Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Baza Informacji o Dworcach
Autor Wiadomość

adrian5632 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2013

PostWysłany: 08-04-2013, 02:32   Baza Informacji o Dworcach Odpowiedz z cytatem

Witam! Ponieważ do tej pory takie coś nie zostało zrobione, postanowiłem się sam tym zająć.

Link do strony z danymi: http://stacje.adrianlubik.eu

Mam w planach stworzenie serwisu, w którym będą zawarte informacje użyteczne dla pasażera. Jedną z części serwisu byłby dział informacji o stacjach i co można na nich znaleźć (parking, kasy, godziny otwarcia itp.).

Problemem jest to, że sam nie dam rady zebrać informacji o ponad 2000 stacjach i przystankach. Dlatego postanowiłem najpierw wrzuciś online serwis, w którym każdy może dodać informacje (jeśli takowe posiada) na temat dworców.

Wg mnie takie coś powinno istnieć już od dawna i być dostępne dla każdego. Będę wdzięczny za pomoc w uzupełnianiu danych. Jeżeli możecie, to udostępniajcie też link w swoich profilach w sieciach społecznościowych takich jak facebook.

PS
Jeśli macie pomysły jakie jeszcze informacje powinny tam być zawarte, to proszę pisać poniżej lub na maila.

Link do strony z danymi: http://stacje.adrianlubik.eu
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 08-04-2013, 13:22    Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajna inicjatywa, ja jak na razie dodałem 1 wpis, potem dopiszę więcej. Mam tylko jedno pytanie, otóż po dodaniu wpisu pod daną stację ciągle pisze że żadnych danych nie dodawano, czy to jest spowodowane koniecznością jakiejś weryfikacji danych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian5632 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2013

PostWysłany: 08-04-2013, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Dodane dane powinny być widoczne bezpośrednio po dodaniu. Jaśniej przeglądarki używasz? Po kliknięciu przycisku dodaj powinno pojawić się okno z informacja potwierdzającą jakie dane zostaną przesłane. Dopiero po potweierdzeniu w tym oknie dane zostaną przesłane i użytkownik powinien zoastasc przekierowany do strony z dodanymi danymi. Nas gorze strony powinien się pojawić komunikat mówiący czy dane zostały pomyślnie dodane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lidka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 11 Lip 2012

PostWysłany: 09-04-2013, 19:28    Odpowiedz z cytatem

Dobra inicjatywa. Po pewnym czasie trzeba będzie weryfikować powstające nieścisłości Smile Mam nadzieję, że jesteś przygotowany na różnice poglądów wśród uzupełniających bazę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian5632 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2013

PostWysłany: 09-04-2013, 23:00    Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Oczywiście - weryfikacja danych będzie, ale to w finalnym wydaniu serwisu. To, co można znaleźć pod linkiem aktualnie, służy tylko do zbierania pierwszych danych. Jak już będzie ich wystarczająco dużo, baza danych będzie oczyszczona i finalny serwis będzie miał opcję raportowania błędnych danych i zgłaszania uaktualnień (to tak w skrócie).

PS
Dodałem też link na wykopie, jeżeli macie tam konto, proszę wykopywać Wink
Link na wykop.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

_kamil_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2010
Skąd: Chełm

PostWysłany: 13-04-2013, 21:19    Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawa inicjatywa, przydałaby się jeszcze rubryka dotycząca komunikacji miejskiej ( dostępność przystanków w pobliżu dworca, linie autobusowe, miejsca w które można dojechać). Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 11-06-2013, 13:12    Odpowiedz z cytatem

Tez jestem za. Ale moglby znalezc sie sponsor aby od razu grupowo uzupelnic baze. A to co robi duet PKP i Wikimedia to porazka i inicjatywa zbyt dlugoterminowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl