz
Tylko pytanie: jakie to będą usługi ? Czy taki student, czy inny "ciułacz", ktory za złotówkę jest gotów piardnąć w kościele, jest w stanie zapewnić gwarancję trwałości ?
Zdecydowanie nie Twisted Evil ... ponieważ do interesu będzie musiał dużo dołożyć Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-03-2013, 15:11    Odpowiedz z cytatem

No cóż, bezrobocie wśród młodzieży przekracza już chyba 30%, a ci którzy jakąś pracę mają to zazwyczaj na śmieciówkach i/lub za minimalne ustawowe wynagrodzenie. Bardziej obrotni uciekają z naszej "zielonej wyspy" za granicę. Powiem tak, ja młodych nie żałuję! Sami są sobie winni. Jak się głosowało dwa razy na nieudolną Platformę Obywatelską, która rozłożyła polską gospodarkę i za namową durnowatych spotów telewizyjnych chowało się babci dowód to teraz gówniarze mają to czego chcieli. Brak perspektyw, brak pracy, życiową frustrację... Oczywiście dla najbardziej zatwardziałych tzw. lemingów wszystkiemu jest winny wstrętny Kaczor, który rządził aż całe dwa lata. Tusk rządzi tylko 6 lat i chciał dobrze, a że wyszło jak wyszło to nie jego wina tylko mitycznego kryzysu. Wink

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-03-2013, 21:23    Odpowiedz z cytatem

@Buballo, niestety wiem z doświadczenia, jaka jest jakość usług w cenach "oferyjnych". Już dwa razy miałem okazję poprawiać redakcję po takim "specjaliście". Niestety, wielu wydawałoby się poważnych wydawców nie rozumie, że nie da się zrobić rzetelnej redakcji tekstu w tempie np. stu stron dziennie, a także że profesjonalista weźmie około 30-40 zł/stronę. Z drugiej strony - może i rozumieją, ale wiedzą, że w dzisiejszych czasach na literówki mało kto zwróci uwagę; ew. pośmieją się ludzie, pośmieją i zapomną. Może więc nie powinienem się dziwić?

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 03-03-2013, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Viljar napisał/a:
Niestety, wielu wydawałoby się poważnych wydawców nie rozumie, że nie da się zrobić rzetelnej redakcji tekstu w tempie np. stu stron dziennie...


Nie jestem z tej branży akurat, ale zmam kilkunastu bardzo znanych usługobiorców co nie chcieli "dać zarobić profesjonalistom", wybrali ludków z oferii i niesamowicie popłynęli z niektórymi projektami ... i dobrze im tak, może się w końcu nauczą, że tanio to wcale nie znaczy że dobrze Twisted Evil

Poza tym, jak zwrócisz uwagę, to nikt z poważnych usługodawców w danej branży, nie kompromituje się dodając swój anons na tego typu portalach, ponieważ każdy z nich ma swoją markę, na ktorą musi pracować długo, a portale z pseudo-usługami, pełne pseudo-fachowców raczej im splendoru nie przynoszą Śmiech ... dostrzega to już coraz więcej usługbiorców Idea Zatem nie przejmuj się Idea

Viljar napisał/a:
...w dzisiejszych czasach na literówki mało kto zwróci uwagę; ew. pośmieją się ludzie, pośmieją i zapomną.


Możesz być pewien, że wielu zwraca. Mnie też takie błędy wyjątkowo rażą, bo dużo czytam ...
Jak wejdziesz na stronę wp, czy gazetę Michnika, aby cokolwiek przeczytać z aktualności, to ma się wrażenie, że w tych redakcjach sami analfabeci pracują, bo sadzą błędy nie tylko w treści, ale nawet w nagłówkach Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-03-2013, 09:55    Odpowiedz z cytatem

Rekordowy pod tym względem jest portal trójmiejski, który nie dość, że zatrudnia redaktorów bez znajomości zasad poprawnej polszczyzny, to jeszcze zamieszcza artykuły o tym, że język musi się rozwijać i nie ma po co zwracać uwagi na błędy.

W zasadzie najlepszym wyjściem jest wysyłać "na ślepo" aplikacje do różnych wydawnictw oferując możliwość współpracy na umowę o dzieło. Na etat raczej nie przyjmują, a na współpracę może ktoś się skusi.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl