Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Picie piwa w pociągach
Autor Wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 31-05-2013, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sam widzialem jak dwoch konduktorow PKP IC (w ubraniach firmowych) chlalo piwo w pociagu.


A forumowicz rocznik 78(?) oburzony po podłączeniu się w zaciszu domowej alkowy do sieci poskarżył się na chłopów którzy pili piwo do ich firmy Śmiech lisek chytrusek

Na pewno jest tak, że nikt nie chce wzywać sokistów czy policji na pasażerów, upomina się aby schowali troszkę tego browara,
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 31-05-2013, 21:14    Odpowiedz z cytatem

@alf1923: Masz racje. Po co przestrzegac regulaminy, ustawy, kodeksy, itp.? Moze wejdzmy do pociagu i zrobmy demolke totalna albo wysadzmy cos.
Jak kupujesz bilet to czy zgadzasz sie aby inni pasazerowie robili syf w wagonie/skladzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaguś86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2011
Skąd: Lubin/Katowice

PostWysłany: 31-05-2013, 23:22    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o co tak bijecie pianę. Kilka razy jechałem TLK/IR i konduktorzy czy współpasażerowie nie robili "dymu" że piję w przedziale piwo ale zawsze to robię z u umiarem. Wracając w ubiegłym roku Wołodyjowskim z Kędzierzyna do Katowic była taka sytuacja że 3 gości pili jakieś tanie siki, za Kędzierzynem dawali się już we znaki, SOK się kręcił 3 razy, dopiero za 3 razem nakazali tym gościom zaprzestanie spożywania piwa, jednakże skończyło się na tym że SOKista jednego w sztok pijanego gościa zabrał ze sobą i kazał przy nim wylać piwo. Takich ludzi powinno się tępić a nie tych co z umiarem piją. Takie jest moje zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 01-06-2013, 08:16    Odpowiedz z cytatem

A jak ktoś będzie żłopał piwo bezalkoholowe albo pepsi (której ja zapachu nie znoszę i muszę z tym żyć) zachowując się tak jak opisał to Viljar, to już jest pasażer cacy ? Bo jedzie zgodnie z przepisami przewoźnika?
Myślę że niektórzy chcą zbyt wyraźną granicę postawić dla spożywania piwa w pociągu.
Wydaje mi się że jeśli ktoś wyniósł z domu dobrą kindersztubę to sprawa tematu dyskusji jest trzeciorzędna. Niektórzy po prostu nie dorośli do tego aby odnaleźć się w społeczeństwie i wkomponować się bez inwazynie między ludzi. I to nie ma znaczenia czy bez piwa czy z piwem w ręku.

Kiedyś jadąc TLK do Wrocławia, dwóch studentów zapytało się współpasażerów w przedziale czy nie bedzie im przeszkadzało jak otworzą sobie piwo, ponieważ nie było sprzeciwu, kulturanie się napili. Przez całą podróż zachowywali się bardzo pozytywnie.
Stokroć wolę jechać w przedziale z takimi łamiacymi przepisy, aniżeli z nie łamiącymi przepisów dresiarzami zachowujacymi się obscenicznie przy których strach odwrócić wzrok od bagażu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 01-06-2013, 13:40    Odpowiedz z cytatem

Wracam jednak do pytania: po co? Rozumiem, niektórzy lubią pić, ale czy muszą? W pociągu, w podróży, w przedziale? Czy te godziny, czy też minuty spędzone w pojeździe naprawdę tak doskwierają, że trzeba się napić?

Znam sto rozrywek w podróży (książki, muzyka, czasopisma, rozmowa ze współpasażerami jeśli tego chcą...) i nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się nudzić do tego stopnia, żeby sięgać po jakikolwiek alkohol w miejscach publicznych. W pubach piję tylko dla towarzystwa i raczej niewielkie ilości, bo nie lubię chodzić naprany po ulicy. Ja lubię się napić u siebie na ganku, elegancko, z własnego kufelka, po ciężkim dniu, i wiedzieć, że tutaj już jestem u siebie i że odpoczywam. A nie stresować się, że np. siedzę w pociągu, wypiłem dwa duże, pęcherz ciśnie, a kibel zajęty od dawna... Albo że maszynista zahamuje z impetem, a ja rozleję calą zawartość na współpasażerów i fotele...

Nie rozumiem po prostu, dlaczego gorliwie walczyć o prawo do picia gdzie popadnie, skoro o wiele przyjemniej pije się u siebie? Może lepiej poszukać sobie jakichś zainteresowań, zamiast popijać piwo podczas podróży pociągiem? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 01-06-2013, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Obywatel napisał/a:
Wracam jednak do pytania: po co?


Bo dążymy jakby to nazwać... "wolności" Smile ja lubię wracając do domu po ciężkim dniu napić się piwa w pociągu, czy też na rynku mojego miasta. Zakładając że mieszkam sam i nie lubię pić w domu. Oczywiście nie mówmy tutaj o skrajnościach uwalania się w trupa. Ważne żeby nikomu nie wchodzić w drogę i nie nastręczać utrudnień z tym związanych.

Ograniczenia i zakazy przerabialiśmy przed 1989 rokiem, po co do tego wracać.
Poza tym wydaje mi się że zakazy powodują zwiększony efekt. Dużo jeżdżę pociągami po Czechach, Słowacji Węgrzech, tam wolno pić ale procent pijących w stosunku do naszego kraju "na oko" to jest 20%.

Jeszcze raz chciałbym zaznaczyć że piwo w tym temacie jest w tle, bardziej chodzi w tym wszystkim jednak o brak kultury po spożyciu niż samo picie piwa.
Oczywiście to tylko moje skromne zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 01-06-2013, 22:25    Odpowiedz z cytatem

Tylko w PL masz w Regulaminie zakaz picia alkoholu, trzymania bagazu/butow/zwierzat na miejscu do siedzenia. Wiele razy widzialem walajace sie opakowania po napojach w pociagach. A ty zapewne lubisz widziec zasyfione sklady/wagony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BartekD1986 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2012

PostWysłany: 01-06-2013, 22:29    Odpowiedz z cytatem

a widzisz różnicę pomiędzy walającą się puszką/butelkę po piwie a puszką/butelką po coli, soku, wodzie itp.? ja nie widzę. syf to syf. brak kultury to brak kultury i tyle. Cham bez piwa to nadal cham.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 01-06-2013, 23:36    Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem co by ten "pasażer" pisał gdybym tak sobie kanapeczkę z czeskim serkiem "śmierdzielem" jadł? To dopiero jest woń! Zakazałby jeść kanapkę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-06-2013, 11:40    Odpowiedz z cytatem

Serem nikogo nie ochlapiesz Smile

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

irek34 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2012
Skąd: Katowice

PostWysłany: 02-06-2013, 22:15    Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś w TLK Uznam przerobiłem coś takiego, dwaj współpasażerowie pili sobie piwko aż tu za stacją Gliwice wsiadło do przedziału dwóch mundurowy i wypisali po 100zł na głowę mandatu.Tak że uwaga z tym piwkiem w pociągu i piszą za to mandaty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 03-06-2013, 20:47    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oczywiscie email poszedl tam gdzie powinien, bo to nie bylo jedyne przewinienie w trakcie tego polaczenia.

Po co donosić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 03-06-2013, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Bo w trakcie donosów z ludzi wychodzi ich prawdziwa polskość - polak bez donosu to jak trzeźwy rusek - nie obejdzie się Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-06-2013, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15, mówisz też o sobie?

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-06-2013, 08:31    Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie rozumiem, dlaczego doniesienie o popełnieniu wykroczenia uważane jest w Polsce za zło, a olewanie czy ukrywanie go jest społecznie akceptowane. Gdybym był świadkiem podobnej sytuacji, zrobiłbym to samo.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl