Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  Następny
PKP IC szykuje niższe ceny biletów
Autor Wiadomość

Hugo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2010
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: 07-12-2015, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Oferta Intercity "Super Promo" wydaje się być ciekawa, zwłaszcza na długie trasy p. przejazd z Katowic do Gdyni Głównej za 98 zł to jest coś ale Z Katowic do oddalonego 9 km Sosnowca Głównego to 49 zł !!!! zgroza
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-12-2015, 18:59    Odpowiedz z cytatem

Podróż w dobrej cenie z PKP Intercity! Odcinek II: Super ceny na ekspresy.

Tylko 29 zł za podróż ekspresem z Katowic do Bielska Białej czy z Krakowa do Zakopanego. 13 grudnia br. PKP Intercity zaoferuje swoim klientom super ceny na nowych trasach Pendolino i Express InterCity. Studenci, uczniowie czy posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą jeszcze mniej.

Nowy rozkład jazdy PKP Intercity oferuje rozbudowaną siatkę połączeń dla pociągów Pendolino (Express InterCity Premium) oraz Express InterCity. Już 13 grudnia br. pociągi EIP pojadą do Bielska - Białej (Tychów, Pszczyny, Czechowic -Dziedzic), Gliwic, Zabrza i Rzeszowa (Dębicy, Tarnowa), a składy EIC m.in. do Jeleniej Góry, Świnoujścia czy Węglińca. Oznacza to, że łącznie z oferty komfortowych i nowoczesnych pociągów ekspresowych będzie mogło korzystać nawet 8,5 mln potencjalnych klientów. Dla nowych relacji przewoźnik przygotował atrakcyjne ceny biletów w ramach oferty Super Promo.

Bilety w ramach oferty Super Promo są dostępne na przejazdy w klasie 1. i 2. Oferta jest limitowana. Bilety można nabywać w całym okresie przedsprzedaży - najwcześniej na 30 dni przed terminem podróży, aż do wyczerpania limitu. Po wyprzedaniu puli najtańszych biletów ceny naliczane są z rabatami 30%, 20% i 10%.

Źródło: www.intercity.pl

OfertaSuperPromo.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 156.49 KB


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 07-12-2015, 19:27    Odpowiedz z cytatem

http://www.intercity.pl/pl/dokumenty/Cennik/cennik%20od%2011.2015/Cennik%20us%C5%82ug%2013.12.pdf

Jakoś nie widzę tych 7zł za 40km obiecanych przez Leonkiewicza....

cennik.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 81.54 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzynio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2008
Skąd: Olsztyn/Elbląg

PostWysłany: 07-12-2015, 21:00    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie to nie jest obniżka a podwyżka, wcześniej za 98km płaciłem 26zł, a teraz jest 29zł, więc podwyżka ponad 11% i to w czasie kiedy w Polsce jest deflacja!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Wro Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Cze 2015
Skąd: Berlin/Wrocław

PostWysłany: 07-12-2015, 22:44    Odpowiedz z cytatem

Czy gdzieś jest info od kiedy te promocje będą dostępne? Próbowałem znaleźć bilet Wrocław-Węgliniec za 39 zł, bezskutecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 07-12-2015, 22:46    Odpowiedz z cytatem

MK_Wro, od 13 grudnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Wro Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Cze 2015
Skąd: Berlin/Wrocław

PostWysłany: 07-12-2015, 23:03    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231, dzięki. Myślałem (naiwnie), że na pociągi od 13.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-12-2015, 04:19   

No wypadałoby, żeby bilety w promocji można kupić z 30 dniowym wyprzedzeniem - ale z bliżej nie zrozumiałych powodów tak nie jest. Ale dlaczego szczegóły cennika mamy poznać dopiero w dniu jego wejścia jest już dla mnie totalnie bez sensu.
Powrót do góry

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 08-12-2015, 06:31    Odpowiedz z cytatem

Na niektórych odcinkach bilety się nie zmienią np. Koszalin - Białogard (24km) teraz kosztuje 13zł, po zmianie cennika... 13 zł. Więc co to za ściema. Na tak krótkich odcinkach bilet powinien kosztowac maksymalnie 10zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-12-2015, 06:42   

A masz gdzieś dostępny nowy cennik - ważny za przejazd (i zakup) od 13.12?
Powrót do góry

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 08-12-2015, 06:59    Odpowiedz z cytatem

Sugeruję się powyższą tabelką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-12-2015, 08:34   

Przeczytaj mój wcześniejszy post. To jest tabelka z aktualną ofertą, Intercity nie raczyło jeszcze opublikować nowych cenników, przecież do startu aż 5 dni... Sprzedaż wg nowych cen od niedzieli.
Powrót do góry

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 08-12-2015, 08:45    Odpowiedz z cytatem

Tabelka którą zamieściłem obowiązuje od 13 grudnia i pochodzi ze strony IC (link podałem nad tabelką).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolej_ka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 13 Sie 2014

PostWysłany: 08-12-2015, 09:06    Odpowiedz z cytatem

kpc21 napisał/a:
Ad. 1.
Tak.

Ad. 2.
1. Bilet rodzinny: http://intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/bilet-rodzinny.html - wymogiem jest, by choć jedno dziecko miało mniej niż 16 lat. Dzieci mają normalne ulgi na podstawie legitymacji (szkolna 37%, ewentualnie studencka 51%, choć tu ciężko mówić o dziecku), dorośli (rodzice) zniżkę 30%. Gdyby ewentualnie trafiło się dziecko bez legitymacji - też ma 30%.

2. Oferta "Wcześniej": http://intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/wczesniej.html - zniżka za wczesny zakup biletu. Oferta ograniczona ilościowo (nie działa gdy w pociągu jest już dużo wyprzedanych miejsc) i czasowo (różne wysokości zniżki zależnie od momentu zakupu biletu, im wcześniej tym taniej). Jeśli dobrze rozumiem - nie łączy się ze zniżką 30% z biletu rodzinnego, ale łączy się z ulgami ustawowymi (37% na legitymację szkolną), a więc tańsze bilety na podstawie tej oferty mają tylko dzieci (dorośli - rodzice mają już zniżkę 30% na podstawie oferty rodzinnej i poniżej tego nie zejdą, natomiast dziecko uprawniające rodziców do tańszego biletu na podstawie oferty rodzinnej samo może mieć bilet kupiony w ofercie wcześniej). Mogę się mylić - jeśli tak, to niech mnie ktoś poprawi.

3. Jeśli macie ogólnopolską kartę dużej rodziny (https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny - troje dzieci, więc powinna wam przysługiwać, ale trzeba chyba jakiś czas czekać na jej wyrobienie, robi się to w urzędzie miasta), to obowiązuje was jeszcze ta oferta: http://intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/oferta-duzej-rodziny/ - w tej sytuacji jest najprościej, wszyscy mają zniżkę 30% łączącą się z ulgą na legitymację szkolną w przypadku dzieci. Przy wczesnym zakupie biletu cena będzie taka sama jak w przypadku wykorzystania dwóch wyżej wymienionych ofert, przy zakupie tuż przed odjazdem korzystając z karty dużej rodziny będzie taniej. Z kartą przysługuje też promocja w warsie.

Ad. 3.
W 1. klasie nie obowiązują ulgi ustawowe dla uczniów i studentów, czyli dzieci miałyby tylko zniżkę 30%, tak samo jak rodzice. Na podstawie samej oferty "bilet rodzinny", z dwóch kolejnych ofert korzyści nie będzie (chyba że nie macie dziecka które nie miałoby skończonych 16 lat).


Dzięki za podpowiedź
Smile

Ustosunkuję się do punktu 3, bo w sumie najbardziej interesuje mnie 1 klasa ( chodzi o wyjazd nad morze, a do przejechania mam dosłownie całą Polskę Very Happy )
Dwa lata temu też jechaliśmy 1 klasą, tyle że wtedy jeszcze Bilet Rodzinny łączył się z ofertą Wcześniej, więc wszystko było jasne, a teraz muszę szukać nowych rozwiązań.

Kliknęłam sobie na podany przez Ciebie link, odnośnie Karty Dużej Rodziny i tam znalazłam info o zniżkach, które wydają się być bardzo atrakcyjne. Wklejam link, bo nie umiem wkleić tabelki Wink

http://intercity.pl/pl/dokumenty/Cennik/cennik%20od%2016.11.2014/TLK-IC-KDR30-07-04-2015.pdf

Wychodzi mi, że podana cena biletu dla osoby dorosłej zawiera już 30% zniżki, a dla dzieci tą kwotę pomniejszono o dodatkowe 37% ( żadne z moich dzieci nie ukończyło 16 lat, ale to chyba nie ma znaczenia )
Czyli wychodzi, że byłaby to dla nas super oferta, chyba najlepsza, jeżeli dobrze ją zinterpretowałam?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 08-12-2015, 09:10    Odpowiedz z cytatem

W 1 klasie TLK/IC oferta Wcześniej w ogóle nie obowiązuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl