Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następny
Linia Gryfów Śląski - Świeradów Zdrój
Autor Wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 08-12-2022, 17:00    Odpowiedz z cytatem

Może i tak ale czy pociągi na tej trasie Jelenia - Gorlitz jeżdżą spóźnione i jak to wygląda?

[ Dodano: 11-12-2022, 14:54 ]
Ciekawy artykuł wiele wyjaśnia... https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,tu-bieda-puka-do-drzwi-oto-10-najbiedniejszych-gmin-dolnego-slaska,wia5-3315-67231-2.html
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kociol2009 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2017

PostWysłany: 16-12-2022, 09:39    Odpowiedz z cytatem

Jaro96 napisał/a:
Z tego, że jest "dosył" do linii D19 z Wałbrzycha i Zgorzelca to w dwóch wariantach obliczyłem na oko (oczywiście podpierając się RJ 2022/23) teoretyczny RJ.

Wariant 1
Legnica - Świeradów Zdrój
Legnica o. 4:10
Chojnów 4:24
Bolesławiec 4:46
Węgliniec p. 5:07 o. 5:15
Lubań 5:43
Gryfów Śląski 6:04
Mirsk 6:14
Świeradów Zdrój p. 6:24

Świeradów Zdrój<->Gryfów Śląski
Świeradów Zdrój o. 6:34, 8:34, 10:34, 14:34, 16:34, 18:34
Mirsk 6:44, 8:44, 10:44, 14:44, 16:44, 18:44
Gryfów Śląski p. 6:54, 8:54, 10:54, 14:54, 16:54, 18:54
Gryfów Śląski o. 8:04, 10:04, 14:04, 16:04, 18:04, 20:04
Mirsk 8:14, 10:14, 14:14, 16:14, 18:14, 20:14
Świeradów Zdrój p. 8:24, 10:24, 14:24, 16:24, 18:24, 20:24

Świeradów Zdrój - Legnica
Świeradów Zdrój o. 20:34
Mirsk 20:44
Gryfów Śląski 20:54
Lubań 21:13
Węgliniec p. 21:46 o. 21:54
Bolesławiec 22:14
Chojnów 22:35
Legnica p. 22:49


Wariant I najlepszy. Weekendowo można byłoby pomyśleć o 1/2 relacjach hybrydą do Wroceka. Tak się zastanawiam odnośnie podsyłu SZT - te obsługujące połączenia na LK 274 JG/Zgorzelec to gdzie nocują? Nie w JG przypadkiem? Generalnie po uruchomieniu Karpacza, Świeradowa + 2 JG/G to KD będzie chyba musiała pomyśleć o wynajęciu szopy w JG.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jaro96 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2016
Skąd: Lubań

PostWysłany: 16-12-2022, 13:59    Odpowiedz z cytatem

Pociąg z Jeleniej Góry do Görlitz jest z Wałbrzycha Głównego, a z Görlitz do Jeleniej Góry jest z Legnicy na trasie Legnica - Görlitz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kociol2009 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2017

PostWysłany: 16-12-2022, 19:25    Odpowiedz z cytatem

Przeanalizowałem dokładniej Twoją propozycję rozkładu dla odcinka Gryfów/Świeradów i szczerze mówiąc ni jak się on ma do obowiązującego rozkładu jazdy pociągów na stacji w Gryfowie Śl. Aby wahadło Gryfów/Świeradów miało jakikolwiek sens to musi być idealnie skomunikowane na st. w Gryfowie. Cała operacja przesiadki i krzyżowania się pociągów powinna wynosić nie więcej jak 10 min. Pociąg ze Świeradowa na st. Gryfów Śl powinien przyjeżdżać max 5 min przed przyjazdem pociągów z JG i Zgorzelca i odjeżdżać max do 5 min po odjeździe pociągów w kierunku JG i Zgorzelca. U Ciebie jest brak skomunikowania pociągów, przynajmniej wg obowiązującego rozkładu jazdy. Przyszły plan rozkładu niewiele się różni od obecnego.
Nie wiem skąd u ciebie wynikają te godziny odjazdów. No chyba, że zakłada się przeprowadzenie korekty rozkładu na LK 274. Generalnie mam nadzieję, że będą prowadzone konsultacje odnośnie rozkładu.

RJ 22.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 54 raz(y) 102.38 KB

RJ 22 23.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 55 raz(y) 178.78 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jaro96 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2016
Skąd: Lubań

PostWysłany: 16-12-2022, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Ja tylko propozycje napisałem. Jeżeli jest "dosył" do pociągu Görlitz - Jelenia Góra na trasie Legnica - Görlitz to musi być "dosył" dla połączenia Gryfów Śląski - Świeradów Zdrój. Godziny odjazdów są tylko i wyłącznie przykładowe.
Niech się już od układania RJ martwią jak pociągi mają kursować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 18-12-2022, 07:07    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Podsył szynobusa raczej będzie z Legnicy, bo tam KD mają bazę techniczną.

Mielibyśmy jedną parę pociągów relacji Legnica - Świeradów Zdrój - Legnica i kilka wahadeł relacji Świeradów Zdrój - Gryfów Śl. - Świeradów Zdrój.

W Gryfowie Śl. powinno być dobre (kilkuminutowe!) skomunikowanie z pociągami do/z Jeleniej Góry i Zgorzelca (Görlitz), dlatego wskazane jest, żeby pociągi Jelenia Góra - Görlitz i Görlitz - Jelenia Góra krzyżowały się w Gryfowie Śl.

Kierując się twoimi sugestiami zrobiłam projekt rozkładu jazdy w oparciu o aktualną siatkę połączeń. Wyszło mi 10 par do/z Świeradowa. Szczegóły w załączniku.

Gdyby planiści z KD byli zainteresowani moją propozycją to niniejszym zrzekam się praw autorskich.

swieradow-projekt.png
Pobierz Plik ściągnięto 101 raz(y) 56.67 KB


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

InterJet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2021

PostWysłany: 18-12-2022, 12:22    Odpowiedz z cytatem

Tylko te 25 minut w Węglińcu to trochę za długo. Osiem minut spokojnie wystarczy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 18-12-2022, 16:28    Odpowiedz z cytatem

Moi kochani. A le jakim cudem do Swieradowa będzie jechało szynobus sa134? Skoro na Jelenia Góra -Gorlitz jeździ sa135... Z resztą Świeradów obsługiwały 4 pary pociagow w 1996 roku... Ostatnio jechałem taxi w Swieradowie i taksówkarz powiedział że mało ludzi będzie jeździć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 18-12-2022, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, projekt całkiem dobry, tylko pokombinowałabym z podsyłem do/z Legnicy, żeby wyeliminować 4-godzinną dziurę na trasie Lubań - Zgorzelec.

dinxles, na miejscu taksówkarza też bym tak mówiła. Powrót pociągów do Świeradowa to nieunikniony upadek wszelakiego busiarstwa. Będzie dobry rozkład jazdy, będą pasażerowie.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 18-12-2022, 20:43    Odpowiedz z cytatem

No ale skąd się wezmą ci pasażerowie? Skoro na linii do Jelenia Góra - Gryfow Śląski - Gorlitz jeździ około 35 osób na pociąg?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 18-12-2022, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Beatrycze, projekt całkiem dobry, tylko pokombinowałabym z podsyłem do/z Legnicy, żeby wyeliminować 4-godzinną dziurę na trasie Lubań - Zgorzelec.

Proszę bardzo:

projekt-swieradow.png
Pobierz Plik ściągnięto 65 raz(y) 42.89 KB


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

TFZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2019
Skąd: DC

PostWysłany: 18-12-2022, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Będzie dobry rozkład jazdy, będą pasażerowie.

Jakich pasażerów przewidujesz i w jakiej ilości?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 19-12-2022, 23:00    Odpowiedz z cytatem

TFZ, wróżką nie jestem. Świeradów Zdrój to ośrodek turystyczny, więc pociągi puste jeździć nie będą. Zarówno tubylcy (dojazdy do szkoły, pracy) jak i turyści chętnie z kolei będą korzystać. Pod warunkiem rzecz jasna, że rozkład jazdy będzie zbliżony do tego co zaproponowała Beatrycze. Oferta kolejowa w Izerach musi być dobra, a nie dziadowska jak w Bieszczadach.

Świeradów Zdrój bardzo chętnie odwiedzany jest przez niemieckich emerytów, bo mają tu blisko i tanio (jak na niemieckie emerytury). Uzdrowisko i lokalny biznes turystyczny wręcz żyje z niemieckich emerytów. Bywam często w Świeradowie, więc mam rozeznanie. Parę razy widziałam miejscowych busiarzy-taksiarzy, którzy w niedziele, przy zmianie turnusu odwozili Niemców do Görlitz. Busiarz-taksiarz za taki kurs bierze zapewne kilkadziesiąt euro od osoby. Jak myślisz, jaki środek transportu oszczędni Niemcy wybiorą, gdy będą mieli wybór? Prywatnego busiarza, który z nich zdziera, czy niedrogi pociąg do/z Görlitz kursujący co dwie godziny, z jedną dogodną przesiadką w Gryfowie?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 20-12-2022, 05:15    Odpowiedz z cytatem

Powinny być pociągi Gorlitz - Świeradów Zdrój, ale coraz częściej mówi się owahadle do Gryfowa.,.. jeździ też autobus Wrocław Centralny - Świeradów Zdrój ile on ma pasażerów? Zdaje się że jeździ 2 razy dziennie???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 20-12-2022, 07:45    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Zarówno tubylcy (dojazdy do szkoły, pracy) jak i turyści chętnie z kolei będą korzystać. Pod warunkiem rzecz jasna, że rozkład jazdy będzie zbliżony do tego co zaproponowała Beatrycze. Oferta kolejowa w Izerach musi być dobra, a nie dziadowska jak w Bieszczadach.

Trochę zmodyfikowałam mój projekt. Dodałam weekendowe kursy (skomunikowanie z pociągami Zielona Góra - Jelenia Góra - Zielona Góra) oraz założyłam wydłużenie do/z Gryfowa jednej pary pociągów do/z Wrocławia.

swieradow_projekt.png
Pobierz Plik ściągnięto 55 raz(y) 79.48 KB


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 26 z 30 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl