Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
[PKP IC] Pasażerowie musieli ustąpić miejsca kibicom
Autor Wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-05-2013, 11:16    Odpowiedz z cytatem

Chociażby to. Pomorski oddział IC jest znany z podobnych wpadek i ogólnego bałaganu.
Najbardziej mi się podobało, jak w 2009 bodajże został wyprawiony IC (jeszcze) "Neptun". Jeden z ludzi z obsługi zgłosił (słyszałem na własne uszy), że w wagonie nie działają hamulce, czy raczej: działają permanentnie - przykleiły się do kół i aż iskry szły, kiedy pociąg podjeżdżał pod peron. Zgadnijcie, co załatwiono sprawę? Oczywiście, odłączono wagon, ale... w Orłowie. Z Gdyni pociąg-kometa, sypiący iskrami na paręnaście metrów, odjechał, jak gdyby nigdy nic. Nie pytajcie, jak to możliwe - ja tylko stałem na peronie.
Sytuacja z kibicami wcale mnie więc nie zaskakuje.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 06-05-2013, 14:07    Odpowiedz z cytatem

Łaskawe PKP IC niezadowolonym pasażerom, którzy mając bilety ze wskazaniem miejsca do siedzenia jechali na stojąco, zwróci aż 10% wartości biletu:

http://www.rynek-kolejowy.pl/44967/Pasazerowie_nocnego_pociagu_PKP_IC_musieli_ustapic_miejsca_kibicom.htm

Czy tak udobruchany pasażer skorzysta jeszcze kiedyś z usług nieudolnej polskiej kolei?

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-05-2013, 14:46    Odpowiedz z cytatem

Winę za całą sytuację ponosi w pierwszej kolejności PKP IC, w drugiej policja. A artykuł oczywiście napisany jest w taki sposób, by odpowiedzialność zrzucić na "bandytów w dresach mieniących się kibicami".

Cóż, jest jeden niezwykle pozytywny aspekt całego zdarzenia. Przynajmniej kilkadziesiąt osób w Polsce na własnej skórze przekonało się jak to jest, gdy prawo idzie w kąt a władzę przejmuje pan w mundurze z pałą u boku, utrzymywany z pieniędzy podatników.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-05-2013, 17:19    Odpowiedz z cytatem

Ralny napisał/a:
A artykuł oczywiście napisany jest w taki sposób, by odpowiedzialność zrzucić na "bandytów w dresach mieniących się kibicami".

Komentarze bezrefleksyjnych połykaczy mainstreamowej medialnej papki na różnych portalach dowodzą, że cel został osiągnięty. Winni chaosu w pociągu TLK są kibole - taki komunikat wdrukowano w leminże móżdżki.

"Dla kiboli powinny być podstawiane wagony bez okien (tylko kraty w otworach okiennych), bez misek
klozetowych (tylko otwór w podłodze) i bez oświetlenia i innych udogodnień. Bydło ma jechać w
oborze!"

"Co to w ogóle do k,,,nędzy ma być kibole za free w zajetej już tlce.???? skandal !!! zaszmaty i
wy je bac hu ji do bydlecych wagonow kibole zasrane z buta niech przy du piają a nie TLKą jak
lordowie za free PAŁĄ GAZEM LAĆ SQRWIELI RÓWNO BEZ LITOŚCI DO SAMEJ WISŁY !!!"


To tylko dwa komentarze z portalu branżowego "Rynek Kolejowy". Nie trudno sobie wyobrazić co o niczemu niewinnych kibicach wypisuje się na różnych onetach...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Ostatnio zmieniony przez Victoria dnia 06-05-2013, 17:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 06-05-2013, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Myślę że powyższy komentarz jest spowodowany odczuciami piszącego, który zobaczył jak wyglądają wagony po przejażdżce "prawdziwych kibiców". Ja sam osobiście ostatnio widziałem co to barachło w wagonach wyprawia więc mam zdanie zbliżone do komentującego. Żadne, jak to nazwałaś "mainstreamowe media" nie są potrzebne, by to dostrzegać. Wystarczy otworzyć oczy,

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-05-2013, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
Komentarze bezrefleksyjnych połykaczy mainstreamowej medialnej papki na różnych portalach dowodzą, że cel został osiągnięty. Winni chaosu w pociągu TLK są kibole - taki komunikat wdrukowano w leminże móżdżki.

Tymczasem "Gazeta Wyborcza", która prowadzi ustawiczną wojnę z kibicami, poszła na całość i swoim zwyczajem wytrzepała z rękawa anonimowego czytelnika, który napisał odpowiedni "list":

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13859835,_Wychodzic__bo_was_pozabijamy___Kibole_sterroryzowali.html

A kibice nie pozostają dłużni:




_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-05-2013, 07:20   

A dlaczego "wytrzepała z rękawa"? Wie wierzysz, że z kilkuset osób ktoś mógł napisać do Gazety? Nie czytałem o tym jak na razie poza branżowymi mediami, ale jest tu nieco więcej informacji niż dotąd. No i pytania do Policji, dające nowe światło na niektóre sprawy, np. informacje o braku technicznych możliwości do podpięcia 4 wagonów do Pogorii (a od Bydgoszczy "techniczne możliwości" były). Nowe pytanie się rodzi czy kibice mieli więc wykupione miejscówki / zarezerwowane wagony czy po prostu bilety (albo i nie) i zamierzali przejechać jakkolwiek.
Powrót do góry

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 07-05-2013, 08:16    Odpowiedz z cytatem

Zauwazcie ze w jednym z komentarzy pisze gosc - kibic Cracovii ktory wracal tym pociagiem z Gdynii i jest gotow udostepnic wszelkie mozliwe skany umow najmu itd . Takze mozna sobie mysle wyrobic opinie po raz kolejny o tym co wypisuje GW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 07-05-2013, 08:29    Odpowiedz z cytatem

Ludzie, opanujta się, proszę. To, że ktoś robi akcje przeciw GW, nie znaczy od razu, że należy go wybielać. Jak wyglądają pociągi - np. osobowe - po przejazdach kibiców, wszyscy wiedzą, bo niejeden to widział. Jechanie po wypalonej juz linii politycznej "dobre kibole - złe media" to raczej brnięcie w slepy zaułek.

Gdybym ja się dowiedział, że mam wysiąść z pociągu, bo moja miejscówkę zajmuje grupka dzieciaków specjalnej troski, które muszą być wożone razem przez panów policjantów, żeby przypadkiem nikt sie nie pogubił na wdwuszereguzbiórce, to bym się ostro wpienił. Ciekawe też, dlaczego ta "biedna, upokarzana i miłująca pokój grupa kibiców" musi być eskorotwana przez policję? Rozumiem że chodzi o to, aby bronić tych biedaków przed agresją ze strony krwiożerczych lemingów czytających GW? Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 07-05-2013, 09:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie trudno sobie wyobrazić co o niczemu niewinnych kibicach wypisuje się na różnych onetach...


Nie przesadzał bym z tą niewinnością, widział ktoś może jak wyglądał peron w Bydgoszczy po postoju Pogorii??
Prawdopodobnie te wagony musiały potem przynajmniej na dogłębne czyszczenie być odstawione, a najprawdopodobniej do remontu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 07-05-2013, 10:36    Odpowiedz z cytatem

Ależ oczywiście, że winni są w ostatecznym rozrachunku kibole. Jasne, prawdopodobnie bezpośrednio zawiniło IC i trzeba ich piętnować, ale hej, czy gdyby kibolstwo było zwykłą grupą zorganizowaną, to wymagałoby eskorty policji (która swoją drogą mogła patrolować ulice w tym czasie)? OK, jeśli kibole mieli wykupiony wagon, to należało im się miejsce, ale nie mniej należało się ono zwykłym podróżnym, którzy też mieli miejscówki. Dlaczego to akurat oni musieli musieli jechać na stojąco, a nie kibolstwo? Jakiś czas temu była afera, też przecież w tym samym zakładzie IC, z kolonią, której IC "zapomniało" podstawić wagonu. I co, czy przyjechała od razu policja, która wywaliła "normalnych" pasażerów z trzech wagonów i zrobiła miejsce dla kolonii? Nie? To czemu akurat kibole mają być grupą specjalnie uprzywilejowaną?

Przepraszam, ale z tą obroną kibolstwa jako "prześladowanych politycznie" jesteście w takim samym stopniu "pożytecznymi idiotami" jak lewicowcy, z których się tu wyśmiewacie. Porównanie ostre, ale jak najbardziej uzasadnione: historycznie "pożytecznymi idiotami" byli zachodni dziennikarze, którzy bronili ZSRS nie znając go z bliska. Wy tak samo bronicie kibolstwa "na odległość". Tymczasem ja doskonale znam to środowisko, wiem, jak wygląda powrót nocą nawet z kilkuosobową grupką kiboli, niejednokrotnie musiałem uciekać przed nimi, bo "pechowo" nosiłem długie włosy. Wiem, jak wygląda pociąg po przejeździe nim takiej hordy. OK, są też normalni kibice. Tylko że ci normalni to zwykle kibice "indywidualni"; ci, którzy jadą grupą, to niemal zawsze jedna wielka patologia.

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-05-2013, 11:47    Odpowiedz z cytatem

Mestwin, wydaje mi się, że o kibicach wiem trochę więcej niż Ty, bo sam jestem kibicem i nie obawiam się chodzić na mecze Śląska ze swoim 5-letnim synem. Nagonkę na kibiców prowadzą prorządowe media mainstreamowe z "Gazetą Wyborczą" na czele, ogólnie tzw. lewactwo, choć kibice (a raczej margines w postaci kibolskej chuliganerii, którą nie interesuje mecz tylko rozróba) nie są bez winy. Ale tu mówimy o konkretnym przypadku z Gdyni i o konkretnym pociągu TLK i tego się trzymajmy zamiast rozmydlać temat i generalizować. A w tym przypadku jedyną winę ponosi PKP IC, które zawaliło sprawę z wagonami zarezerwowanymi przez kibiców oraz policja, która zamiast zrobić porządek z kolejarzami winnymi tego burdelu przegoniła pasażerów nie-kibiców jak stado baranów. Kibice z Tychów niczemu nie zawinili, ale przodowniczka manipulacji, czyli "Gazeta Wyborcza" napisała o nich jak o najgorszych bandytach i gwałcicielach, na podstawie wymyślonego "listu" (to stara praktyka GWna) anonimowego czytelnika. W ten sposób można bezkarnie napisać wszystko i o każdym (zwłaszcza o wrogu ideologicznym) i wielu przyjmie to za prawdę objawioną, bo naród ogólnie jest tępy i można mu wcisnąć każdą ciemnotę. Skoro wielu wierzy w smoleńską pancerną brzozę czy tuskową zieloną wyspę to i na podstawie wypocin GWna uwierzą w kibiców-gwałcicieli z Tychów, którzy zdemolowali pociąg TLK z Gdyni i sterroryzowali wszystkich pasażerów.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.


Ostatnio zmieniony przez Pirat dnia 07-05-2013, 13:31, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-05-2013, 12:15    Odpowiedz z cytatem

Pirat, nie wątpię w prawdziwość Twoich słów. Jednak bardzo często widziałem kibiców w Trójmieście i wiem, że obok "porządnych", chociaż mocno hałaśliwych są też jednostki agresywne. Ostatecznie policja nie bez powodu stoi na peronach.
Z drugiej strony - jeszcze przed wprowadzeniem miejscówek widziałem, jak kibice pchali się do pociągu ewidentnie zbyt krótkiego. Podobnie jak tutaj, policja namawiała do opuszczenia przedziałów, ale żaden z kibiców nie pozwolił na to, żeby jakakolwiek kobieta czy dziecko musieli ruszyć się z miejsca. Pilnowali porządku lepiej, niż policja Very Happy
Ja to widzę tak: IC dało ciała z wagonami i załatwieniem sprawy. Policja dała ciała, chociaż po prawdzie, jakbym miał do czynienia z dziesiątkami wpienionych kibiców, którzy nie dostali obiecanych wagonów, chyba zrobiłbym to samo. Wśród kibiców jednak też na pewno zdarzyły się jednostki takie, o jakich piszą oburzeni czytelnicy GW. Przy czym głowę daję, że takie listy to promil wobec listów oburzonych na policję i PKP.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 07-05-2013, 12:53    Odpowiedz z cytatem

Są różnice między chodzeniem na mecz (siedzeniem na trybunach), a jeżdżeniem na mecze z grupą kiboli pociągiem. Jeśli tego nie dostrzegasz, no to tyle wiesz, co z wyśmiewanych przez siebie mediów, tyle że dla odmiany prawicowych. Na trybuny oprócz kibolstwa, które siedzi razem, przychodzą w dużej mierze (często faktycznie w większości, ale to zależy od pogody) normalni kibice, pociągiem wraca "wiara czegoś tam", w zdecydowanej większości bydło. Lepiej jest w tramwajach, ale to osobny temat. Jeśli to takie aniołki, to powiedz mi, czemu wracają pociągiem, a nie autokarem? Otóż dlatego, że autokarów żadna prywatna firma im nie udostępnia, chyba że po zaporowych cenach, albo jest to firma personalnie związana z "wiarą". Ciekawe dlaczego. Czyżby SPISEG i UKŁAD właścicieli firm przewozowych? A może racjonalna dbałość o własny tabor?

A, żeby nie było, fanem GW nie jestem (z braku codziennej prasy socjalistycznej czasem czytuję, ale mocno krytycznie), na PO nigdy nie głosowałem.

Co do anonimowego listu to fakt, nie jest to idealne źródło i domyślam się, że często takie "listy" są wytworem leniwego redaktora, ale w tym wypadku jego treść zgadza się z moimi obserwacjami z innych przypadków, więc wygląda to dość wiarygodnie.

// Post zmoderowany. ~Pirat

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunny Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Kwi 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-05-2013, 13:11    Odpowiedz z cytatem

Mestwin napisał/a:
Jeśli to takie aniołki, to powiedz mi, czemu wracają pociągiem, a nie autokarem? Otóż dlatego, że autokarów żadna prywatna firma im nie udostępnia...

Pewnie dlatego, że taniej jest wynająć EZT lub zarezerwować kilka wagonów niż wynajmować kilkanaście autokarów. W końcu to kolej służy do masowych przewozów ludzi a nie firmy autokarowe. Na mecze swojego klubu jeździ nawet po kilkaset kibiców, więc pociąg to najlepsza i najtańsza opcja.

Ale nieprawdą jest, że kibice nie jeżdżą autokarami. Jeżdżą! W marcu br. w wypadku autokaru zginęło dwóch kibiców Lechii Gdańsk:

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dwie-ofiary-wypadku-autobusu-z-kibicami-pod-wloclawkiem,nId,944081

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dwoch-kibicow-lechii-gdansk-zginelo-pod-autokarem-kilkudziesieciu-rannych,312811.html

_________________
"Kobiety kochają zwyciężonych, ale zdradzają ich ze zwycięzcami." - T. Williams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl