Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Praca przy przeprowadzaniu ankiet
Autor Wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 03-09-2013, 17:56    Odpowiedz z cytatem

Też pracowałem na ankietach, i jedyna "w miarę" dopuszczalna forma, to spisywanie biletów zaraz po kontroli
wykonanej przez kierownika pociągu. Ale to tylko część drużyn się na to zgadzało.
Ja wtedy spisuje swoim rytmem, pasażerowie wiedzą, że spisuje bilety i można spokojnie pracować bez pośpiechu. W sytuacjach wątpliwych kierownik jest kawałem dalej.

Ja osobiście nie korzystałem z tej opcji. W sumie to też jest problem z powyższym ale jak dla mnie do przyjęcia.
W końcu mam identyfikator i wiadomo kim jestem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzychu191 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Cze 2010
Skąd: Łódź

PostWysłany: 03-09-2013, 18:22    Odpowiedz z cytatem

danio, Ja drużyną nie narzucam nic, to kierownik mówi mi, jak będę spisywał i czy sobie sam radzę. Ot.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 03-09-2013, 19:00    Odpowiedz z cytatem

Ja też nie, ale to drużyny często proponują. Jak jest drużyna w porządku, to we wszystkim się porozumiesz.
A to jest najważniejsze. Nigdy się drużynom nie narzucałem, i za to mnie kierownicy szanowali.
Nieraz słyszałem teksty typu : "O dobrze że pan robi te ankiety, bo przynajmniej da się z Panem porozumieć" ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 03-09-2013, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Nie dziwcie się drużynom, że nie bardzo chcą z ankieterami przeprowadzać kontrolę. Nie jest to przejaw niechęci do ankieterów, nic z tych rzeczy! Chodzi o to, że przy obsadzie drużyny 1/1, nie ma szans na przeprowadzenie i kontroli biletów i jeszcze dokonanie spisu. Dużo zależy też od "zapisywacza", czy umie sobie ułożyć robotę. Bezpośrednio do tabletu to tylko wariat próbuje, są też tacy, którzy każdy bilet i dane z niego chcą wpisywać na bieżąco, nawet jak pięć pod rząd jest jednakowych. Jeśli na kwicie jest relacja np.Warszawa-Lublin, to czy to będzie bilet normalny czy ulgowy, to zawsze będzie 179 km. Po co pisać to za każdym razem? A co robi i kim jest ankieter poza spisywaniem, nikogo nie obchodzi.Oczywiście, zawsze może się znaleźć jakiś- zarówno wśród obsługi jak i wśród ankieterów- jakiś "mądrzejszy",ale wszystko da się wyjaśnić bez zgrzytów.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-09-2013, 20:30   

Święte słowa. Dane takie jak kilometry i cena można zapisać na kartkę przed badaniem. Priorytetem dla ankieterów powinno być nieutrudnianie kontroli biletów i ułożenie sobie pracy tak, by każdy bilet spisywany był w jak najkrótszym czasie. Niestety nie każdy ma tego świadomość. A przecież można zastosować wiele myków jeśli ktoś jest kumaty, np. nanieść na kartkę popularne relacje (np. Kraków-Warszawa), od razu zapisać kilometry i cenę podstawową i stawiać tylko np. kreski gdy będzie taki sam bilet. W ten sposób spisanie jednego biletu zajmuje.... 3-4 sekundy, a nie 3-4 minuty. Tak jak pisze kolega Brajdak:

Cytat:
eśli na kwicie jest relacja np.Warszawa-Lublin, to czy to będzie bilet normalny czy ulgowy, to zawsze będzie 179 km. Po co pisać to za każdym razem?


Nic dodać nic ująć. Myślenie nie boli, naprawdę.
Powrót do góry

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 03-09-2013, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Tylko nie zawsze się chce to potem wpisywać do tego tabletu, choć tablet to jest ułatwienie.
W listopadzie będą kolejne badania, może mi się uda dostać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-09-2013, 21:04   

No to jak Ci się "nie chce potem wpisywać do tego tabletu" to się nie baw w te ankiety, bo po co Rolling Eyes
Powrót do góry

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 03-09-2013, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Ja nie robiłem ankiet w PKP IC, robiłem w innej firmie, i tam wszystko trzeba było przepisywać na czysto ....
Masakra. Do tabletu to trochę łatwiej by było. Dlatego chciałbym popracować. Pracę mam, ale zawsze
warto odmienić codzienność Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejeu44 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2012

PostWysłany: 03-09-2013, 22:21    Odpowiedz z cytatem

Podczas badania frekwencji (bynajmniej na moim pociągu) nie było mowy o zapisywaniu wyników na tablet. Znalazłem proste rozwiązanie-kartka z tabelą: TARYFA, POCZĄTEK, KONIEC (trasa przejazdu), T/TP (bilet tam lub tam+powrót), KM, CENA, KLASA, NR WAG i miejsce na dodatkowe informacje np. "x2"-dwie osoby z tym samym biletem.
Zawsze po przejściu składu poświęcałem 10-20 minut na przeniesienie danych do "nowoczesnego urządzenia" i spokojnie czekałem na następną kontrolę.
Nie ma co utrudniać życia sobie i drużynom konduktorskim. Ważne jest, żeby od razu przenosić te dane. Później może nazbierać się kilkadziesiąt/kilkaset biletów i nie będzie wesoło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamila Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 29 Lip 2011
Skąd: Stargard/Poznań

PostWysłany: 05-09-2013, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Ja w tym roku nie pojechałam. Może i dobrze - tablety nie ułatwiają pracy.
Co do samych ankieterów... Sama na nich narzekalam, gdy widziałam ich pracę. Na codzień mam styczność z kolejarzami i znam ich podejście do tego typu przeszkadzaczy w pracy. I tak na przyszłość: gdy ktoś Was toleruje, pozwala sobie na krótką pogawędkę w służbowym - nie oznacza że Was lubi, tudzież jest zadowolony z Waszej obecności Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejeu44 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2012

PostWysłany: 05-09-2013, 22:03    Odpowiedz z cytatem

kamila,
Masz rację. Dużo ludzi nie potrafi przestać rozmowy w odpowiednim momencie. Widziałem takie przypadki, że z dialogu robił się monolog Very Happy . Trzeba mieć granice, a dużo osób nie wyczuwa w tonie, zachowaniu reakcji typu: "dobra, fajnie, wracaj do siebie".
Ja zawsze dziękowałem za współprace i robiłem swoje-przenosiłem dane na tablet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl