Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Połączenie: Lublin-Szczecin przez Radom
Autor Wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 22-05-2013, 21:30   Połączenie: Lublin-Szczecin przez Radom Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, które dotyczy pociągu ( TLK ), relacji: Lublin-Szczecin, przez Radom.
Obecnie to połączenie jest inne, bo ten pociąg jeździ z Lublina, ale nie przez Radom, tylko przez Dęblin i Warszawę, do Szczecina.
Wcześniej ten pociąg jeździł przez Radom i Łódź i było to połączenie nocne. Ja tym pociągiem podróżuję już od 13 lat, co roku. Podróżowałem, jeszcze parę lat temu, kiedy miał on połączenie przez Radom. Czy ktoś wie coś o przywróceniu tego połączenia na dawniejszą trasę, bo coś na ten temat słyszałem? Mieli z powrotem wrócić na dawną trasę, a nadal ten ( TLK ) jeździ przez Dęblin i Warszawę.

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś coś o tym wiedział.

_________________
Kolejowa pasja.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 22-05-2013, 22:05    Odpowiedz z cytatem

Diken, Link na ten temat umieściłem w dziale ROZKŁAD JAZDY

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=15049
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-05-2013, 09:13    Odpowiedz z cytatem

Diken: nie chcę się spierać ale to są chyba dwa różne pociągi. Pociąg, którym teraz podróżujesz to zapewne TLK "Gałczyński". On kursuje gdzieś od 2002-2003 roku (jedno z pierwszych dziennych połączeń miedzy Warszawą a Poznaniem), od 2005 roku pod banderą TLK, jak tylko utworzona została ta marka i zawsze jako skład obsługiwany przez IC. W 2007 roku jego relacja została wydłużona do Lublina, w latach 2008-2010 prowadził grupę wagonów z Białegostoku, skład był rozdzielany i łączony na stacji Warszawa Wschodnia.
Natomiast pociąg nocny, jeżdżący przez Radom-Łódź, to nie miał nic wspólnego z "Gałkiem" i jeździł jeszcze jako pociąg pospieszny należący do PR, jeden z pierwszych który poleciał jak IC przejęły pośpiechy. Czy jest szansa na jego powrót?
Szczerze mówiąc wątpie. Przyczyną jest między innymi fatalny stan torów między Radomiem a Łodzią co wydłuża czas przejazdu i może powodować bardzo kiepską frekwencję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 23-05-2013, 10:33    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo.

Przez Dęblin jeździ wiele pociągów, w różne rejony Polski. Szczerze mówiąc, obojętne jest mi to czy ten pociąg powróci na starą trasę, czy też nie.
Ja tylko chciałem wiedzieć i dlatego miałem w tej sprawie pytanie. Ale skoro trasa przez Dęblin i Warszawę jest wygodniejsza dla tego połączenia i raczej wątpliwe jest, by powrócili na dawniejszą trasę, to trudno.
Jakoś mi to szczególnie nie przeszkadza. Więc, odkąd pociąg ten jeździ trasą przez Dęblin, to wtedy już przemienili go na ( TLK )?

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl