Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Trasa Lubliniec - Częstochowa
Autor Wiadomość

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 19-07-2016, 19:25    Odpowiedz z cytatem

wasat napisał/a:
Witam jednak 28 07 2016 pociagi jada tylko na stradom wszystkie nawet calo roczne


Bzdura! Widocznie źle spojrzałeś na plakat! Na Stradom jadą tylko specjalne pociągi ŚDM relacji Lubliniec - Częstochowa Stradom, natomiast całoroczne osobówki Lubliniec - Częstochowa będą dojeżdżały normalnie na dworzec główny.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 20-07-2016, 09:41    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj jechałem linią S13 z Częstochowy do Lublińca...Cena biletu rewelacyjna, a mimo to w pociągu pustki, trzeba koniecznie coś zrobić z tym odcinkiem bo choćby bilety były i za 50groszy to i tak niewiele osób będzie korzystać z tego połączenia. Jeśli Opolskie ma problem z tym połączeniem to może pokombinować tak aby pociągi jechały do Tarnowskich Gór tak jak będzie na ŚDM. Są bilety za 4zł to teraz niech dowalą konkretną ilość połączeń, akurat może się uda. W obecnej formie taka relacja ma małe szanse na przetrwanie-chyba, że będą wozić ludzi drezynką z PLK :-D
W ramach ciekawostki warto dodać, że po wprowadzeniu liniówki TG-Lubliniec Koleje Śląskie są najtańszym połączeniem z Tarnowskich Gór do Częstochowy. PKS Częstochowa chce za bilet 8,50zł, Uni-Metal 8,50zł, a kupując bilet Liniowy TG-Lubliniec za 4zł, a później "13" za 3zł dojedziemy za 7zł.
Jeśli chodzi o Lubliniec-Tarnowskie Góry to pociąg przed 20 był całkiem ładnie zapełniony, aż sam się zdziwiłem.

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 20-07-2016, 09:59    Odpowiedz z cytatem

REGIOchłopak napisał/a:
Jeśli Opolskie ma problem z tym połączeniem to może pokombinować tak aby pociągi jechały do Tarnowskich Gór tak jak będzie na ŚDM

Jakie pociągi pojadą do Tarnowskich Gór z okazji ŚDM? Przecież bedą składy Częstochowa Stradom - Katowice p. Lubliniec, Bytom tylko dlatego, że takie połączenie wykupiła strona kościelna (sporo pielgrzymów pojedzie z Częstochowy do Radzionkowa i Bytomia) w przyciwnym razie wszystkie pociągi ŚDM kończyłyby bieg w Lublińcu. Jeśli myślisz, ze są jakiekolwiek szanse na uruchomienie regularnej osobówki rel. Częstochowa - Tarnowskie Góry p. Lubliniec to jesteś w ogromnym błędzie! Przypominam też, że 'naturalna' trasa z T.Gór do Częstochowy wjedzie p. Boronów i właśnie tamtędy kursuje jeden bezpośredni pociąg regio.

Głównym problemem osobówek z Częstochowy do Lublińca jest fatalny rozkład jazdy, ilość połączeń musi sie zwiększyć jak i kś muszą nieco skorygować godziny odjazdu, wtedy linia S13 okaże sie sukcesem. I nie ma tu nic do rzeczy relacja, przecież za czasów PR jak i grupy PKP pociągi jadące z Częstochowy do Lublińca były wypełnione po brzegi! Jednak o ile mi wiadomo frekwencja na chwile obecną dość sporo sie poprawiła i tak jak już pisałem dajmy ludziom czas, jeszcze mało kto wie o podwyżkach.

REGIOchłopak napisał/a:

Jeśli chodzi o Lubliniec-Tarnowskie Góry to pociąg przed 20 był całkiem ładnie zapełniony, aż sam się zdziwiłem.

Na tym odcinku frekwencja jest bardzo dobra chyba na każdym pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 20-07-2016, 10:10    Odpowiedz z cytatem

hanys, nie znam realiów ziemi Lublinieckiej, daje tylko swoje spostrzeżenia jako osoba która jest "z zewnątrz".
Jeśli uważasz, że frekwencja z 0 na 5 osób to poprawa to gratuluje optymizmu Razz

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 20-07-2016, 10:12    Odpowiedz z cytatem

Ja znam realia zarówno ziemii lublinieckiej jak większej części woj. śląskiego Very Happy
Oczywiście, że frekwencja z 0 na 5 osób to poprawa w końcu frekwencja wzrosła pięciokrotnie i mówie całkiem poważnie Very Happy jeśli liczba połączeń sie nie zwiększy to akurat w tym przypadku kś będą miały cieżko aby wygrać z ogromną konkurencją w postaci autobusów i busów jaka jest pomiędzy Częstochową a Lublińcem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wasat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2012

PostWysłany: 20-07-2016, 17:55    Odpowiedz z cytatem

Zobacz sobie rozklad plk tam jest napisane ze do stradomia wszystkie jada wyszukiwarce e podroznik tez pokazuje.Ma ktoś przecieki czy zostanie od grudnia pociag o 4 50 na czestochowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 20-07-2016, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, mój błąd przyznaje, jednak planowali inaczej ponieważ wszystkie całoroczne osobówki z linii S13 miały 28 lipca dojechać do st. Częstochowa. No cóż to tylko jeden dzień więc tragedii nie ma. Znacznie większy problem to ZKA która zostanie wprowadzona 22 i 23 lipca na trzech parach pociągów kś kursujących pomiędzy Lublińcem a Częstochową.

Co do pociągu o 4.50 to o ile mi wiadomo na dzień dzisiejszy kś nie planują likwidować niczego na linii S13 w przyszłym rozkładzie jazdy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 21-07-2016, 09:24    Odpowiedz z cytatem

hanys, jaki problem z ZKA? przecież tam można by podstawić busa i jeszcze będą wolne miejsca siedzące Śmiech Śmiech

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 21-07-2016, 11:57    Odpowiedz z cytatem

@REGIOchłopak, taki problem ze autobusy komunikacji zastępczej zawsze jeżdżą ze sporym opóźnieniem czasami sięgającym nawet 60 minut! Niewykonalne jest dla ZKA pokonanie trasy z centrum Lublińca do centrum Częstochowy w ciągu 25-30 minut tak jak to robi osobówka kś. A jeśli już mówimy o ilości miejsc to w busie jest ich stanowczo za mało dlatego w przypadku ZKA na tą trasę podstawiany jest duży autokar! Trochę mniej hipokryzji kolego!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 21-07-2016, 23:03    Odpowiedz z cytatem

widziałem te tłumy w pociągach...jarasz się jak pochodnia jak mówi się o Lublińcu, a to zupełnie niepotrzebne. Realia są takie jakie są i nic z tym nie zrobimy Wink

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 22-07-2016, 11:43    Odpowiedz z cytatem

Zawsze śmiać mi sie chce kiedy mkole podczas jednorazowego zerknięcia na dany pociąg stwierdzają z jaką frekwencją jeździ on przez cały rok. Widze, że ty również sie do nich zaliczasz tak więc dyskusje z tobą moge zakończyć gdyż nie ma ona najmniejszego sensu. Znam pare osób z kś i dobrze wiem jak na chwile obecną wygląda frekwencja w składach na S13, a co do jarania sie to Lublińcem jaram sie tak samo jak moimi Katowicami jak i również całym górnym śląskiem i tyle w temacie. Daj sobie już siana kolego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 22-07-2016, 12:14    Odpowiedz z cytatem

hanys, Żeby zawrzeć Tobie usta Twoim sianem którym mam się wypchać uświadamiam jedynie, że jechałem tam więcej razy. A będę miał okazje do przejechania tej trasy jeszcze nie raz i z chęcią udokumentuje na zdjęciach tą zachwycającą frekwencję o której mówisz. Szanowny Panie wszystko wiedzący najlepiej, szkoda, że na prezesa KŚ się nie puściłeś skoro taki znawca z Ciebie Wink

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 22-07-2016, 12:42    Odpowiedz z cytatem

Oj tak siana u mnie dostatek Very Happy Jak pisałem mam znajomych w kś i dla mnie są oni bardziej wiarygodni niż twoje udokumentowane mkolskie wycieczki raz na pare miechów. Ja również pare dni temu będąc w Częstochowie widziałem przyjazd osobówki z Lublińca z której na oko wysiadło jakies 50-60 - czy to oznacza że zawsze tak jest? NIE! Również tyle warte są twoje zabawne dokumentacje. Średnia frekwencja po obniżeniu cen biletów jest dla kś zadowalająca co i tak przy tak fatalnie ułożonym rj jest sukcesem.

Po co niby mam sie pchać na prezesa kś?! Chyba tylko po to żeby zwalić sobie na łeb pełno problemów, wole swoją fuche w IC Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wasat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2012

PostWysłany: 22-07-2016, 17:20    Odpowiedz z cytatem

Witam mogę potwierdzić że przybylo pasazerów teraz jest sezon urlopów i wakacji wiec mniej ludzi jezdzi zobaczymy od września wiecej pociagów bedzie ok.. Na tarnowskie gory czasami niema gdzie usiąść tyle ludzi przybylo..Wole 100 razy koleje śląskie niż jak byly przewozy regionalne..Mam pytanie gdzie jezdzi szynobus 005 kiedyś na lubliniec jedzil.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 14-09-2016, 14:40    Odpowiedz z cytatem

wasat napisał/a:
Mam pytanie gdzie jezdzi szynobus 005 kiedyś na lubliniec jedzil.

Obydwa szynobusy SA109 jeżdżą z Czechowic do Cieszyna na zmiane ze starymi EN57.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl