Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Elastyczny czas pracy
Autor Wiadomość

RebelliouS Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Paź 2012
Skąd: Śląsk :)

PostWysłany: 14-06-2013, 10:36   Elastyczny czas pracy Odpowiedz z cytatem

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację Kodeksu pracy wydłużającą do roku okres rozliczeniowy czasu pracy. Ma to pomóc w utrzymaniu konkurencyjności polskiej gospodarki w czasie spowolnienia gospodarczego. Noweli przeciwne były związki zawodowe.

Czytaj więcej:
http://praca.interia.pl/news-sejm-wydluzyl-do-roku-okres-rozliczeniowy-czasu-pracy,nId,982000
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-06-2013, 13:46    Odpowiedz z cytatem

Sejm przyjął przepisy dotyczące elastycznego czasu pracy, wywołując irytację związkowców i opozycji. Atak na nowe zapisy prawne jest zdecydowany i bezpardonowy. Piotr Duda, lider "Solidarności", mówi o niewolnictwie i porównuje polskie realia do chińskich. Na wyrost.

Opozycja parlamentarna też nie szczędzi uwag - nazywając zmiany legalizacją "patologii" w organizowaniu czasu pracy. Nowe przepisy sprawią, że pracownik w jednym miesiącu będzie pracował więcej, a w innym bardzo mało. I mniej zarobi.

O co ta awantura? Najważniejsza zmiana dotyczy wydłużenia okresu rozliczania czasu pracy z czterech do 12 miesięcy. Ma to pomóc firmom w przetrwaniu kryzysu. Pracodawcy zyskają większą swobodę w decydowaniu, w którym momencie oddadzą pracownikowi wolne za przepracowane godziny nadliczbowe. Przy krótszym okresie rozliczeniowym większa część nadgodzin była rozliczana w formie dodatkowych wypłat. Teraz będzie można te nadgodziny rozliczyć w dłuższym okresie. Nowy system będzie wymagał uzgodnienia ze związkami lub z przedstawicielami załogi. Firmy "elastyczne" będą nadzorowane przez Państwową Inspekcję Pracy.

Cały tekst:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,14112646,Elastyczny_czas_pracy_to_nie_niewolnictwo.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25-06-2013, 14:03    Odpowiedz z cytatem

Im większe bezrobocie, tym lepiej dla liderów związkowych

- W 1,7 miliona małych i średnich przedsiębiorstw elastyczne prawo pracy faktycznie istnieje od dawna. Jeśli w 5 osobowej firmie nie przyjdzie do pracy 1 osoba, to oznacza, że absencja wynosi 20 proc. załogi. W jaki sposób te firmy mają nie stosować elastycznych form zatrudnienia? - mówi Marcinowi Pieńkowskiemu przewodniczący Związku Pracodawców Polskich Cezary Kaźmierczak.

Cały tekst:
http://www.rp.pl/artykul/10,1023185-Kazmierczak--Im-wieksze-bezrobocie--tym-lepiej-dla-liderow-zwiazkowych.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 25-06-2013, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale od lat pracodawcy wykorzystuja pracownikow!! Oferuja umowy smieciowe z glodowa stawka, kochaja emerytow/rencistow/uczniow/studentow aby nie placic skladek. A nawet na pomocnika wymagaja doswiadczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25-06-2013, 16:26    Odpowiedz z cytatem

pawcio1978, ale tzw. umowy śmieciowe przecież nie są podpisywane pod przymusem. Umowa cywilnoprawna to dobrowolna umowa dwóch stron. Sama zatrudniam dwie osoby na umowę o dzieło i nikomu nie przystawiam spluwy do głowy. Uzgadniam ze zleceniobiorcą warunki korzystne dla obu stron i nikomu trzeciemu nic do tego. Etat to m.in. miesięczny urlop i płatne chorobowe. Nie stać mnie na płacenie komuś wynagrodzenia za miesiąc nicnierobienia. A nawet gdyby było stać, to aż taką frajerką nie jestem. Mam dom i rodzinę, więc mam na co i na kogo wydawać swoje pieniądze.

Jeśli ktoś oczekuje etatu na umowę o pracę na czas nieokreślony to niech sobie szuka takiego pracodawcy, który mu taką umowę jest skłonny zaoferować. W końcu mamy wolny rynek (również rynek pracy) i każdy jest wolnym człowiekiem. Czasy państwowego socjalizmu, gdy każdy musiał mieć pracę minęły bezpowrotnie wraz ze zmianą ustroju 23 lata temu.

Teraz każdy ma wybór:
- praca na warunkach określonych przez pracodawcę, u którego chce się pracować,
- własna działalność gospodarcza,
- bezrobocie.

Ja wybrałam drugą opcję. Mam baaardzo elastyczny czas pracy (pracuję po kilkanaście godzin na dobę!), nie mam stałego wynagrodzenia i nie mam ani jednego dnia płatnego urlopu wypoczynkowego. Teoretycznie mam dużo gorzej od osoby pracującej na etacie. Ale nie narzekam, bo to mój wybór.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Ostatnio zmieniony przez Victoria dnia 25-06-2013, 16:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 25-06-2013, 16:40    Odpowiedz z cytatem

Jesli ktos nie chce pracowac to jego sprawa. Ale jesli ktos chce pracowac to czemu ma byc traktowany jak niewolnik?
Uwazasz, ze lepiej nie miec ubezpieczenia, emerytury, i innych swiadczen z powodu umowy smieciowej?

W UK jest stawka minimalna i pracodawcy tak nie narzekaja jak w PL (bez wzgledu na wyksztalcenie pracownika).

Czy uwazasz, ze np.3.54zl brutto to stawka fantastyczna?
Czy sadzisz, ze wlasciciel powinien plywac w luksusie, a zwykly pracownik powinien glodowac, miec problem aby oplacic rachunki, itp?

[ Dodano: 25-06-2013, 18:28 ]
I jak starac sie o kredyt/abonament majac umowe smieciowa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 25-06-2013, 20:04    Odpowiedz z cytatem

I jak zwykle, wyszło, że " punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" ! >Victoria< - jako pracodawca, a >pawcio1978< - jako pracobiorca. Victoria, nie tak dawno byłaś pracobiorcą i narzekałaś na tych co Cię zatrudniali, a teraz piszesz:
Cytat:
Etat to m.in. miesięczny urlop i płatne chorobowe. Nie stać mnie na płacenie komuś wynagrodzenia za miesiąc nicnierobienia. A nawet gdyby było stać, to aż taką frajerką nie jestem. Mam dom i rodzinę, więc mam na co i na kogo wydawać swoje pieniądze.
! Czyżby, " zapomniał wół, jak cielęciem był" ? Laughing

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25-06-2013, 20:55    Odpowiedz z cytatem

Brajdak, owszem, narzekałam. Dlatego się zwolniłam. Mogłam nadal siedzieć na kolei za marne grosze i narzekać jak niektórzy z was, albo wziąć swoje sprawy w swoje ręce. Teraz jestem niezależna zawodowo, nie mam durnowatych przełożonych ani zawistnych koleżanek z pracy. Nie jestem niewolnicą etatu rozliczaną z każdej minuty. Żałuję tylko jednego - że nie zwolniłam się z PKP wcześniej. No ale lepiej późno niż wcale...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 25-06-2013, 22:28    Odpowiedz z cytatem

Mam pomysly na firme. I co z tego!?
Myslisz, ze
- kazdego stac na otwarcie wlasnej firmy?
- latwo dostac dofinansowania?
- kazdy ma zabezpieczenie aby dostac kredyt/pozyczke?
- kazdy ma bogatych starych lub partnera?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-07-2013, 17:47    Odpowiedz z cytatem

Ciekawy komentarz dotyczący ostatnich zmian w prawie pracy:

http://3obieg.pl/donald-tusk-niszczyciel-polski

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Sentinel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2012
Skąd: pomorskie

PostWysłany: 06-07-2013, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Niestety ale w tym komentarzu jest sama prawda. To jest prawdziwy obraz naszego kraju, a raczej już jego strzępów.

_________________
Pozdrawiam
Sentinel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Polak Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 03 Lip 2013

PostWysłany: 09-07-2013, 18:44    Odpowiedz z cytatem

Pora uciekać, a ostatni gasi światło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaziks569 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lip 2013

PostWysłany: 10-07-2013, 19:52    Odpowiedz z cytatem

ciekawe czy wrześniowa akcja solidarności w warszawie coś zmieni ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-07-2013, 17:34    Odpowiedz z cytatem

Sejm za elastycznym czasem pracy

Sejm przyjął poprawkę Senatu do noweli kodeksu pracy wprowadzającej ruchomy czas pracy. Pracodawca nie będzie musiał sporządzać rozkładu czasu pracy, jeśli pracownik złoży pisemny wniosek o ruchomy czas pracy albo indywidualny rozkład dnia.

Więcej:
http://niezalezna.pl/43532-sejm-za-elastycznym-czasem-pracy

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Xamir Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2013

PostWysłany: 15-07-2013, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Kolejny bezsens, który doprowadzi do kompletnego bałaganu. W sumie niech robią co chcą, u mnie nic takiego nie będzie - bo niby co, pracownik zacznie robotę, zostawi w połowie i pójdzie, a robota nieskończona będzie czekać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl