Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Prawda o płacy minimalnej
Autor Wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 22-06-2013, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To są jakieś bzdury. Podniesienie płacy minimalnej oznacza wzrost obowiązkowych składek na ZUS, tak po stronie pracodawców jak i po stronie samozatrudnionych. A nikt i nic tak nie hamuje przedsiębiorców jak właśnie ZUS.

Zgadzam się. Ostatnio dostałem premię uznaniową w dość niedużej kwocie. Kiedy otrzymałem rozliczenie zobaczyłem, że wysokość mojego wynagrodzenia już kwalifikuje je do odprowadzenia większych składek. Na końcu okazało się, że na konto dostałem mniej, niż gdybym tej premii nie dostał Śmiech

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunny Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Kwi 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-06-2013, 21:30    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, wysokość premii czy podwyżki niczego nie kwalifikuje, bo składki na ubezpieczenie społeczne (ZUS) i zdrowotne (NFZ) są liczone od podstawy, którą stanowi dochód brutto, czyli przychód (wynagrodzenie zasadnicze + premia + plus dodatki) pomniejszony o koszty uzyskania przychodu. To co dostajesz na rękę to dochód netto, czyli dochód brutto pomniejszony o składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy.

Jeśli przykładowo pracodawca przelał ci na konto 2000 zł (dochód netto) to w rzeczywistości zarobiłeś znacznie więcej, konkretnie 2775 zł. Różnica w kwocie 775 zł to składki i podatek. Ale na tym nie koniec haraczu, bo dodatkowo jeszcze pracodawca odprowadza za ciebie składki na ZUS, FP i FGŚP, w łącznej kwocie 572 zł. W rzeczywistości te 572 zł też musisz wypracować, bo przecież pracodawca nie płaci tych składek ze swojej prywatnej kieszeni tylko z puli, którą przeznacza na wynagrodzenia dla pracowników.

Reasumując: pracując na etacie dostajesz na rękę 2000 zł, ale musisz wypracować 3347 zł, z czego 1347 zł zabiera państwo pod postacią różnych składek i podatków. Krótko mówiąc państwo zabiera ok. 40% wypracowanych przez ciebie pieniędzy. Ale te 60% które ci zostaje też jest opodatkowane (VAT, akcyza, podatek od nieruchomości i inne obowiązkowe haracze).

Jesteś człowiekiem zniewolonym ekonomicznie przez socjalistyczne państwo, czyli niewolnikiem pracującym za marny ochłap. Legalna praca na etacie jest w takim systemie najmniej opłacalna. Kto cwańszy i zaradniejszy ucieka przez pazernym ZUS-em i Fiskusem do szarej strefy. Albo opuszcza naszą "zieloną wyspę".

Wyższa płaca minimalna jest w interesie przede wszystkim państwa, które od wyższych wynagrodzeń zgarnie więcej podatku i składek ZUS. Interes pracownika jest mikroskopijny, bo nawet nie zauważy tej podwyżki. Zapyta ktoś, dlaczego w takim razie państwo hamuje wzrost płacy minimalnej? Z dwóch powodów: wzrost kosztów pracy uderza najbardziej w prywatny biznes, który generuje ponad 60% PKB, a to z kolei przekłada się na wzrost bezrobocia, bo pracodawcy muszą ciąć koszty. A rząd nie chce ani wzrostu bezrobocia, ani nie chce narażać się przedsiębiorcom, którzy stanowią pokaźny elektorat.

Paradoksem jest, że uchodzący za socjalistyczny i zamordystyczny rząd PiS obniżył podatki PIT/CIT i składki ZUS, natomiast rzekomo liberalny i wolnościowy rząd PO maksymalnie dokręcił śrubę, podwyższając podatek VAT i składki ZUS.

Mam nadzieję, że swym ekonomicznym wywodem nikogo nie zanudziłam.

_________________
"Kobiety kochają zwyciężonych, ale zdradzają ich ze zwycięzcami." - T. Williams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 23-06-2013, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zgadzam się. Ostatnio dostałem premię uznaniową w dość niedużej kwocie. Kiedy otrzymałem rozliczenie zobaczyłem, że wysokość mojego wynagrodzenia już kwalifikuje je do odprowadzenia większych składek. Na końcu okazało się, że na konto dostałem mniej, niż gdybym tej premii nie dostał Śmiech

To jest niemożliwe. Chyba, że zostałeś oszukany.
Ps. Nie przeczytaliście do końca ze zrozumieniem artykułu do którego podałem link.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 23-06-2013, 16:30    Odpowiedz z cytatem

A po co komentować nonsensy? Czytać można, ale od razu się odnosić...? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-06-2013, 00:27    Odpowiedz z cytatem

Sunny napisał/a:
A rząd nie chce ani wzrostu bezrobocia, ani nie chce narażać się przedsiębiorcom, którzy stanowią pokaźny elektorat.

Który rząd masz na myśli? Chyba nie rząd Tuska, który robi wszystko co w jego mocy, aby bezrobocie było jak największe i żeby upadło jak najwięcej firm.

Wysokie bezrobocie jest w interesie każdego postmagdalenkowego (nie)rządu, bo ta władza bez względu na barwy polityczne nie chce, żeby społeczeństwo się bogaciło. Biedotą i ciemnotą łatwiej rządzić. Mądrych, przedsiębiorczych i niezależnych albo się prześladuje (ZUS-em, skarbówką, różnymi "układami zamkniętymi"), albo zmusza do emigracji (od wuniowstąpienia z Polski wyjechało ok. 3 mln młodych ludzi).

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-06-2013, 18:50    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
Wysokie bezrobocie jest w interesie każdego postmagdalenkowego (nie)rządu, bo ta władza bez względu na barwy polityczne nie chce, żeby społeczeństwo się bogaciło.

Nie każdy zrozumie o co chodzi z tą Magdalenką. Chodzi o pookrągłostołową sitwę, którą stanowi wierchuszka partyjna PO, PiS, SLD i PSL (tzw. banda czworga). Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad mieliśmy rządy różnych konfiguracji, ale zawsze przy władzy byli ci sami ludzie. Zmieniali tylko szyldy partyjne. Podczas gdy jedni posiadali zewnętrzne atrybuty władzy (faktyczną władzę w naszym kraju sprawuje razwiedka, czyli specsłużby z komunistycznym rodowodem), inni udawali koncesjonowaną przez system opozycję. Potem zamieniali się miejscami... Generał Czempiński oficjalnie przyznał, że PO to wytwór specsłużb, a on sam był jednym z założycieli tej partii.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lukasso Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 11 Mar 2013

PostWysłany: 27-06-2013, 12:14    Odpowiedz z cytatem

Ująłeś to w kilku zdaniach idealnie , teraz ci ludzie niszczą ten kraj w każdej płaszczyźnie a media robią ludziom gówno z mózgów i tak to się kręci a Polska tonie , przykre to jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-07-2013, 01:35    Odpowiedz z cytatem

Czy opłaca się pracować za 1600 zł?

Minimalne wynagrodzenie wynoszące 1600 zł brutto to około 1180 zł na rękę. Życie z taką pensją właściwie jest wegetacją, bo ogranicza człowieka na każdym kroku. Biorąc pod uwagę koszty utrzymania można dojść do wniosku, że pracować właściwie się nie opłaca.

Czytaj dalej...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 25-07-2013, 10:31    Odpowiedz z cytatem

Wg. mnie nie.
Z tego co widze po rzadach i pracodawcach to chca doprowadzic aby jeszcze wiecej ludzi glodowalo, mieszkalo pod mostem, zebralo i/lub chodzilo po smietnikach, wyjechalo z kraju (jesli maja mozliwosc).
A z drugiej strony Polacy nic nie chca zrobic aby sobie i innym polepszyc warunki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 29-07-2013, 12:47    Odpowiedz z cytatem

pawcio1978, człowiek co tym piszesz ! to nie jest tak, że pracodawca chce, żeby pracownik pracował na pensję minimalną na to składa się wile czynników takich jak: staż pracy, doświadczenie zawodowe, chęć pracy oraz przede wszystkim kompetencję !!Po za tym w przypadku wysokiego deficytu w sektorze finansów publicznych jak i budżetu państwa rząd nie ma jak obniżyć składek płaconych przez pracodawców!!

Radzę Tobie jeszcze raz dokładnie obejrzeć filmik i zapoznać się jaki wpływ ma podniesienie płacy minimalnej na całą gospodarkę

PS. Po za tym Polakom wyrosła na tzw. "Zachodzie" konkurencja w postaci Greków, Włochów lub Hiszpanów, gdzie sytuacja makroekonomiczna tych krajów w zdecydowanej gorszej sytuacji niź w Polsce, a nawet Grecja już tylko krok dzieli do bankructwa definitywnego, jeszcze gorszego niź Argentyny w 2001 roku dla wierzycieli jak i dłużnika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 29-07-2013, 22:29    Odpowiedz z cytatem

Net mam w tel.wiec nie ogladam filmikow.
Czyli wg Ciebie osoba bez doswiadczenia powinna mieszkac pod mostem lub w noclegowni, glodowac, harowac na 3 zmiany? Kazdy powinien moc godnie przezyc za minimalna wyplate, a nie zastanawiac sie: rachunki czy glodowac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 29-07-2013, 22:38    Odpowiedz z cytatem

Pensja minimalna powinna być zróżnicowana zależnie od regionu, zależnie od branży i zależnie od kwalifikacji. Tak jest np. w Niemczech. W Polsce nie ważne gdzie mieszkasz (Warszawa czy Ustrzyki Dolne), nie ważne co robisz (sprzątaczka czy kierowca), nie ważne jakie masz wykształcenie (wyższe czy podstawowe) to te 1600 zł brutto należy ci się jak psu micha. Wszystkim po równo czyli socjalistyczny absurd!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 30-07-2013, 06:08    Odpowiedz z cytatem

Tak ale minimalna dla zadupia z Ustrzyk czy skądś powinna być 1600zł, a w Warszawie powinno to być 2000zł. Nie mniej,
zresztą pracodawcy na pewno woleli by te 1600zł dać pracownikowi, a nie państwu, nie ma żadnych bonusów dla pracodawców np. 6 miesięcy państwo dokłada do składek itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-09-2013, 16:35    Odpowiedz z cytatem


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Kamill Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 17-09-2013, 17:25    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Pensja minimalna powinna być zróżnicowana zależnie od regionu, zależnie od branży i zależnie od kwalifikacji. Tak jest np. w Niemczech. W Polsce nie ważne gdzie mieszkasz (Warszawa czy Ustrzyki Dolne), nie ważne co robisz (sprzątaczka czy kierowca), nie ważne jakie masz wykształcenie (wyższe czy podstawowe) to te 1600 zł brutto należy ci się jak psu micha. Wszystkim po równo czyli socjalistyczny absurd!

Socjalistyczny absurd to pensja minimalna w ogóle, kto nie spał na ekonomii ten wie (chyba że jej nia miał).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl