Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Od czerwca droższe bilety i cięcia pociągów
Autor Wiadomość

leslaw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Gru 2012
Skąd: Tychy

PostWysłany: 09-06-2013, 18:34    Odpowiedz z cytatem

Zawsze poprawne godziny kursowania podane są w Hafasie na stronie pkp.pl i tym należy się kierować. Rozkłąd na stronie Kolei Śląskich pełni tylko rolę informacyjną.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

superjan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2011
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 09-06-2013, 19:10    Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem. Faktycznie jedzie 14.45. Niestety w internecie na stronie kolei sląskich mozna nabyć bilet na nieistniejący pociąg 15.18. To jest wprowadzanie pasażera w mega błąd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-06-2013, 23:13   

Rzeczywiście dziwny bałagan z tym pociągiem - rożne źródła podają różne godziny odjazdu. Wcale nie uważałbym sitkola czy rozkład-pkp.pl za wyrocznię. Zdarzało mi się, że to właśnie tam były błędy, a rozkład liniowy KŚ miał prawidłowe informacje.
superjan - napisz o której w końcu jechał. Obstawiam godzinę 15:18
Powrót do góry

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 09-06-2013, 23:28    Odpowiedz z cytatem

superjan napisał/a:
Sprawdziłem. Faktycznie jedzie 14.45. Niestety w internecie na stronie kolei sląskich mozna nabyć bilet na nieistniejący pociąg 15.18. To jest wprowadzanie pasażera w mega błąd.

Jesli tak to Ustawa o Nieuczciwych Praktykach Rynkowych i zglaszasz do UTK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 10-06-2013, 07:13    Odpowiedz z cytatem

Jest na stronie KŚ tabelaryczny rozkład, i tam na pewno jest prawidłowa godzina.

Rozkład zamknięciowy odjazd 14:54 z Żywca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

superjan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2011
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 10-06-2013, 10:34    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się 14.54 to kurs pociągu "Turysta" kursującego w soboty i niedziele. W dni roboocze odjazd 15.18.
Tak tez poinformowano mnie na dworcu w Żywcu. Przy okazji pani z kasy podała że większośc połaczeń które podaje rozkład jazdy /Sitkol i Hafas/ ma z Żywca nieprawidłowe godziny odjazdu, a ona nie wie w/g czego odjadą. Lepiej przyjśc wcześniej zakończyła rozmowe. Nie uważacie że to absurd.
Poniżej zamieszczam 2 linki dla celów porównawczych tego absurdu.

http://kolejeslaskie.com/upload/1370505223Rozklad_Jazdy_09.06.2013-01.09.2013_Stan_06.06.2013.pdf

[ Dodano: 10-06-2013, 11:16 ]
Sam nie mogę uwirzyć. Przed momentem zmieniono rozkłady jazdy. Teraz nareszcie wiadomo.Tylko ilu pasażerów w godzinach dopołudniowych zostało wprowadzonych w błąd, a ile osób sprawdziło wcześniej rozkład i przyjdą na nieaktualne kursy???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-06-2013, 15:39   

superjan, Nie wiem czy pierwszy wpis pod poniższym artykułem to Twój, czy ktoś inny też zauważył bałagan w Żywcu:
http://www.rynek-kolejowy.pl/45750/PLK_Wprowadzanie_korekty_bez_utrudnien.htm
Cytat:
09 czerwca na dworcu w Żywcu bajzel jak półtora roku temu, kiedy to staraniem pana
ministra zrobił się porządek na kolei. Otóż Panie Ministrze nic takiego się nie stało !
08 czerwca i rano dnia następnego co innego w internecie, co innego planszowe rozkłady jazdy, co
innego wyświetlacze - w efekcie część ludzi nie pojechało skoro pociągi odjeżdżały parę
minut wcześniej - gratuluję skuteczności na wszystkich polach


danio napisał/a:
Jest na stronie KŚ tabelaryczny rozkład, i tam na pewno jest prawidłowa godzina.
Rozkład zamknięciowy odjazd 14:54 z Żywca

Masz gdzieś takowy, kursujący w poniedziałek?
Powrót do góry

Clavier22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2011

PostWysłany: 10-06-2013, 16:41    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj Koleje Śląskie na linii Katowice - Lubliniec zafundowały pasażerom nie zły cyrk! Puścili bardzo krótkiego szynobusa i efektem było zostanie pasażerów na stacji Tarnowskie Góry. Był to pociąg nr 44623 Katowice - Lubliniec. W pozostałych przypadkach ludzie ledwo się zmieścili Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 11-06-2013, 12:47    Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze:
Jakos mnie nie dziwi to. I wcale nie zdziwie sie jesli beda robic czesciej takie numery albo puszcza wiecej starych skladow.

Po drugie:
- brak kontroli biletow przez konduktora,
- dzien wczesniej kupiony bilet liniowy na stacji docelowej
- brak spoznienia
i mozna bilet oddac w kasie.
A wtedy zegnaj zarobku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 11-06-2013, 15:09    Odpowiedz z cytatem

Jak informuje „Dziennik Zachodni”, zakonspirowane osoby, które są prawdopodobnie związane z dawnym kierownictwem Kolei Śląskich, chcą odwołania śląskiego sejmiku wojewódzkiego:

www.dziennikzachodni.pl/artykul/917342,odwolanie-sejmiku-slaskiego-tajemnicze-konsorcjum-chce,id,t.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-07-2013, 18:06    Odpowiedz z cytatem

13-procentowy spadek liczby podróżnych, 12 nowych połączeń oraz wpływy z biletów na zakładanym poziomie – zarząd Kolei Śląskich wstępnie podsumował wprowadzenie czerwcowego rozkładu jazdy.

Szczegóły na stronie KŚ:
http://kolejeslaskie.com/pl/news/144/kilka_nowych_polaczen_i_mniejszy_spadek_liczby_podroznych

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-07-2013, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak oni to wyliczyli, że dokładnie 13%. Niemniej, jeśli to prawda, to nie jest tak źle jak myślałem, że będzie.

Skrócenie nowych pociągów SKR-ki do Katowic to akurat dobry pomysł. Na odcinku Katowice - Sosnowiec pociągi wożą w porywach 3 pasażerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 03-07-2013, 01:28    Odpowiedz z cytatem

No to zaszaleli aż osiem nowych pociągów na trasie Tychy-Katowice-Tychy aż nie wiem czy śmiać się czy płakać..obawiam się że jednak podróżni odpłyną jednak do autobusów. Tam trzeba taktu taki jak był przed czerwcem.

Lil_Peter, To zależy o ktorej godzinie, ja osobiście korzystałem z tych pociągów do 1 czerwca i czasem w szczycie na odcinku Sosnowiec- Katowice frekwencja była. Co do odpływu pasażerów myślę że to będzie stopniowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

RebelliouS Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Paź 2012
Skąd: Śląsk :)

PostWysłany: 03-07-2013, 11:26   Koleje Śląskie: Nowy rozkład jazdy - mniej podróżnych i połą Odpowiedz z cytatem

13-procentowy spadek liczby podróżnych, 12 nowych połączeń oraz wpływy z biletów na zakładanym poziomie ; Zarząd Kolei Śląskich wstępnie podsumował wprowadzenie czerwcowego rozkładu jazdy - poinformował Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.
więcej:
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/934580,koleje-slaskie-nowy-rozklad-jazdy-mniej-podroznych-i-polaczen-a-zarobki-takie-same,id,t.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jandox Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 03 Lip 2013

PostWysłany: 03-07-2013, 19:28    Odpowiedz z cytatem

Boże święty jak ja się ciesze, że mam samochód i nie muszę podróżować tym zacnym środkiem transportu Razz

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl