Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Od czerwca droższe bilety i cięcia pociągów
Autor Wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 01-06-2013, 20:30    Odpowiedz z cytatem

@andrej za moją wypowiedź, że KŚ czyta się Kolej Śmieszna obraziłem byłego pana rewizora z PR, a obecnego kontrolera w KŚ i moje CV przytrzymał he he. Jeszcze się tym głupio pochwalił he he.

@andrej popatrz tak po tym info. Gdzie podziała się propaganda KŚ? Zawsze byli, dogryzali nam pracownikom PR jacy to my jesteśmy najgorsi. CMK donosy słali non stop na Raciborską, byle by coś napisać bo dobrze wiedzieli, że nie weryfikuje się tego co ktoś napisze tylko zaraz dostawaliśmy wyjaśnienie i po premii.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 02-06-2013, 11:37    Odpowiedz z cytatem

Na trasie Katowice - Bytom - Radzionków - Tarn.Góry, z frekwencją bywało różnie. Niektóre pociągi były zbędne, niektóre miały bardzo dobre zapełnienie, ale dzięki biletom strefowym, coraz więcej ludzi przekonywało się do pociągu zamiast autobusu. Sam namówiłem wielu znajomych do przejazdów KS, taniej od lini autobusowych, bez stania w korkach. Teraz masakra z cenami.
Płaciłem za strefowy 4 zł, po likwidacji normalny kosztuje 7,20 czyli 80% drożej, miesięczny strefowy kosztował 110zł, teraz normalny msc 170zł czyli 55% drożej.
Dla tej trasy to koniec ruchu pasażerskiego, odejście pasażera z dworców kolejowych na przystanki autobusowe a ci co pozostaną wierni połączeniom kolejowym, muszą kombinować z dojazdem do pracy, szkoły, z powodu ograniczenia liczby połączeń. Dramat i chyba wiele osób na zawsze odejdzie od kolei.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kulejorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2012

PostWysłany: 02-06-2013, 13:01    Odpowiedz z cytatem


Filmik ze spotkania z rzecznikiem KŚ.

_________________
http://youtube.com/user/kulejorz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-06-2013, 13:16    Odpowiedz z cytatem

Na naszych oczach Koleje Śląskie chcą popełnić harakiri

Nie wiem kto w Kolejach Śląskich lub zarządzie województwa wymyślił, by dla oszczędności wykreślić z rozkładu prawie połowę pociągów na najpopularniejszej i najbardziej dochodowej trasie. Nie nazwałabym tego planem ratunkowym. To jest raczej harakiri.

Cały tekst: http://gliwice.gazeta.pl/gazetagliwice/1,95519,14014730,Na_naszych_oczach_Koleje_Slaskie_chca_popelnic_harakiri.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-06-2013, 13:30    Odpowiedz z cytatem

Ja nie chce krakać, ale znowu żółtodzioby od układania rozkładów postanowiły tworzyć 10 minutowe przejścia dla składów wagonowych. Opóźnienia gwarantowane. Co za niekompetentne osoby tam pracują. Już mi ręce opadają. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-06-2013, 13:34    Odpowiedz z cytatem

Protestują przeciw „likwidacji pociągów” KŚ

Stowarzyszenie Rozwoju Kolei Górnego Śląska wystosowało apel o podjęcie działań na rzecz przeciwdziałaniu tzw. „planowi naprawczemu” Kolei Śląskich. Wprowadzenie planu naprawczego przez samorządową spółkę zakłada m.in. redukcję połączeń o 40 proc.

Więcej:
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/14241/Protestuja-przeciw-likwidacji-pociagow-KS.html

---

Petycja:
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=9660

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

irek34 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2012
Skąd: Katowice

PostWysłany: 02-06-2013, 17:57    Odpowiedz z cytatem

To jest dobre i ja się pytam kto za coś takiego odpowiada w KŚ? Liczę że tym razem głów poleci dużo więcej niż ostatnio.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,14022276,Bilet_zdrozal_z_4_zl_do_10_40__Kolejom_Slaskim_mowie_.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 02-06-2013, 19:19    Odpowiedz z cytatem

Z Miasteczka Śl. do Gliwic podrożał z 3 na 13,40zł Smile

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

intercity30 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 02-06-2013, 23:56    Odpowiedz z cytatem

Serce mnie boli jak widzę co się dzieje z kolejami na Śląsku. No ale jak ktoś napisał przysłowiowe 100 dyrektorów prezesów i jeden Bóg wie co jeszcze musi godnie żyć im nawet chyba 20 tys na miesiąc to głodowa pensja. Jedno wielkie partyjniactwo kolesiostwo oszustwo na którym cierpimy my ludzie. A co gorsza ci co zawalą nie są karani tylko nagradzani ciepłymi posadkami. Gdybym miał możliwość wywalałbym stąd do Czech ale tu się urodziłem tu wychowałem i nie chce stąd uciekać. Kurcze za wolny za komuny jeździło multum pociągów a teraz co mamy? Jedno wielkie g..... Oczywiście podpisałem się pod petycją prawda taka że jak my nic nie zrobimy rozwala rozsprzedają rozkradną nas na amen. Ale wierzę że pokolenie nie wytrzyma i ruszy gdzie trzeba aby dopaść złodziei.

_________________
hello witam miłośników kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

superjan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2011
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 03-06-2013, 10:01    Odpowiedz z cytatem

Koleje Śląskie w nowej rzeczywistości z nowymi cenami biletów. Wczorajszy pociąg "Turysta" ze Zwardonia dom Częstochowy przypominał podróżw krajach 3-go świata. Zapełnienie od Żywca 100-110%. Od Bielska 250%-300%.W Czechowicach pasażerowie próbowali się jakoś wepchnąć do środka na zasadzie kto silniejszy. Wysiadałem w Pszczynie z wielka obawą czy uda się dotrzeć do drzwi. Na peronie czekało kolejnych kilkadziesiąt osób. Zobaczyłem że sporo zrezygnowało.
Panie marszałku tak ma wyglądać komunikacja w XXI wieku? Róbcie swoje-wycinajcie dalej połaczenia, skracajcie składy, podnoście ceny i miejcie pasażerów w głębokim poważaniu....Ja po wczorajszym horrorze się wyleczyłem z podróży KŚ. Nikt z nas nie zasługuje na to by jeździc jak bydło!!!!
P.s. Może ktoś podrózował tym składem na dalszym odcinku ciekaw jestem jak było z frekwencją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ewunian Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 03 Lut 2011
Skąd: Wieprz/Katowice

PostWysłany: 03-06-2013, 11:32    Odpowiedz z cytatem

Miałam nim jechać na trasie BB-Katowice, ale po skalkulowaniu kosztów wybrałam autobus Beskidusa jadący z Andrychowa. Przynajmniej siedziałam Razz

O ile podrożały bilety na wspomninej przeze mnie trasie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-06-2013, 13:13    Odpowiedz z cytatem

Pełne pociągi, narzekający pasażerowie i nieliczne opóźnienia - tak wyglądał poranek pierwszego dnia w nowym, ograniczonym rozkładzie Kolei Śląskich.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

superjan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2011
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 03-06-2013, 14:53    Odpowiedz z cytatem

Cena biletu z Bielska do Katowic to obecnie 13,40
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

irek34 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2012
Skąd: Katowice

PostWysłany: 03-06-2013, 16:31    Odpowiedz z cytatem

Dobre 250-300% a ja się pytam gdzie jest spadochroniarz i prasa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rejent Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 03-06-2013, 18:55    Odpowiedz z cytatem

@ET05,
Może więc zrobimy społeczną zbiórkę kasy na tabor i stworzymy własne koleje - koleje pasażerów i MK:)
Panie i Panowie, wtedy ułożylibyśmy taki rozkład jazdy, że żaden inny przewoźnik by nam nie dorównał. I myślę, że byłyby to w większości rentowne połączenia. Do tego obligatoryjnie porządna reklama i marketing.
Np. z Bytomia do Katowic 2 zł. Do Chorzowa 1,2 zł. Extra wypasione banery i reklamy w necie i gazetach i mamy frekwę jak nikt. Pełne składy. Z Katowic do Żor przez Pszczynę lub Rybnik proponuję 4,5 zł. Do tego oczywiście jasna i docierająca do pasażera informacja o skomunikowaniach. Katowice - Rybnik 3 zł. Z Sosnowca Gł. lub Płd do Katowic 1 zł. Do Tychów 1,70 zł. W happy hours 1,30 zł. Byłby jeszcze ktoś chętny na podróż indywidualnym środkiem transportu lub ciasnym busem? Smile
Proponuję kolejną promocję: Kupiłeś 4 bilety okresowe pod rząd? Jeśli tak to świetnie:) Masz ulgę handlową 10% na wszystkie nasze pociągi.
Do końca maja na trasie Bytom - Gliwice bilet kosztował 3 zł. Tylko kto o tym wiedział? Nie było nawet zwykłych plakatów na dworcu, ani żadnych banerów reklamowych.

[ Dodano: 03-06-2013, 19:07 ]
Myślę, że likwidacja biletów strefowych KŚ to przysłowiowe obcinanie gałęzi, na której się siedzi. Dzisiaj musiałem pojechać z Katowic do Tarnowskich Gór. Z powodu likwidacji strefówek wybrałem autobus linii 5 MZKP. Dodam, że pociągów na tej trasie jest jak na lekarstwo.
Wydaje mi się, że likwidacja połączeń przez KŚ i podwyżka cen biletów spowoduje utratę sporej liczby pasażerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl