Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Cudowna przemiana TLK w EX
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-05-2013, 16:32   Cudowna przemiana TLK w EX Odpowiedz z cytatem

Jak widać na załączonych obrazkach, w wybranych dniach (długie weekendy) kiedy najwięcej ludzi przemieszcza się po kraju, TLK "Neptun" przemienia się w znacznie droży pociąg EX "Jantar". Oba pociągi nie różni nic poza kategorią i nazwą. No i oczywiście ceną biletu! Trasa przejazdu, rozkład jazdy jest taki sam, zapewne skład pociągów też jest ten sam! Sprytne, co nie?

Nie byłoby w tym nic dziwnego (prawa rynku) gdyby nie fakt, że PKP IC otrzymuje z pieniędzy podatników dotacje do pociągów TLK. To tak jakby Przewozy Regionalne w wybranych dniach (szczyty przewozowe) np. na linii do Helu zamiast taryfy REGIO wprowadziły taryfę komercyjną IR lub RE, żeby przy okazji długiego weekendu wyciągnąć od pasażerów więcej pieniędzy.

TLK-EX.jpg
Plik ściągnięto 168 raz(y) 58.61 KB

TLK-EX-.jpg
Plik ściągnięto 102 raz(y) 57.89 KB


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

atakan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2009

PostWysłany: 07-05-2013, 16:39    Odpowiedz z cytatem

I ta cudowna zmiana nastąpi również w wakacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-05-2013, 20:11    Odpowiedz z cytatem

Victoria, właśnie m.in. dlatego nie korzystam z usług PKP IC. Wolę pojechać interREGIO, zamiast ładować kasę w beton PKP. A jak ktoś jest frajer to niech buli ponad 120 zł za Ex/EIC.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 07-05-2013, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Pirat, W tym momencie to obrażasz inne osoby. Jeśli kogoś stać na przejazd pociągiem EC/EIC.EX to dlaczego jest frajerem? To, że ma więcej pieniędzy to znaczy, że jest jakiś nienormalny? Sorry, ale zastanów się nad tym co piszesz, bo w tym momencie obrażasz innych.
Powiem tak, a ja wolę dołożyć 100 zł więcej niż jechać w śmierdzącym, brudnym interREGIO i ludzi narzekających, jakie te pociągi są okropne itp. a przynajmniej w EC/EIC jeżdżą ludzie na poziomie inteligencji i nie narzekają i nie marudzą jakie to pociągi brudne itd.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-05-2013, 21:04    Odpowiedz z cytatem

mkfilmykolejowe, mnie też stać na przejazd pociągiem EC/EIC/Ex, ale jak już napisałem wcześniej, wolę pojechać tańszym pociągiem IR/RE, a zaoszczędzone pieniądze zainwestować w dom lub w dziecko (albo nawet przepuścić na browar i bilard z kumplami) zamiast ładować w nieudolny beton PKP. Ale jak ktoś chce bulić 120 zł - jego sprawa. Ja wolę zapłacić 40 zł za usługę tańszej konkurencji i nie czuć się jak frajer wydymany przez cwaniaków z PKP IC.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 07-05-2013, 21:13    Odpowiedz z cytatem

Pirat, Ja się nie czuję frajerem jadąc pociągiem EIC czy, EC, bo wiem, że wydane 120-165 zł mają komfort i są na wysokim poziomie. Przecież to jest logiczne np. kupując ubrania, kupisz sobie szmaty za 40 zł, bo nie będziesz wydawał na markę np. Vistula, czy Nike itd.? Ja wolę kupić przykładowo garnitur z Vistuli za 2 tysiące niż za 300 zł, bo wiem, że jest z dobrego i porządnego materiału, tak samo z wyborem pociągu: wolę wybrać EIC/EC, bo są na wysokim poziomie niż jechać w bydlęcych wagonach interREGIO. Tyle w temacie.

[ Dodano: 07-05-2013, 21:17 ]
I jeszcze dopiszę takie porównania jak podajesz to są naprawdę dziecinne i nielogiczne. Ktoś, kogo stać na wg Ciebie drogie pociągi to nie ma znaczenia cena itd. Tak samo z ubraniami, perfumami jedni wybiorą dobre i porządne perfumy za 200-400 zł, a inni wybiorą za 10 zł na targu, które nic nie są warte. Myślę, że to nie jest na miejscu, by się rozchodzić o takie rzeczy. Ja wyraziłem swoją opinię i tyle.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 07-05-2013, 21:28    Odpowiedz z cytatem

mkfilmykolejowe, nie porównuj ubioru i kosmetyków do pociągu. Markowy ubiór kształtuje twój zewnętrzny wizerunek, stanowi swoistą inwestycję w samego siebie. Jeśli pojedziesz tanim IR zamiast drogim EIC (korona ci z głowy nie spadnie?) to zaoszczędzone pieniądze możesz zainwestować w siebie, zamiast topić w szambie jakim jest PKP.

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ninio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2009

PostWysłany: 07-05-2013, 21:29    Odpowiedz z cytatem

Panowie. Każdy wybiera oczekiwany przez siebie standard i dlatego powinny istnieć zarówno połączenia EIC, jak i IR.

_________________
Kolej jest piękna Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BartekD1986 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2012

PostWysłany: 07-05-2013, 23:41    Odpowiedz z cytatem

ale niekoniecznie expresy powinny jeździć na wagonach TLK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 08-05-2013, 15:20    Odpowiedz z cytatem

mkfilmykolejowe, ale nie masz co się wysilać, bo szkoda nerwów i czasu na wysilanie się i tłumaczenie im. Tacy użytkownicy jak Pirat, Victoria i inni podopieczni "moderatorzy" to przeciwna grupa spółki PKP InterCity i najchętniej doprowadzili by do zlikwidowania pociągów EC/EIC/EX, to jest grupa propagandy oni nie rozumieją pewnych zasad życiowych, że człowiek ma wybór i wybiera to co mu najbardziej odpowiada. A zresztą co ja będę się wysilał skoro i pewnie usuniecie mój komentarz (bo już dwa razy został usunięty) także nie ma co się tłumaczyć, bo oni sieją nienawiść do PIC, dla nich są tylko pociągi IR i nic więcej nie ma. A jak kupisz sobie bilet na EIC to dla nich jesteś frajerem Śmiech

[ Dodano: 08-05-2013, 15:23 ]
Pirex, ale po co ma zaoszczędzać pieniądze jeśli ktoś dobrze zarabia i stać go na przejazd pociągiem EC/EIC jak i zarówno stać go na drogą i markową rzecz? Przecież to jest identyczne porównanie Pirata - kupujesz spodnie za 400 zł? - jesteś frajerem, kupujesz bilet za 130 zł - jesteś również frajerem. Przykładowo pan Kowalski pracujący w głównym banku na stanowisku menadżera zarabia 6 tysięcy na miesiąc, więc nie musi się martwić oto czy, mu starczy na bilet pociągiem EIC i dobrą rzecz markową!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 08-05-2013, 15:27    Odpowiedz z cytatem

Od czegoś muszą zacząć, może to tylko przymiarka do ostatecznej rozprawy z TLK na rzecz EX i pochodnych? Już się pojawiały takie pogłoski, nawet bym się bardzo nie zdziwił, gdyby kiedyś się ziściły...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

borsuk1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 08-05-2013, 15:57    Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale ja korzystam z usług Intercity i nie uważam się za frajera. Tak, wydaje 160 pln za 1 kl i uważam że w EIC za tą cenę jest dobry serwis. Ale jeśli ktoś woli zaoszczędzić to wybiera tańszą usługę w postaci IR. Nigdy nie powiem na kogoś, że jest frajerem tylko dlatego, że woli jechać IC lub IR. Są osoby, których nie stać na IC i muszą jeździć IR są osoby, które stać, a nie jeżdzą IC bo wolą kase przeznaczyć na coś innego i to tez rozumiem ale do cholery odczepcie się od ludzi, którzy chcą wydawać te 150 czy więcej pln za podróż IC i nie obrażajcie ich. Jaki pociągiem pojadę to moja sprawa. Jeśli chce wydać więcej nikt nie powinien mi tego zabraniać a tym bardziej mówić, że jestem frajer. Aha i żeby było jasne jestem zadowolony z usług, które w tej cenie oferują mi pociągi InterCity a w szczególności EC i IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-05-2013, 15:59    Odpowiedz z cytatem

Nebbud napisał/a:
Tacy użytkownicy jak Pirat, Victoria i inni podopieczni "moderatorzy" to przeciwna grupa spółki PKP InterCity i najchętniej doprowadzili by do zlikwidowania pociągów EC/EIC/EX, to jest grupa propagandy oni nie rozumieją pewnych zasad życiowych, że człowiek ma wybór i wybiera to co mu najbardziej odpowiada.

Ciekawe rzeczy piszesz... Nikomu nie bronię korzystać z drogich usług PKP IC. Każdy jest wolnym człowiekiem i może swobodnie dysponować swoimi finansami. Mi pociągi EC/EIC/Ex wcale nie przeszkadzają. Ale niektórym przeszkadzają pociągi IR/RE. Jako pasażerka chcę mieć wybór. To raczej rząd, beton PKP i fani PKP IC najchętniej pozbawiliby mnie możliwości korzystania z usług tańszej konkurencji w postaci pociągów IR/RE i zapędzili do Ex. Wszak wielu osobom marzy się monopol PKP IC na polskich torach...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Ostatnio zmieniony przez Victoria dnia 08-05-2013, 16:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

borsuk1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 08-05-2013, 16:03    Odpowiedz z cytatem

To już jest przesada. Ja mimo tego, że korzystam tylko z pociągów InterCity nigdy nie byłem przeciwnikiem IR aczkolwiek uważam ze Przewozy Regionalne są bez przyszłości patrząc na poczynania poszczególnych marszałków województw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 08-05-2013, 17:07    Odpowiedz z cytatem

frajer nie frajer,ale mkfilmykolejowe,uważasz,że takie zachowanie IC jest w porządku?A wagony na IR/RE są takie samie jak w większości jeszcze TeeLeK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl