Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 28, 29, 30  Następny
Linia Gryfów Śląski - Świeradów Zdrój
Autor Wiadomość

p4402 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2012

PostWysłany: 28-10-2013, 21:23    Odpowiedz z cytatem

Ja jechalem do Karpacza na RegioKarnecie na IR 7 sierpnia. Rano frekwencja byla calkiem dobra, ale o 14.40 z Karpacza do Jeleniej jechaly 2 osoby, moze ten wieczorny kurs mial lepsze oblozenie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 29-10-2013, 10:09    Odpowiedz z cytatem

Not o sie nie oplaca z Wrocławia jechać. Lepiej jechac na RegioKarnecie na osobowe I dokupic osobny bilet na Jelenia-Karpacz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Cebulka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 16 Wrz 2013

PostWysłany: 30-10-2013, 11:49    Odpowiedz z cytatem

Do Karpacza zawsze tak jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 28-12-2013, 10:54    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj jechał IR Bus do Świeradowa jaką miał frekwencję?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kaja805
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2014, 21:29   

dinxles napisał/a:
Wczoraj jechał IR Bus do Świeradowa jaką miał frekwencję?


Nie wiem jaka była frekfencja ale któregoś dnia podjechałem na stację szukając rozkładu jazdy bo nigdzie nie mogłem znaleźć informacj skąd kursuje irbus. Na dworcu autobusowym rozkładu nie było więc pomyślałem, że może na stacji - co wówczas wydało mi się niemożliwe bo dworzec nieczynny od 1996 i jakież było moje zdziwienie kiedy się okazało, że to wlaśnie tam. Mało tego na autobus czekało ośmiu turystów.
A tak wogóle to jest jakaś kpina, na dobrą sprawę nikt z miejscowych nie wiedział, że coś takiego jeździ a właściwie jeździło bo teraz ma przerwę do 3.02.2014 . Zero jakiej kolwiek informacji, kto przy zdrowych zmysłach wpadł by na pomysł że na dworzec PKP moż coś jeździć Question Exclamation chyba, że nastawiaja się na ludzi przyjezdnych a nie miejscowych.
Powrót do góry

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 16-01-2014, 15:32    Odpowiedz z cytatem

Ja też właśnie widziałem rozkład który wisi na stacji w Świeradowie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kaja805
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-02-2014, 11:18   

Zwracam się do wszystkich użytkowników forum o poparcie projektu poprzez polubienie strony pod linkiem:

Kolej Gór Izerskich - Jindrichowice,Pobiedna, Mirsk, Świeradów Zdrój

Komentaże mile widziane Smile Dziękuję.

[ Dodano: 15-02-2014, 22:33 ]
Zapraszamy do konsultacji społecznych!!! Każdy może zgłosić projekt Kolej Gór Izerski -Jindrichowice,Pobiedna,Mirsk, Świeradów Zdrój oraz odcinek Mirsk-Gryfów wypełniając formularz zgłoszeniowy online na stronie MIiR. Projekt idealnie wpisuje się w Strategię Rozwoju Polski Zachodniej 2020
https://konsultacje.mrr.gov.pl/bazy/konsultacje-spoleczne/eaplikacja-konsultacje.nsf/document.xsp?unid=8DB61F7184951224C1257C660037D404
http://www.mir.gov.pl/rozwoj_regionalny/Polityka_regionalna/polska_zach/aktualnosci/Documents/SRPZ_do_konsultacji.pdf
Powrót do góry

kaja805
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-03-2014, 21:03   Prosba o poparcie inicjatywy

Zwracam się z prośbą do Wszystkich o poparcie inicjatywy. Z góry dziękuję.

http://www.petycjeonline.com/kolej_gor_izerskich_-_jindrichovice_pod_smrkemczwieradow_zdr

[ Dodano: 06-04-2014, 08:06 ]
Może to nic wielkiego nie znaczy ale zawsze coś.

odpowiedź z UMWD.JPG
Plik ściągnięto 60 raz(y) 102.83 KB

Powrót do góry

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 17-08-2015, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Kolej Gór Izerskich za cztery lata?

Cały czas trwają rozmowy w sprawie utworzenia połączeń kolejowych prowadzących z Gryfowa Śląskiego, przez Mirsk do Świeradowa-Zdroju. Urząd Marszałkowski jest zainteresowany przywróceniem ruchu kolejowego na tym odcinku. To ważne, bo bez wsparcia tej instytucji samorządów nie będzie na to stać.

Więcej:
http://eluban.pl/powiat/3130,kolej-gor-izerskich-za-cztery-lata.htm

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

JanuszJG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2015
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 19-08-2015, 16:22   Pociągiem do Świeradowa-Zdroju - Nowe Fakty Odpowiedz z cytatem

Cały czas trwają rozmowy w sprawie utworzenia połączeń kolejowych prowadzących z Gryfowa Śląskiego, przez Mirsk do Świeradowa-Zdroju.

Urząd Marszałkowski jest zainteresowany przywróceniem ruchu kolejowego na tym odcinku. To ważne, bo bez wsparcia tej instytucji samorządów nie będzie na to stać.

Więcej na ten temat: Pociągiem Do Świeradowa-Zdroju - Nowe Fatky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kaja805
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-07-2016, 23:47   

Gminy Świeradów Zdrój, Mirsk, Gryfów proponują 2 mln zł do wkładu ale UMWD chce jeszcze partycypowania w koszty przewozów. Ciekaw jestem czy w przypadku rewitalizacji linii np. do Jedliny Zdrój przez Sobótkę te gminy również dokładają się w jakiejś części? Mam nadzieję że UMWD traktuje wszystkich jednakowo.

pismo z dnia 07.06.2016 str.1a.jpg
Plik ściągnięto 88 raz(y) 119.09 KB

pismo z dnia 07.06.2016 str.2a.jpg
Plik ściągnięto 69 raz(y) 70.5 KB

pismo z dnia 06.07.2016 str.1.jpg
Plik ściągnięto 85 raz(y) 103.39 KB

pismo z dnia 06.07.2016 str.2.jpg
Plik ściągnięto 68 raz(y) 74.52 KB

Powrót do góry

wojcio123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2016

PostWysłany: 09-07-2016, 11:19    Odpowiedz z cytatem

Trzymam kciuki. Po czeskiej stronie Izerów mamy naprawdę przyzwoity standard - pociągi do takich "aglomeracji": jak Frydlant, Cernousy czy Jindrichov kursuja stosunkowo często i są SKOMUNIKOWANE. Może doczekamy po naszej stronie - ja w każdym razie obiecuję, że jeśli uruchomią Świeradów lub Karpacz, to skorzystam na pewno (może nawet w większej grupie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-07-2016, 22:15    Odpowiedz z cytatem

Na taką kolej jak w Czechach nie ma co liczyć. Skończy się na 4 parach wożących po kilka osób i kasą wyrzuconą w błoto. Na dzień dobry znajdę kilka linii, które mają większy sens reaktywacji, niż ta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kaja805
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-07-2016, 23:21   

bystrzak2000 napisał/a:
Na dzień dobry znajdę kilka linii, które mają większy sens reaktywacji, niż ta.

A co masz do tej linii?
Zawsze znajdą się linie które iluzorycznie mają większy sens np. do Karpacza tyle tylko, że tam chcieli by mieć ale dokładać się nie chcą.
Jeżeli dojdzie do rewitalizacji to z pewnością nie będzie tu niewiadomo jakich potokòw ale przy sensownym rozkładzie, skomunikowaniu z tym co jeździ przez Gryfów i z odpowiednim taborem może to dobrze funkcjonować.
Do Świeradowa w tej chwili przyjeżdża ponad 400 000 tys. turystòw i kuracjuszy , sporo ludzi dojeżdża z Mirska i Krobicy do pracy w Świeradowie, dojazdy do szkoły. Od czerwca kursuje miejska komunikacja autobusowa(darmowa), ktòra w przypadku uruchomienia połączenia kolejowego będzie skomunikowana z pociągami. Generalnie Świeradów się rozwija i w dłuższej perspektywie potencjalnych pasażerów będzie przybywało.
Powrót do góry

pawel78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015

PostWysłany: 10-07-2016, 00:16    Odpowiedz z cytatem

kaja805, 400 000 tys to 400.000.000. Czy faktycznie tyle ludzi tam przyjezdza?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 30 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 28, 29, 30  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl